Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

Stuchlíka na předvolebním mítinku zasáhlo vejce. Vyměnil sako a pokračoval

Česko

  12:07
Praha - Na předvolebním mítingu ANO opět létala vejce. Ve středu zasáhl někdo z davu lídra pražské kandidátky Petra Stuchlíka vejcem do hlavy a do rameme. Kandidát na pražského primátora si po zásahu vyměnil sako a pokračoval v debatě s návštěvníky. Není to přitom ani měsíc, co letělo vejce na premiéra Babiše.

Petr Stuchlík byl během předvolební akce zasažen vejcem. Vyměnil si znečištěné sako a po chvíli pokračoval. foto:  Petr Topič, MAFRA

„Pán místo diskuse utekl. Nemohl jsem se ho tedy ani zeptat, co ho k tomu vedlo a co ho trápí,“ okomentoval incident Stuchlík pro server IDNES.cz. „Mrzí mě, že se taková událost vůbec stala. Osobně si myslím, že je lepší si před házením čehokoliv vzájemně promluvit. Vypovídá to o současné předvolební atmosféře,“ dodal.

Na předvolebním mítinku ČSSD v roce 2009 to Jiří Paroubek schytal. Voliči na...
Petr Stuchlík byl během předvolební akce zasažen vejcem. Vyměnil si znečištěné...

Vejce lídra pražské kandidátky zasáhlo na akci s názvem Sousedská večeře na Slunečním náměstí v Praze 13. Po incidentu si Stuchlík vyměnil sako a po chvíli v kampani pokračoval. Mluvčí pražské policie Jan Daněk uvedl, že se policie případem nezabývala.

Sousedské večeře pořádá hnutí ANO v různých městských částech Prahy už od začátku září. Pro návštěvníky je na nich zdarma k dispozici občerstvení, káva i pivo.

V letošní předvolební kampani nebyl politik ANO pod palbou poprvé. Před třemi týdny se muž pokusil vejcem strefit premiéra a předsedu hnutí ANO Andreje Babiše na první sousedské večeři. Podnapilý mladík se ale nestrefil. Premiérova ochranka jej pak předala policii.

Zásahu syrových vajec museli v minulosti čelit i další politici. Jedním z nejvýraznějších případů byl útok na politiky z ČSSD, včetně Jiřího Paroubka, před volbami do evropského parlamentu v roce 2009. Podobnou situaci zažil i prezident Miloš Zeman v roce 2014, když na Albertově odhaloval pamětní desku k 25. výročí pádu komunistického režimu.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!