1. října 2012 18:33, aktualizováno  18:53 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Do boje o Hrad jde druhá žena, 50 tisíc podpisů hlásí Roithová

Zuzana Roithová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zuzana Roithová | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

Lidovcům se už podařilo nasbírat potřebných 50 tisíc podpisů pod kandidaturu europoslankyně Zuzany Roithové. Její volební tým teď kontroluje petiční archy a splněné číslo chce ohlásit na začátku příštího týdne. Serveru Lidovky.cz to sdělila sama Roithová i mluvčí strany Martin Horálek.

„Myslím si, že podpisů máme už nasbíráno 50 tisíc,“ uvedla europoslankyně, která byla na cestě do Bruselu. „Podle všech indicií, které mám od spolupracovníků, bychom měli mít přes 50 tisíc podpisů,“ připojil z Prahy mluvčí KDU-ČSL. Strana podle něj od pátku přepočítává a kontroluje došlé petiční archy.

ČTĚTE TAKÉ:

„Šli jsme do sběru s jinou taktitou než naši soupeři, kteří oslovovali lidi na veřejnosti. Vytvořili jsme systém tisíckářů, stovkařů a desítkářů. Desítkáři měli sbírat podpisy u své rodiny a známých,“ popsal lidoveckou pyramidu Horálek.


Spolupracovníci na nejnižší úrovni tak nasbírali deset podpisů, které předali o úroveň výš. Na prostředním patře měl člen volebního týmu zodpovědnost za sto podpisů a na nejvyšší úrovni za tisícovku. „Zdá se nám, že se tento systém vyplatil. Jakkoli i tady určitá chybovost je, počítali jsme s ní a máme rezervu,“ uzavřel Horálek.

Zuzana Roithová tak bude po šéfce Suverenity Janě Bobošíkové druhou ženou, kterou si lidé budou moci 11. a 12. ledna vybírat při volbě nové hlavy státu. Zmařit by to mohlo jen zásadní selhání při kontrole nasbíraných podpisů.


Z mužských kandidátů mají souboj o Pražský hrad zajištěný expremiéři Miloš Zeman (SPOZ), Jan Fischer (nestr.) a dále straničtí kandidáti Jiří Dienstbier (ČSSD), Přemysl Sobotka (ODS) a Karel Schwarzenberg (TOP 09).

, ČTK, Lidovky.cz
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Pohlreich: My Češi jsme rasisti. Ukrajincům bychom měli líbat zadek

Zdeněk Pohlreich je známý šéfkuchař, jehož proslavila nejen jeho gastronomická... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po deseti letech odešel z pořadu, který z něj v padesáti letech udělal bez nadsázky superstar. Ačkoli radit méně...