Úterý 18. června 2024, svátek má Milan
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Poslanci budou listovat fotkami, na nichž Rath přebírá miliony

Česko

  14:07
PRAHA - Poslanci dostali další policejní dokumenty v kauze Rath. Žalobci totiž už podruhé žádají sněmovnu o jeho vydání spravedlnosti. Tentokrát svodky detektivů obsahují i fotky ze sledování Davida Ratha, Kateřiny Pancové a Petra Kotta.

Petr Kott, Kateřina Pancová, David Rath foto: Štěpán Korčiš, Lidové noviny

Členové mandátového a imunitního výboru zatím spis studují. "Zřejmě se na to ani nepůjdu dívat, žádost o vydání byla poměrně přesná. Budu hlasovat pro vydání Davida Ratha," komentoval nové dokumenty na výboru šéf poslanců ČSSD Jeroným Tejc.

Policie doručila nové dokumenty na mandátový a imunitní výbor v pondělí. Doplnili tak svou žádost o vydání poslance Ratha k trestnímu stíhání. Podle informací LN obsahuje fotografie a další materiály ze sledování jak Ratha, tak Kateřiny Pancové, Petra Kotta a dalších aktérů kauzy. Některé další smlouvy které žádost o vydání obsahuje se týkají i zakázek v kladenské a mladoboleslavské nemocnici.

Připomeňte si druhé Rathovo obvinění den po dni:

"Není tam prakticky nic nového, příliš nechápu význam toho, proč nám tyto dokumenty policie doručila," řekl serveru Lidovky.cz Stanislav Křeček z ČSSD.

Schůzku výboru, na které dají poslancům doporučení, zda Ratha vydat kvůli dalšímu rozšíření obvinění, mají domluvenou na pondělí. Měl by se jí zůčastnit i vazebně stíhaný Rath. Poslanci by pak na plénu měli o jeho vydání rozhodovat nejspíš ve středu.

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!