Středa 29. května 2024, svátek má Maxmilián, Maxim
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Student práv v Plzni zpochybnil rigorózní práce představitelů města

Česko

  11:14
PLZEŇ - Člen akademického senátu plzeňské právnické fakulty a její student Martin Marek zpochybnil rigorózní práce tří významných současných i bývalých představitelů města Plzně.

Vysokoškolský diplom foto: Shutterstock

Podle Marka nesplňuje požadavky stanovené vyhláškou fakulty práce náměstkyně primátora Marcely Krejsové (ODS), bývalého primátora a současného náměstka na ministerstvu pro místní rozvoj Miroslava Kalouse (ODS) a plzeňského zastupitele Karla Palečka (ODS). Marek to dnes řekl na setkání s novináři.

"Mám informace k tomu, že studovali nestandardně. Narazil jsem v knihovně na tato jména a podíval jsem se na jejich práce," uvedl.

Podle Marka ani jedna z prací nesplňuje základní podmínky pro rigorózní práci stanovené vyhláškou děkana právnické fakulty v Plzni. "Přesto na jejich základě získali jejich autoři titul JUDr.," uvedl Marek.

V práci Krejsové, která podle Marka nechala uznat svoji diplomovou práci v nezměněné podobě jako rigorózní, nejsou údajně použity judikáty ani cizojazyčné zdroje, což odporuje vyhlášce. Cizojazyčné zdroje chybí také v materiálech bývalého primátora Kalouse a bývalého radního Palečka.

Autoři: ,

7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství
7 tipů, jak na citlivé zuby v těhotenství

Hladina hormonů v těle se v průběhu těhotenství mění stejně jako chutě a jídelníček. Mnoho těhotných také trápí časté nevolnosti. Následkem toho...