4. září 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Sražený kůň na dálnici. Za nezvyklou nehodu, při níž zemřel řidič, hrozí viníkovi vězení

Osobní automobil poté, co se na dálnici D5 srazil s koněm. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Osobní automobil poté, co se na dálnici D5 srazil s koněm. | foto: Týdeník policie

BEROUN/PRAHA Srážku osobního vozu s koněm na dálnici D5 nedaleko Berouna, při níž minulé pondělí zahynul řidič i zvíře, šetří policisté jako usmrcení z nedbalosti. Nikoho zatím neobvinili, prověřují, kdo je za útěk koně odpovědný. Viníkovi hrozí až tříletý pobyt za mřížemi.

„Kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření z usmrcení z nedbalosti, za což hrozí odnětí svobody až na tři roky, nebo zákaz činnosti,“ řekla serveru Lidovky.cz berounská policejní mluvčí Marcela Pučelíková.

Policisté podle jejích slov případ zatím prověřují. „Zjišťuje se, za jakých okolností kůň utekl, kdo je za něj odpovědný a zda byl řádně zajištěný,“ dodala mluvčí se slovy, že dosud nebyl nikdo obviněn. Způsobená škoda prý nebyla vyčíslena.

Autonehoda (Ilustrační foto)
Dálnice D5 byla po srážce osobního automobilu s koněm na tři hodiny uzavřena.

K nehodě došlo 27. srpna krátce po páté hodině ranní na 13. kilometru dálnice D5 ve směru na Plzeň. Šofér osobního automobilu zůstal po kolizi se zvířetem zaklíněný. Hasiči se jej snažili vyprostit, už během záchranné operace ale lékař konstatoval smrt.

Dálnice byla po havárii v jednom směru na tři hodiny uzavřena, policisté dopravu odkláněli. Provoz byl obnoven po osmé hodině.

rsaRobert Sattler

3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?
3 nejčastější úrazy dětí a první pomoc: Víte, jak se zachovat?

Hlídáte je jako ostříž, ale stačí vteřinka nepozornosti a neštěstí je na světě. Pád na hlavičku, opaření nebo vdechnutí předmětu patří mezi nejčastější úrazy dětí. Jak je správně ošetřit, aby následky byly co nejmírnější?

Najdete na Lidovky.cz