Pondělí 20. května 2024, svátek má Zbyšek
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Fígl u přijímaček: víc času na testy. Rodiče shánějí „papír“ z poradny, že dítě má poruchu učení či koncentrace


ilustrační snímek | foto: Shutterstock

Premium Původní zpráva
Rodiče, vyděšení tím, že se jejich ratolesti nedostanou na střední školu, našli novou fintu. Pro své ratolesti se narychlo snaží získat potvrzení z pedagogicko-psychologické poradny. To má doložit poruchy učení a koncentrace, které dětem upraví podmínky přijímacího řízení.

Celý článek je běžně jen pro členy

Blahopřejeme, tento článek vám někdo otevřel.

Aktivovat členství

Nejčastěji tak, že získají na vypracování testu od Cermatu cenné minuty navíc. Minimálně čtvrt hodinu na češtinu a dvacet minut na matematiku. Za takto prodlouženou dobu se dá stihnout nasbírat nějaký ten bod k dobru, věří rodiče. A právě o body se hraje nejvíc. Pro přijetí na vytouženou školu je jejich počet klíčový.

Připravte se na přijímací zkoušky! Lekce a testy k vytištění pro páťáky i deváťáky

„Opravdu jsme zaznamenali už od loňského roku extrémně výraznější nápor žádostí o vyšetření. Rodiče k nám hlásí děti, které v poradně nikdy vyšetřeny nebyly. Jenže je čekají přijímací zkoušky a chtějí, aby při nich dostaly víc času. Za loňský a letošní školní rok evidujeme o 50 procent víc dětí bez předchozí diagnózy,“ potvrdila pro Lidovky.cz ředitelka Pedagogicko-psychologické poradny pro Prahu 1, 2 a 4 Galina Jarolímková.

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele. Litujeme, ale tento nasdílený článek překročil maximální počet zhlédnutí.

Získejte také iDNES Premium a pokračujteve čtení

Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se

byt s terasou
byt s terasou

Velvarská, Horoměřice, okres Praha-západ
7 450 000 Kč