Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Stojím za Růžou. Myslel jsem, že nejste tak blbí, podivuje se Čtvrtníček

Česko

  23:17
Herec Petr Čtvrtníček ve středu večer dovysvětlil, jak se dívá na kauzu půl milionu pro trenéra hokejové reprezentace Vladimíra Růžičku, kterého natočil skrytou kamerou otec jednoho z hokejistů.

Petr Čtvrtníček foto: Lidové noviny

Upoutávka na páteční premiéru hry Anamnéza v Divadle Na zábradlí, rozpoutala vášnivé debaty na internetu. Herec Petr Čtvrtníček, známý svým přímočarým humorem a drsnými vtipy, ji podle svých slov natočil za deset minut na mobilní telefon. Je zjevné, že ho inspirovalo video, v němž hraje hlavní roli hokejový trenér Růžička a které v posledních dnech výrazně hýbe hokejovou veřejností.

Totiž: podle některých na něm Růžička - ještě jako trenér pražské Slavie - potvrzuje převzetí půlmilionového úplatku, podle dalších zase obrázky natočené skrytou kamerou jasně dokazují, že se korumpovat nenechal. Růžička se následně zamotal do vysvětlování a přiživil tak příběh o úplatku.

Případem se začala zabývat policie, ministerstvo volá po prošetření financování hokejové mládeže, svaz strčil hlavu do písku... zkrátka video zveřejněné krátce před šampionátem v Praze a Ostravě rozpoutalo nebývalou reakci, stejně tak i Čtvrtníčkův remake z divadelního prostředí.

„Já zírám, že už zase celý národ řeší video, které jsem včera za 10 minut natočil na telefon v Divadle Na zábradlí jako prima upoutávku k naší páteční premiéře a jak je hned internet plný vášnivých diskusí o tom, jak jsem si Růžičku vychutnal a podobné nesmysly,“ podivil se Čtvrtníček v prohlášení, které rozeslal ve středu večer.

Redakce serveru Lidovky.cz Čtvrtníčka kontaktovala už ve středu ráno, kdy se video objevilo na sítích. Herec nejprve nechtěl nic vysvětlovat, prozradil však, že jde o upoutávku na páteční premiéru, kde hraje vrátného, na což si na videu na oko stěžuje. „Můj táta vám dal sto tisíc, abych dostal roli primáře, a já teď mam hrát vrátnýho?“ říká řediteli divadla Petru Štědroňovi.

„Nechme to žít vlastním životem,“ dodal později v sms zprávě a zdůraznil, že stojí za trenérem Růžičkou: „ K Růžovi jen tolik, že jestli si mám vybrat mezi šmejdem, který točí skrytou kamerou záznam, který může v budoucnu něco hodit a Vláďou Růžičkou, tak stojím za Růžou.

Podporu Růžičkovi vyjádřil znovu i ve večerním prohlášení. Patrně nepochopení jeho žertu některými médii a lidmi v internetových diskuzích ho totiž přimělo k další reakci, v níž mimo jiné také stojí: „Lidi zlatý, myslel jsem, že nejste tak blbí, ale mýlil jsem se. Takže - za Vláďou Růžičkou stojím a je mi teď ukradený, na co ta munice měla být. Nejde mi totiž o to, jestli ty prachy šly na nějaký klubový black fond, ale o kurvárnu, kterou tatík Palaščák udělal se svojí kamerkou s tím, že bude trenéra v budoucnu vydírat. Věci, o které na jeho srabáckém videu jde, skuteční chlapi vždycky řešili jinak.“

Autor:

Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia
Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia

Dětská sestra a laktační poradkyně Lucia Berešová se pohybuje ve zdravotnictví již 19 let. Přestože se ke studiu střední zdravotnické školy dostala...