Čtvrtek 20. ledna 2022, svátek má Ilona
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Student práv v Plzni zpochybnil rigorózní práce představitelů města

Česko

  11:14
PLZEŇ - Člen akademického senátu plzeňské právnické fakulty a její student Martin Marek zpochybnil rigorózní práce tří významných současných i bývalých představitelů města Plzně.

Vysokoškolský diplom foto: Shutterstock

Podle Marka nesplňuje požadavky stanovené vyhláškou fakulty práce náměstkyně primátora Marcely Krejsové (ODS), bývalého primátora a současného náměstka na ministerstvu pro místní rozvoj Miroslava Kalouse (ODS) a plzeňského zastupitele Karla Palečka (ODS). Marek to dnes řekl na setkání s novináři.

"Mám informace k tomu, že studovali nestandardně. Narazil jsem v knihovně na tato jména a podíval jsem se na jejich práce," uvedl.

Podle Marka ani jedna z prací nesplňuje základní podmínky pro rigorózní práci stanovené vyhláškou děkana právnické fakulty v Plzni. "Přesto na jejich základě získali jejich autoři titul JUDr.," uvedl Marek.

V práci Krejsové, která podle Marka nechala uznat svoji diplomovou práci v nezměněné podobě jako rigorózní, nejsou údajně použity judikáty ani cizojazyčné zdroje, což odporuje vyhlášce. Cizojazyčné zdroje chybí také v materiálech bývalého primátora Kalouse a bývalého radního Palečka.

Autoři: ,

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nečekaný příbuzenský vztah. Vévodkyně Kate a Meghan pojí krev Přemyslovců

Premium Učebnice mluví jasně. Přemyslovci vymřeli po meči v roce 1306, kdy byl mladičký král Václav III. zákeřně zavražděn...

Češi investují do kryptoměn ve velkém. Stát řeší, jak je přinutit přiznat zisky

Premium Ještě nedávno byly virtuální měny jako bitcoin investicí především pro lidi, kteří chtěli experimentovat a nebáli se...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!