Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Tádžický orchestr zahrál falešně českou hymnu. Zeman zachoval vážnou tvář

Kazachstán

  20:37
PRAHA - Na tádžický orchestr prezident Miloš Zeman asi jen tak nezapomene. Při státní návštěvě této asijské země totiž musel vyslechnout verzi české hymny tamní vojenské jednotky. Ačkoli armádní kapela zahrála hymnu falešně, hlava státu zachovala kamennou tvář.

Tádžický orchestr zahrál falešně českou hymnu. Zeman zachoval vážnou tvář. foto: YoutubeReprofoto

Měl to být tradiční slavnostní ceremoniál na přivítanou Miloše Zemana. Místo toho se středeční oficiální setkání českého prezidenta a jeho tádžického protějšku Emómalí-ji Rahmóna ve městě Dušanbe změnilo v trapas. Nastoupená armádní kapela totiž českou státní hymnu Kde domov můj zahrála hodně falešně. Zeman se tím však nenechal rozhodit.

Tématem schůzky Miloše Zemana v Tádžikistánu bylo nebezpečí islámského terorismu a o občanské války v zemi v 90. letech minulého století, která podle něj ve skutečnosti byla bojem proti islámskému terorismu. Návštěvou v Dušanbe prezident ukončil svou pětidenní cestu po Kazachstánu a Tádžikistánu.

Autor:

Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel
Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel

V redakci všechny milujeme slaný i sladký karamel, ale jeho příprava se někdy podobá trestu. Karamel se snadno přichytí na dno hrnce a nepomůže ani...