Sobota 18. května 2024, svátek má Nataša
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Při policejní akci v Krči se střílelo samopalem z auta

Česko

  16:49aktualizováno  21:26
PRAHA - Generální inspekce bezpečnostních sborů odpoledne v pražské Krči pronásledovala a zadržela jednoho člověka. Při akci se střílelo.
Policie ČR - ilustrační foto

Policie ČR - ilustrační foto foto: Shutterstock

Bez dalších podrobností to potvrdila mluvčí inspekce Radka Sandorová. TV Nova uvedla, že policejní komando pachatele dopadlo nedaleko Vestce. Úkolem GIBS je stíhání trestných činů příslušníků a zaměstnanců policie, celní správy a vězeňské služby.

Zásah se odehrál krátce před 15:00 ve Štúrově ulici nedaleko Thomayerovy nemocnice. Podle očitého svědka se po hlavní silnici řítilo větší tmavé auto zřejmě značky Audi a za ním šest pravděpodobně policejních aut. "Z okna jednoho z nich se vykláněl muž v černém a z malého samopalu se zaměřovačem střílel na pronásledovaný vůz," řekl svědek. Podle něj padlo asi deset výstřelů.

ŽLUTÁ značka: Štúrova ulice v Krči.

ŽLUTÁ značka: Štúrova ulice v Krči.

"Mohu pouze říct, že odpoledne byl v Praze 4 zadržen pachatel," řekla serveru Lidovky.cz mluvčí inspekce.

Podle FTV Prima jedna z kulek zasáhla projíždějící civilní auto, jehož posádka neměla se zásahem nic společného. Kulka prolétla zadním sklem. Při přestřelce nebyl nikdo zraněn.

TV Nova uvedla, že záchranáři ošetřili pořezanou ženu. Jestli to byla náhodná svědkyně a její zranění souvisí se střelbou nechtěla inspekce komentovat. Stejně jako to, kolik lidí v passatu jelo.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Svědek střelby televizi řekl, že v autě museli být nejméně dva lidé. Jeden z nich z auta vyhodil nějakou věc, tašku, obálku či pytel. "Dnes odpoledne byl v Praze 4 zadržen pachatel," uvedla Sandorová. Podle ní akce stále pokračuje, proto nemůže uvést další podrobnosti. Upozornila však, že kvůli zásahu byl v těchto místech uzavřen výjezd z Prahy na Jesenici.

Autoři: ,