Diskuse k článku: PŘEHLEDNĚ: Je Drahoš ‚vítač‘? Co kdy přesně řekl o uprchlících a kvótách

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 240
  • Poslední: 21.1.2018 14:22
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
J. Makoň 19.1.2018 16:18

Jak něco napsaly lidovky, tak je to pečlivě vybrané a upravené povídání

D. Šimáček 19.1.2018 2:14

http://neviditelnypes.lidovky.cz/politika-vyzva-vedcu-se-smrskla-dak-/p_politika.aspx?c=A180116_230529_p_politika_wag

R. Hanuš 18.1.2018 23:51

Nu, Drahoš se podepsal podnásledující:

Všem, kdo v Evropě hledají útočiště, by mělo být zajištěno bezpečí a důstojné zacházení. Ti skutečně potřební musí být přijímáni a integrováni na základě individuálního a spravedlivého výběrového procesu, aniž by je předem diskvalifikovala jejich etnická či náboženská identita.

No potěš koště. Všem, kdo v Evropě hledají útočiště.... Kolik by jich asi tak do Evropy chtělo. Miliarda?

Š. Apolen 19.1.2018 0:04

Nevytrhávejte z kontextu, Hanuši ! Pan Drahoš je jednoznačně proti nefungujícím kvótám ! Říkal, že ekonomické migranty je třeba vracet zpátky ! Těm ohroženým chce dát pouze dočasné bezpečí, dokud se situace v jejich domovině nevyřeší.

P. Altman 19.1.2018 4:28

Nic není vytrženo z kontextu a p. Drahoš tím ani neargumentuje... a už vůbec to není o kvótách, ty už nejsou na stole. Text výzvy jednoznačně obsahuje přijímání "potřebných" a jejich integraci. Žádné kvóty ani ekonomičtí migranti tam nejsou. Stejný problém jako "vytrhávání z kontextu" je i "vkládání do kontextu". Prostě přečtěte a pochopte psaný text. To je vše :-)

L. Kalič 19.1.2018 8:45

Samozřejmě, že je to vytrženo z kontextu. Ti skutečně potřební musí být přijímáni a integrováni na základě individuálního a spravedlivého výběrového procesu, aniž by je předem diskvalifikovala jejich etnická či náboženská identita.

Pochopit psaný text máš evidentně ty, protože ekonomičtí migranti nejsou "skutečně potřební" a "individuální a spravedlivý výběrový proces" je opakem kvót.

Holt komu není shůry dáno, v apatyce nekoupí a ještě se veřejně tak ztrapní, když poučuje druhé o tom, co jeho mozeček není schopen sám pobrat :-)))

R. Zahler 18.1.2018 21:30

„Já se na rozdíl od pana Topolánka o tom s lidmi bavím od jara, kdy jezdím po kampani. Ekonomická migrace je téma. O tom lze debatovat věcně. Prezident nemá říkat, aby se lidé báli. Prezident má říkat, že tu migraci zvládneme. My sami tu ekonomickou vlnu ale nezastavíme.“ /// Byla a je tady "vedle" jedna, která hlásala "My to zvládneme " ... ten Drahoš není jen naivní, ale on je přímo hlupák, když s dokáže ohánět těmito slovy a navíc ještě provařeným Topolánkem !!! To jste fakt tak hloupí vy, kdo mu to žerete ??! Vždyť jsou to ubohé a naučené stereotypy, které tento kašpar Drahouš používá a valí vám klíny do hlavy ! Drahoš je úplně stejná sorta hlupáctví, jako byl Sobotka ! Vlezdořitista, maňásek a podělanec !!! A vítač - bezpochyby !!!

V. Braun 18.1.2018 21:35

"Já se na rozdíl od pana Topolánka ..." je dle pana Zahlera ohánění se provařeným Topolánkem. Dle mne je to vymezení se proti Topolánkovi.

