Sobota 25. března 2023, svátek má Marián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Inflace nesmí ohrozit aktivity dětí, říká Martin Kuba. Vysvětluje, jak bude pomoc rodinám a seniorům vypadat


Hejtman Jihočeského kraje Martin Kuba. | foto: Petr LundákMAFRA

Premium Rozhovor
Každý kraj se může nezávisle rozhodnout, co chce podporovat, je to čistě na něm, odráží kritiku jihočeský hejtman Martin Kuba (ODS). Jeho kraj by měl podle plánů už od září vyplácet příspěvek ohroženým rodinám a seniorům. „Rodičům dáme možnost, že v prvním pololetí za ně zaplatíme školní i mimoškolní aktivity až do výše 4000 korun,“ říká Kuba v rozhovoru pro server Lidovky.cz.

Celý článek jen pro členy

Chcete číst prémiové texty bez omezení?

Vyzkoušet první měsíc za 1 Kč

Lidovky.cz: Jihočeský kraj chce finančně pomáhat rodinám a seniorům s nízkými příjmy. Na 15. srpna jste kvůli tomu svolal mimořádné zastupitelstvo. Jaký očekáváte výsledek?
Program jsme připravili v rámci celé naší koalice, která se na něm shodla. Prodiskutovali jsme to už i s většinou opozičních klubů, takže si myslím, že nebude problém. Zatím nemám signál o tom, že by to naše krajské zastupitelstvo neschválilo. Samozřejmě, stát se může cokoliv, ale je to návrh celé rady a koalice Jihočeského kraje a my jsme přesvědčeni, že v takové podobě by to mělo zastupitelstvo schválit.

Sociální experiment hejtmana Kuby. Jeho kraj plánuje vyplácet vlastní dávky rodinám a seniorům

Lidovky.cz: Co vás k tomu vlastně vedlo?
Úplně normální, obyčejné potkávání se s obyvateli našeho kraje a pohled na to, jak se situace ohledně inflace a cen energií aktuálně vyvíjí. My jsme přesvědčeni o tom, že pro určitou skupinu tahle kombinace může být velmi problematická, proto jí musíme pomoci. Sám jsem vyrůstal v rodině jen s maminkou a sestrou, a kdyby přišla takové krize, tak na rovinu říkám, že naše maminka by neměla šanci to ustát. Pro některé lidi může být nesmírně obtížné teď vůbec nějak vyjít...

Tento text je součástí prémiového obsahu pro předplatitele

Dočtěte článek až do konce

Jako člen navíc:

  • Máte k dispozici více jak 30 000 prémiových textů na Lidovky.cz, iDNES.cz a Expres.cz
  • Získáte přístup ke všem našim novinám a časopisům online a zdarma
  • Přednostně pořídíte vstupenky na koncerty v síti Ticketportal a mnohem více
Máte už aktivní předplatné? Přihlásit se

Mohlo by vás zajímat