Pátek 21. června 2024, svátek má Alois
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sociální demokrat Koskuba byl postřelen

Česko

  11:11
PRAHA - Někdejší náměstek ministryně zdravotnictví Jiří Koskuba byl v neděli postřelen. Záchranáři ho odvezli v kritickém stavu do nemocnice na Bulovce. Tam působí jako primář druhého interního oddělení. Podle policie došlo k výstřelu nešťastnou náhodou.

Bývalý náměstek ministra zdravotnictví Jiří Koskuba (ČSSD). foto: ČTK

Událost se stala v Praze 9, policie podle mluvčí pracuje s variantou, že k výstřelu došlo nešťastnou náhodou při zacházení se střelnou zbraní. Podle Petry Effenbergerová z marketingového oddělení nemocnice se nešťastná událost stala údajně při čištění zbraně.

"Jde o střelné poranění, pacient se podrobil zákroku, je na ARO udržován v umělém spánku a jeho stav je stabilizovaný," upřesnila Effenbergerová. "U takového případu jsme zasahovali, poskytli jsme adekvátní péči a více se k případu s ohledem na pacienta a platnou legislativu nebudeme vyjadřovat," řekla mluvčí pražské záchranky Jiřina Ernestová.

Předseda ČSSD Jiří Paroubek zatím vydal k případu jen krátké prohlášení: "V tuto chvíli nemám přesnou informaci o tom, jak k jeho vážnému zranění došlo. Jiřího Koskubu považuji za svého dlouholetého a osobního přítele a přeji mu brzké uzdravení. Pokud budu moci, rád mu v čemkoliv a kdykoliv pomohu."

Dvaapadesátiletý Koskuba je dlouholetým členem sociální demokracie. V roce 2005 byl v okruhu kandidátů na funkci ministra zdravotnictví po Miladě Emmerové. Ministrem se nakonec stal David Rath. Koskuba se jako člen zdravotní komise ČSSD podílel na přípravách stranického volebního programu. V roce 2002 kandidoval do sněmovny. V roce 2005 po odvolání Emmerové, než byl jmenován ministrem Rath, ministerstvo fakticky řídil.

Autoři: ,