R. Zahler 18.1.2018 22:11

Má stejný názor jako Topolánek ! O to tady jde. A jen žvaní, že ho má stejný už déle ! 8-)

P. Seník 18.1.2018 21:24

Ocituji:"V humanitární kultuře Západu nás šokuje dokonce i utrpení našich nepřátel. Jsme proto stále přístupnější politice appeasementu, cenzury a ústupu, abychom nemuseli čelit hrozné a aktuální možnosti proti našim nepřátelům bojovat. To je důvod, proč byl radikální islám schopen vyděsit Západ až ke kapitulaci. Sami sebe jsme paralyzovali. Cenzurujeme karikatury, fotografie obětí teroristů a dokonce i tváře a jména džihádistů. Na druhou stranu islámští teroristé nehledají publicitu; jsou to vojáci připravení zabíjet a umírat ve jménu toho, na čem jim záleží."

"Fotografie z Guantanáma a Abu Ghraibu jsou zveřejňovány pouze proto, aby zesilovaly pocit viny Západu, a obracejí "válku proti teroru" do něčeho ještě nebezpečnějšího, než je džihád způsobující válku. Výsledkem je vymazání našeho nepřítele z naší představivosti. Takto se "válka proti terorismu" stala na celém Západě synonymem pro bezpráví."

napsal Giulio Meotti, 3. října 2017, Gatestone instutite.

V. Braun 18.1.2018 21:26

Další "opomíjená perla" bez vztahu k tématu.

R. Zahler 18.1.2018 21:33

Jsi jeden z mála, který nechce vidět ten vztah k tématu. Právě ten vztah tam totiž je ! Doporučuji ti ho hledat !

V. Braun 18.1.2018 21:36

Téma je postoj Drahoše k migraci. Ukažte mi prosím pasáž textu výše, kde se o tom něco dozvíme. Děkuji.

Š. Apolen 19.1.2018 0:06

Pane Braune. Vy chcete rozumnou odpověď. Já říkám : "Je to marné, je to marné, je to marné.

P. Seník 18.1.2018 21:35

Naopak, je to kořen celé situace, vrcholem slabosti a populismu je kapitulovat na ostrahu hranic EU kvůli strachu z médií a popularity.

"Byly podél hranice tajně rozmístěny tisíce policistů, autobusů a vrtulníků. ... Můžeme ale žít s fotografiemi, které budou zveřejněny? Co se stane, když se 500 uprchlíků s dětmi v náručí rozběhne směrem k pohraniční stráži?"

Z historických důvodů se kancléřka bála fotografií konfrontace ozbrojené německé policie a civilistů na našich hranicích... Merkelová nakonec odmítla převzít odpovědnost, ovlivněna průzkumy veřejného mínění."

Tak se zrodilo slavné motto Angely Merkelové 'Wir schaffen das.' (My to zvládneme.)

P. Seník 18.1.2018 21:39

Drahoš je přesně tenhle typ, radši bude cenzurovat názory občanů a podporovat lháře Jandu a Koláře (jeho poradce) a šířit fejk o tom, že lidé kteří protestují proti této ustrašené (rádoby politicky korektní, ve skutečnosti zbabělé) politice EU "jsou putinovy coury".

Amen.

V. Braun 18.1.2018 21:50

Dejte sem prosím odkaz na důvěryhodný zdroj, ze kterého vyplývá, že Drahoš šířil to, co tvrdíte. Děkuji.

Jiří_K 18.1.2018 20:52

Věcně popsaný islám - hranice prakticky nehrají roli! Islám lze řešit pouze nekompromisním přístupem politiků!

https://video.aktualne.cz/dvtv/warner-je-tu-pliziva-saria-muslimove-maji-specialni-vyjimky/r~d8951e4c9c3911e6a222002590604f2e/

m. kozák 18.1.2018 20:51

Pro mne je podstatné blbost plynoucí z kvót. Ty Zeman kritizuje od jejich vzniku a tím si to u Eu a tzv vítačů podělal. Od Drahoše jsem na toto téma neslyšel nic.

J. Dresler 18.1.2018 20:57

Drahoš už nejméně 898x prohlásil, že je proti kvótám.

P. Seník 18.1.2018 21:01

A současně prohlásil (svým seznamem a vyjádřenými obavami z vlivu nehujerských médií), že tyto EU hodnoty pana Jandy patří (i dík Kolářovi, jeho hl. poradce) k jeho "ideovým majákům" .-) .

A sem bohužel patří i cenzura názorů proti migraci, viz Německo.

