Neděle 24. ledna 2021svátek má Milena 2 °C sněžení Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ševčík zakládá nadaci Modrý maják. Je to výsměch, zní z VŠE

Děkan Miroslav Ševčík se svým vozem a Modrým majákem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Děkan Miroslav Ševčík se svým vozem a Modrým majákem | foto: Koláž: Šimon/LN

Dosavadní děkan Národohospodářské fakulty VŠE Miroslav Ševčík nabídl, že se vzdá funkce. Důvodem je to, že neoprávněně použil modrý majáček na svém automobilu a na dálnici jel dokonce v protisměru. Ševčík chce svou chybu odčinit tím, že se bude věnovat charitě. Studenti však o děkanově upřímnosti pochybují.

UPOZORNĚNÍ

Vážení četenáři, tento článek jsme vydali 1. dubna 2014. Považujte jej proto za aprílový žertík. 

Po několika dnech mlčení rozeslal Ševčík médiím své tiskové prohlášení, ve kterém uvádí, že se rozhodl založit nadaci Modrý maják, která má pomoci vychovávat řidiče k ohleduplnosti a džentlmenství na silnicích.

Chce také uspořádat veřejnou dražbu na podporu Modrého majáku, hlavním draženým předmětem pak má být jeho vlastní luxusní automobil BMV X5, kterým Ševčík nedávno jel po dálnici v protisměru.

ČTĚTE TAKÉ

Ševčík nic komentovat nechce, odkázal pouze na své písemné prohlášení, ve kterém píše, že jej už média dostatečně vytrestala za hloupou chybu. "Má jízda v protisměru nebyla znakem mé arogance, ale jen zoufalým činem jedince, který se nechce spoléhat na levičáckou stádnost, nýbrž se hodlá pravicově spoléhat sám na sebe. Tato má snaha však nebyla pochopena, což mělo za následek mé přehodnocení celé situace," uvádí v prohlášení Ševčík. "Po zralé úvaze jsem se rozhodl věnovat svůj vůz nově vznikající nadaci Modrý maják a dál již nebudu celou záležitost komentovat," stojí v prohlášení.

Agresivní řidiči obohacují jazyk o novotvary

  • Prudkému brzdění před přijíždějícím vozem se nedávno začalo říkat "ukázat někomu Trpišáka" (jakkoli to zní lascivně).
  • Pro vytlačení vozu ze silnice se ujalo označení "dát Lacinu".
  • Nejnovějším přírůstkem pro jazykovědce je pak jízda v protisměru - "na Ševčíka".

Zatím není jisté, zda Ševčík skutečně rezignuje na svou funkci, nebo jestli se jen snaží učinit líbivé gesto. Podle zdroje serveru Lidovky.cz z VŠE je však Ševčíkova nabízená rezignace i vznik nadace jen výsměchem všem slušným lidem.

"Ševčík se jen snaží zalíbit, ale tady na škole všichni víme, jak to je. Ševčík dává to auto do dražby jenom proto, že už je ojeté a navíc bourané. Sám si už objednal nový vůz, dokonce ještě luxusnější. Údajně v něm bude vedle volantu i malý vodotrysk," prozradil zdroj, který nechce zveřejnit své jméno, protože by ráda školu dokončila, aniž by musela docházet do děkanova kabinetu ke "speciálnímu doučování".

TEST e-shopů potravin: Ráno objednáte, po obědě pečete. Nebo za tři dny

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Když před necelými třemi lety testovala MF DNES internetové prodejce potravin, nacházela se většina Čechů ve stadiu...

Zařiď to, nebo ti vypálím barák. Jak fungovala fotbalová chobotnice

Roman Berbr na mimořádné valné hromadě Fotbalové asociace ČR. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Pro Náčelníka, jak mu přezdívají, bylo přichystáno pravé šampaňské, propiska s gravírovaným jménem Berbr, manžetové...

Tečka za čínskou érou. Skupina Lobkowicz řeší zavírání dalších pivovarů

Pivovar Klášter | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Skupina Lobkowicz se zbavuje „těžkého nákladu“. V ohrožení jsou tři ze sedmi pivovarů. Kromě Uherského Brodu a Kláštera...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!