Sobota 2. března 2024, svátek má Anežka
130 let

Lidovky.cz

Sražený kůň na dálnici. Za nezvyklou nehodu, při níž zemřel řidič, hrozí viníkovi vězení

Česko

  6:00
BEROUN/PRAHA - Srážku osobního vozu s koněm na dálnici D5 nedaleko Berouna, při níž minulé pondělí zahynul řidič i zvíře, šetří policisté jako usmrcení z nedbalosti. Nikoho zatím neobvinili, prověřují, kdo je za útěk koně odpovědný. Viníkovi hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

Osobní automobil poté, co se na dálnici D5 srazil s koněm. foto: Týdeník policie

„Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z usmrcení z nedbalosti, za což hrozí odnětí svobody až na tři roky, nebo zákaz činnosti,“ řekla serveru Lidovky.cz berounská policejní mluvčí Marcela Pučelíková.

Na D5 u Berouna narazilo auto do koně. Řidič ani zvíře nehodu nepřežili

Policisté podle jejích slov případ zatím prověřují. „Zjišťuje se, za jakých okolností kůň utekl, kdo je za něj odpovědný a zda byl řádně zajištěný,“ dodala mluvčí se slovy, že dosud nebyl nikdo obviněn. Způsobená škoda prý nebyla vyčíslena.

Autonehoda (Ilustrační foto)
Dálnice D5 byla po srážce osobního automobilu s koněm na tři hodiny uzavřena.

K nehodě došlo 27. srpna krátce po páté hodině ranní na 13. kilometru dálnice D5 ve směru na Plzeň. Šofér osobního automobilu zůstal po kolizi se zvířetem zaklíněný. Hasiči se jej snažili vyprostit, už během záchranné operace ale lékař konstatoval smrt.

Dálnice byla po havárii v jednom směru na tři hodiny uzavřena, policisté dopravu odkláněli. Provoz byl obnoven po osmé hodině.

Autor:

Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování
Potkejte se s námi o víkendu v Brně! Rozdáme přes 1000 produktů k testování

Na brněnském výstavišti proběhne od čtvrtka 29. února do soboty 2. března veletrh ProDítě. Najdete tam přehlídku kočárků, autosedaček a dalšího...