Š. Apolen 19.1.2018 0:09

Tak jste si to mohl v článku přečíst, kozáku. Píšu Vaše jméno tak, jak jsem si ho v záhlaví přečetl.

J. Dresler 18.1.2018 20:45

Snad je tu dostatečně znáno, jak jsem proti nelegální migraci především arabských muslimů, ale dělat z Drahoše nějakého vítače je fakt zoufalost.

L. Popovský 19.1.2018 7:53

Každý, kdo tvrdí, že to nemůžeme vyřešit sami, ale jedině společně, je pro mě buď pitomec nebo zrádce. Ano, snažme se to řešit společně - ne však přerozdělováním migrantů - ale když to selže, tak musíme být připraveni to řešit sami. Přece se nenecháme taky zlikvidovat.

J. Jurax 18.1.2018 20:37

srpen 2015

zdroj: Výzva vědců, pod níž je Drahoš podepsán

"Všem, kdo v Evropě hledají útočiště, by mělo být zajištěno bezpečí a důstojné zacházení. Ti skutečně potřební musí být přijímáni a integrováni na základě individuálního a spravedlivého výběrového procesu, aniž by je předem diskvalifikovala jejich etnická či náboženská identita."

*

Ano, ušlechtilá výzva hodná intelektuálů ... ďábel je v detailech ...

Jak se určí ti skutečně potřební, co se rozumí individuálním a spravedlivým výběrem, jak dlouho se bude vybírat a kde imigranti mezitím budou a hlavně jak se budou integrovat muslimové, když se to zatím ve velkém nikde nepovedlo? Muslimská náboženská identita pro imigraci do naší země diskvalifikuje, ale nesmí se to říkat ...

A co bude s nepotřebnými - všem, kdo v Evropě hledají útočiště, by mělo být zajištěno bezpečí a důstojné zacházení - bylo by bezpečím a důstojným zacházením posílat nelegální imigranty zpátky? Asi ne, takže ...

Ale není to vítačská výzva, kdepak ...

V. Braun 18.1.2018 20:40

Tak pan Jurax je vítač v přímém přenosu, když nechce zpět posílat ani nelegální migranty.

J. Jurax 18.1.2018 20:50

Buď jste za svou replikou zapmněl smajlíka ozřejmujícího, že vtipkujete nebo čtěte ještě jednou, pomalu, pozorně, v případě nutnosti slabikujte, pak možná pochopíte text ...

V. Braun 18.1.2018 20:57

Napsal jste tento text vy nebo někdo jiný? Zejména tu poznámku "asi ne?"

"A co bude s nepotřebnými - všem, kdo v Evropě hledají útočiště, by mělo být zajištěno bezpečí a důstojné zacházení - bylo by bezpečím a důstojným zacházením posílat nelegální imigranty zpátky? Asi ne, takže"

J. Jurax 18.1.2018 21:01

Tak šup a přečíst ještě jednou celý text a pak už Vám to dojde ... možná ... a jestli ne, chyba není na mé straně.

V. Braun 18.1.2018 21:03

Inu, jak říkám, Jurax je vítač, a ještě se k tomu hrdě hlásí.

Premium

Nikdo dodnes neví, kolik těch holek zůstalo zakopaných. Starosta Dubí vzpomíná

Prostitutka láká zákazníky za výlohou vykřičeného domu v Dubí u Teplic (2005) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„Devadesátky“ a přelom tisíciletí byly v Dubí na Teplicku divoká léta. Řádili tu pasáci prostitutek a mafiáni. Město se...

Premium

Kořeněná jídla ani káva neškodí, vyvrací profesor Tesař letité mýty

Prof. Vladimír Tesař, zakladatel a přednosta Kliniky nefrologie 1. Lékařské... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kola je pro ledviny hrob. Nejlepší je nesolit a nejíst ostrá exotická jídla. Alkohol dokáže „propít“ ledviny, které je...

Premium

Špičkový výrobek i po letech funguje. Kvůli hloupé chybě je však k ničemu

Vypadá i funguje jako nová. Jen z ní kvůli několika nesmyslům ani nezískám... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Snoubení spotřební elektroniky a počítačů provázely porodní bolesti, které jsou z dnešního pohledu absurdní a...