Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Pršet bude, řeky ale stoupat nebudou, slibuje předpověď

Česko

  10:40
PRAHA - Pršet má i dnes, přesto by měly hladiny většiny rozvodněných toků podle meteorologů klesat. V místech se srážkami by mohly jen mírně vzrůst. Podle předpovědi má napršet do pěti milimetrů vody, v horských oblastech na severu a severovýchodě Česka to může být až 15 milimetrů vody, sdělil Český hydrometeorologický ústav.

V Chrastavě evakuovali celou Nádražní ulici (na snímku), protože ji zaplavila voda. Obyvatelé jsou v budově školy, kde obec vybudovala evakuační středisko. foto: ČTK

Třetí povodňový stupeň podle něj platil v 9 hodin na třech místech, a to na Ploučnici v Benešově nad Ploučnicí a v České Lípě a na Nežárce v Hamru.

Stav ohrožení pak meteorologové očekávají později i na dolním toku Labe v Děčíně.

ČTĚTE VÍCE:

V noci a ráno napršelo v České republice do pěti milimetrů vody. Více vody pak spadlo v Orlických horách, Krkonoších a Jizerských horách. V současné době tak mírně stoupá dolní tok Ploučnice v Benešově nad Ploučnicí. Na jejím středním a horním toku už vody výrazně ubývá. Mírně stoupá voda kvůli dotoku i na Labi pod soutokem s Vltavou.

On-line rozhovor

Naopak hladina Sázavy v Nespekách v noci klesla z třetího na druhý povodňový stupeň. Horní tok Dyje v Podhradí nad Dyjí klesl až na první stupeň. Pozvolna opadává i voda na dolním toku Nežárky, kde ještě platí stav ohrožení. Pod třetí stupeň mírně spadla voda i na Lužnici v Bechyni.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!