Pátek 21. června 2024, svátek má Alois
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Dělník spadl v Dejvicích do kanálu. Hledala ho policie i hasiči, zatím marně

Česko

  15:21aktualizováno  18:43
PRAHA - Policistům a hasičům se během pondělí nepodařilo nalézt muže, který dopoledne spadl do kanalizační stoky v Praze 6. Šlo o dělníka, který pracoval na rekonstrukci hotelu Pyramida. Hasiči akci ukončili po 15:00, oznámil jejich mluvčí Martin Kavka. Policie na svém Twitteru vpodvečer uvedla, že policisté z poříčního oddělení muže také nenašli.

Hasiči a policie zasahují v pražských Dejvicích, kde spadli dva muži do kanalizace. foto: Hasiči Praha, Twitter

Hasiči prohledávali kanalizaci od Patočkovy ulice až po čistírnu odpadních vod v Dejvicích. „V 15:19 byla pátrací akce prozatím ukončena, případ jsme předali pracovníkům Pražských vodovodů a kanalizací, kteří si hasičské jednotky v případě nutnosti znovu povolají,“ uvedl Kavka.

Hasiči a policie zasahují v pražských Dejvicích, kde spadli dva muži do...
Zásah v Patočkově ulici, kde spadl dělník do kanálu.

Členové poříčního oddělení policie hledali muže ve Vltavě. Neúspěšně prohledali oba břehy až do Klecan. „Pátrání bude pokračovat v rámci běžného výkonu služby,“ uvedla policie na Twitteru.

Dělníkovi, který spadl do šest metrů hluboké výpusti na dešťovou vodu, se nejprve snažil pomoci jiný dělník. Při pomoci se zranil a odvezla ho záchranná služba, řekl Kavka. „Třicetiletý muž byl po vyšetření a zajištění tepelného komfortu převezen s podchlazením a oděrkami do Ústřední vojenské nemocnice,“ uvedla záchranná služba na Twitteru.

29.dubna 2019 v 12:14, příspěvek archivován: 29.dubna 2019 v 15:14

V ul. Patočkova zasahují 2 posádky RZP a inspektor. Dva muži spadli do výpusti na dešťovou vodu. M 30 let byl po vyšetření a zajištění tepelného komfortu převezen s podchlazením a oděrkami do ÚVN. Po druhém muži @HasiciPraha pátrají a zdravotníci je následují. @PolicieCZ https://t.co/9DhYvCRjgF

Policie přijala oznámení o události zhruba v 11:00. „Podle oznámení jeden z dělníků spadl do kanalizační stoky a měla ho odplavit voda,“ uvedl mluvčí pražské policie Jan Rybanský.

Na místě zasahovali potápěči a lezci pražských hasičů a takzvaný USAR tým, který se zaměřuje na vyhledávání a vyprošťování lidí uvězněných v sutinách, při přírodních katastrofách či nehodách. „K zásahu bylo ještě povoláno posilové družstvo z Krče s lezeckým vybavením na Mariánské hradby, kde byla objevena další větev kanalizační sítě,“ uvedl Kavka.

Potápěči pražských hasičů loni například prohledávali několik dnů podzemí Motolského potoka, kam přívalový déšť smetl hledače kešek.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!