Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Táta mi zaplatil roli primáře, rozčiluje se ve videu Čtvrtníček. Naráží na Růžičku

Česko

  7:58
PRAHA - Herec a scénárista Petr Čtvrtníček uveřejnil video, ve kterém si kupuje divadelní roli v Divadle Na zábradlí od ředitele Petra Štědroně. Naráží tak na aféru hokejového trenéra Vladimíra Růžičky, která před týdnem otřásla českým hokejem.

Petr Čtvrtníček na záběru ze svého videa, ve kterém si kupuje roli primáře foto: Lidovky.cz

Sám herec na dotaz serveru Lidovky.cz přiznal, že se jedná hlavně o marketingovou záležitost k chystané hře Anamnéza, ke kauze Růžička se vyjadřovat nechtěl. Na otázku, zda - li mu přišla i negativní odezva Čtvrtníček odpověděl: „Nechme to žít vlastním životem.“

Asi po hodině poslal herec doplňující sms: „K Růžovi jen tolik, že jestli si mám vybrat mezi šmejdem, který točí skrytou kamerou záznam, který může v budoucnu něco hodit a Vláďou Růžičkou, tak stojím za Růžou.“

Čtvrníček, který se v minulosti již navážel do ožehavých témat v českém sportu, se ve videu snaží získat roli primáře, za kterou měl údajně zaplatit jeho otec sto tisíc korun. Na videu jedná s ředitelem Divadla Na zábradlí Petrem Šťedroněm, který sice přiznává sponzorský dar, ale odmítá dát Čtvrtníčkovi roli, kterou si herec představoval.

„Můj táta vám dal sto tisíc, abych dostal roli primáře, a já teď mam hrát vrátnýho?“ rozčiluje se ve videu herec.

Čtvrtníček a Potměšil dostali za klip v uniformách podmínku

To je jasnou narážkou na kauzu kolem hokejového kouče Vladimíra Růžička, o které informoval i server Lidovky.cz. Růžička je podezřelý z braní úplatku za to, že jeden z jeho svěřenců bude hrát. I zde se měl finančně podílet otec hokejisty.

Také Čtvrtníček svoje video natočil „skrytou“ kamerou v restauraci a oba protagonisté imitují debatu hokejového trenéra a otce mladého sportovce.

Nejedná se o první Čtvrtníčkovu recesi z prostředí sportu. Před deseti lety Čtvrtníček napsal divadelní hru Ivánku, kamaráde, můžeš mluvit, která se zabývala korupcí v českém fotbale.

Autoři:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!