Čtvrtek 9. května 2024, svátek má Ctibor
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Rodiče nechtějí za distanční výuku hradit vysoké poplatky. Privátní mateřské školy se obávají krachu

Mateřské školy učí od začátku března distančně. Rodiče tak musí být s dětmi doma a pomáhat jim s úkoly. Někteří z nich proto nechtějí platit vysoké školné, což pro soukromé mateřinky může být likvidační.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

ditto ZUŠ. Distanc je kolikrát na nic... ale 2000 Kč pololetního školného za 45 minut 1 x týdně chtějí pořád. rodiče odhlašují...

0 0
možnosti

Tak ona školka je především o hlídání dětí, ne o vzdělávání, to jde až v druhé řadě s povinností druhého roku. Distanční vyučování u tak malých dětí ale neplní ani tuto funkci. Nemůže. Je to v článku popsáno. Soukromé školky jsou zboží. Nabídka - poptávka.

0 0
možnosti

Pardon. Posledního roku.

0 0
možnosti

14 litrů za distanční výuku??? To jste se po...zbláznili.

0 0
možnosti

jednoduché, se.te na dotační programy, prostě žalujte stát o náhradu škody

0 0
možnosti

Někdo tady chce ždímat stát i rodiče, to jsou podle modrého hesla ti, kteří se o sebe umí postarat, morálka, když jde o prachy jde stranou.

0 0
možnosti

běžně je to tak, že stát platí plat učitelů a zřizovatel - v případě obecních školek obec - platí tu druhou polovinu. V případě obecních školek tedy druhou část školného taky fakticky platíme všichni, ze svých daní. Soukromé školky dostávají jen tu první půlku. Zřizovatelem je většinou spolek, často rodičovský, který nemá žádný majetek ani příjmy, co by stály za řeč, a už vůbec ne příjmy daňové. Tak musí ty peníze vybrat jinak.

Jednoduše na trhu vzdělávání a péče o děti nepanují rovné podmínky, protože existují zřizovatelé s daňovými příjmy (které navíc hned od začátku dostávají plný příspěvek státu, což soukromé nedostanou, tam postupně příspěvek stoupá během prvních let existence snad ze 60 % na 90 %. Na plný se nedostanou soukromé nikdy). Jsou to hrubě diskriminační podmínky.

Pomohlo by, kdyby příspěvek šel za dítětem, ne za zřizovatelem a školou. Tj. každé dítě by dostávalo na školku a školu stejně, ať se vzdělává ve škole zřízené kýmkoliv. Jedinou podmínkou by bylo získání akred

0 0
možnosti

Tedy upřímně se těm rodičům nedivím. Platit za distanční výuku v mateřské školce je dobré chucpe.

0 0
možnosti

Proto jsou soukromé. A když je někdo snob,že musí mít dítě v soukromém školství,tak ať platí.!!;-D

0 0
možnosti

Řekl bych, že argument "Za posledních deset let vzniklo 305 soukromých, zatímco počet těch veřejných se za stejné období zvýšil o 152" není moc férový, neboť to nic nevypovídá o počtu míst v soukromých školkách a školkách veřejných. To považuji za jediný adekvátní argument.

0 0
možnosti