Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Ředitel TV Prima: Vydírali nás

Česko

  8:02
PRAHA - Konkurenční boj s Novou nemá s obsazením vily VyVolených nic společného, říká ředitel televize Prima Martin Dvořák. Podle něj spor vznikl kvůli snaze podnikatelů obohatit se na reality show.

Martin Dvořák foto: René Volfík ČTK

LN Jak se díváte na obsazení vily VyVolených?
Jsem v šoku. My jsme se s majitelem pozemku vždy snažili jednat. Protistrana ale v poslední době stále stupňovala svoje požadavky. Mysleli jsme si, že pokud se nemůžeme dohodnout, nechá věc na rozhodnutí soudu. Protistrana se ale rozhodla raději použít podle mého názoru nezákonnou cestu, než aby využila legální prostředky, obrátila se na soudy a vyčkala jejich rozhodnutí.

LN Obrátíte se nyní na soud?
Myslím, že jiná cesta není. Pořád sice doufáme v nějakou dohodu, ale vzhledem k tomu, co se stalo, se spíše kloním k názoru, že dohoda nebude možná. Stali jsme se předmětem vydírání. Úspěch VyVolených dává prostor k tomu, aby si někdo myslel, že jsme vydělali obrovské peníze a že je třeba připravit nás o ně.

LN V čem vidíte hlavní důvod sporu? Jde skutečně o zpoždění plateb?

Byla jediná zpožděná platba v říjnu, a to pouze o dva dny. Šlo o naprosto standardní věc, která se stala nedopatřením. Potom jsme ihned dostali výzvu k opuštění pozemku do dvou, tří dnů. Podle zákona platba proběhla ještě včas. My jsme se ale samozřejmě omluvili, nabídli jsme dokonce i jakousi finanční kompenzaci. Ta ale nebyla akceptována a požadavky se stále stupňovaly.

LN Jakým způsobem?

K tomu bych se nerad vyjadřoval.

LN Byly požadavky na vyšší nájem?

Ano, buď na vyšší nájem, nebo na jiné způsoby, tedy jednorázovou finanční kompenzaci.

LN Může být obsazení vily důsledkem konkurenčního boje s TV Nova?

Jsem přesvědčen, že ne. I když konkurenční boj je tvrdý, je zároveň korektní. Obchodně spolu bojujeme, ale vždy je to v rámci určitých mezí. Takové podpásovky na české televizní scéně nejsou.

LN Myslíte si tedy, že jde pouze o aktivitu majitele?
Když se podíváte na jeho minulost, leccos vám dojde.

LN Jak budete postupovat dále?

Až si budeme příště pronajímat prostor, pohlídáme si, kdo je majitelem a jakou má podnikatelskou minulost. Budeme také muset zpřísnit bezpečnostní opatření.
Autoři: