Středa 12. června 2024, svátek má Antonie
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Putin může Zemanovi návštěvu brzy oplatit. Na finále MS v hokeji v Praze

Evropa

  16:19
PRAHA - Ruský prezident může navštívit Prahu nečekaně brzy po cestě Miloše Zemana do Moskvy. Bývá totiž zvykem, že hlavy států národní hokejové a fotbalové týmy podporují přinejmenším ve finále velkých turnajů. Zda se neoficiální návštěva uskuteční, závisí hlavně na výkonu ruských hokejistů. Ti jsou podle sázkařů největšími favority na získání titulu.

BLAHOPŘÁL I PUTIN. Ruští hokejisté vyhráli mistrovství světa v Bělorusku. Počínali si suverénně, ve finále přehráli Finsko 5:2 a alespoň částečně napravili pošramocený dojem z domácí olympiády. foto: Reuters

Na rozdíl od oficiálních návštěv vrcholných zahraničních státníků, které musí být dlouhodobě plánované, soukromá cesta Vladimíra Putina se může odehrát i bez dlouhé předchozí přípravy. Informoval o tom portál HlídacíPes.org.

Vláda nebude Zemanovi bránit v cestě do Moskvy. Prezidenti EU akci bojkotují

„V takovém formátu to představitelné je, protože to není bilaterální politická návštěva. Zároveň si ale umím představit, co by to nyní v Čechách vyvolalo,“ uvedl pro HlídacíPes.org ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Hynek Kmoníček. Možnost Putinovy cesty do Prahy připustilo i ministerstvo zahraničí.

„Na sekretariát zatím žádná žádost z ruské strany nedorazila. Pořadatelská země je vždy připravena i na tyto varianty, takže by se to jistě vyřešilo. Otázka náročnosti vždy souvisí pouze s tím, kolik lidí přícestuje jako doprovod. To by v případě Putina bylo zřejmě komplikovanější. Pořád jsme ale připraveni na variantu návštěv vysokých zahraničních státníků,“ řekl serveru Lidovky.cz tiskový mluvčí hokejového svazu Zdeněk Zikmund.

Podle kurzových sázek je Rusko největším favoritem letošního mistrovství. Obhajuje vítězství nad Finskem z loňského roku, kterému Putin v Bělorusku rovněž přihlížel. Finálový zápas turnaje letos vychází na 17. května. což je pouze týden po Zemanově chystané cestě do Moskvy.

Autor:

Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama
Agáta Hanychová: Nikdy jsem na nikoho nespoléhala. Sebe i svoje děti uživím sama

Zdá se, že se Agáta s ničím nemaže. Na první pohled ji nerozhodí žádný hejt, ani bývalí partneři, se kterými se dlouho soudila o rozložení péče o...