Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek
130 let

Lidovky.cz

Ředitelem městské policie se stane Eduard Šuster

Česko

  11:12aktualizováno  11:21
PRAHA - Novým ředitelem městské policie se podle očekávání stane Eduard Šuster, který byl dosud velitelem jednotky u státní policie v Praze. Rozhodlo o tom dnes zastupitelstvo.

Městská policie- ilustrační foto: Šárka Kabátová, Lidovky.cz

Šuster se hlásil se i do nedávno zrušeného výběrového řízení na šéfa strážníků. S údajně diskriminačními podmínkami konkurzu ale nesouhlasila koaliční TOP 09. Primátor proto po několika týdnech konkurz zrušil.

Šuster u policie v různých funkcích působí od roku 1994, naposledy vedl pohotovostní motorizovanou jednotku. Zastupitelům dnes řekl, že z postu ředitele bude usilovat o to, aby městská policie znovu získala kredit.

Městská policie rok bez vedení

Minulý ředitel městské policie Vladimír Kotrouš stanul tento týden před soudem v úplatkářské kauze.
Žalobce jej viní z přijetí úplatku a zneužití pravomoci úřední osoby. Řekl si prý o úplatek za to, že bez výběrového řízení zajistí trvání smlouvy městské policie s autoservisem Jíša. Hrozí mu pět až 12 let vězení.
Řízením strážníků byl dosud pověřen náměstek Ludvík Klema.

"Nabízím schopnost vést a řídit zaměstnance, pracovitost založenou na osobním přístupu," uvedl. Přislíbil revizi dodavatelských smluv, které byly uzavřeny za minulého vedení.

Podle primátora Bohuslava Svobody (OSD) jde o zkušeného policistu. Šuster by se prý měl zaměřit na zefektivnění spolupráce se státní policií, na problémy kriminality v jednotlivých městských částech, měl by se věnovat podnětům obyvatel. Přibýt by mělo strážníků v ulicích.

Autoři: ,