Úterý 5. března 2024, svátek má Kazimír
130 let

Lidovky.cz

Česko

Prodejnu na Liberecku přepadla ozbrojená žena, tvář jí zakrýval respirátor

Žena s pistolí v ruce vešla do prodejny v úterý 14. dubna zhruba v 18:50. Odnesla si tržbu a stravenky. Policie po lupičce pátrá a žádá veřejnost o pomoc, lidé by se ale neměli pokoušet ženu zadržet. foto: Policie ČR

Liberec - V Novém Městě pod Smrkem na Liberecku přepadla v úterý žena ozbrojená pistolí, tvář jí zakrýval respirátor. Odnesla si tržbu a stravenky. Policie po lupičce pátrá a žádá veřejnost o pomoc, lidé by se ale neměli pokoušet ženu zadržet. Na webu policie o tom v pátek informovala policejní mluvčí Ivana Baláková. „Protože u sebe může stále mít střelnou zbraň,“ dodala.
  15:39

Žena s pistolí v ruce vešla do prodejny v úterý 14. dubna zhruba v 18:50. Obchod byl v té době už pro kupující uzavřený a uvnitř byly jen dvě zaměstnankyně.

„Pachatelka loupeže nejprve pistoli namířila na prodavačku, která se věnovala úklidu, a kolem ní prošla k pokladně. Před pokladní ještě demonstrativně natáhla pistoli a pak si s namířenou zbraní řekla o hotovost a stravenky. Žena jí vše v obavě o život svůj i své kolegyně vydala,“ uvedla Baláková. Lup si pachatelka odnesla v černém batohu, který měla s sebou. Nikomu se nic nestalo. V obchodě strávila žena necelou minutu a loupež zachytila i kamera.

Podle zjištění policie byla pachatelka pravděpodobně mladší žena. „Vysoká přibližně 160 centimetrů, střední postavy se silnějšími boky a výraznějším pozadím,“ uvedla mluvčí. Pachatelka měla v době loupeže světlejší vlasy délky mikáda, které si stáhla pod tmavou kšiltovku. Oblečená byla do tmavé mikiny s kapucí, kterou si přetáhla přes čepici. Na sobě měla tmavé kapsáčové kalhoty a na nohou tmavé boty.

„Mikina i kalhoty na ní trochu plandaly a byly zjevně o několik konfekčních velikostí větší, než její postava vyžaduje,“ uvedla Baláková. Upozornila i na její specifickou chůzi. „Při ní se poměrně výrazně kolíbá ze strany na stranu a připomíná takzvanou kachní chůzi,“ dodala. Žena mluvila česky bez cizího akcentu.

Policisté žádají, pokud by někdo ženu na videozáznamu nebo fotografii poznal, aby je kontaktoval na bezplatné lince 158 nebo se obrátil na kteroukoliv jejich služebnu.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!