28. října 2014 14:58 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Taxikář a aktivista Ponert najel při oslavách na Vítkově do skupiny vojáků

Kontroverzní pražský taxikář Zdeněk Ponert. Zde na tzv. Holešovické výzvě | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kontroverzní pražský taxikář Zdeněk Ponert. Zde na tzv. Holešovické výzvě | foto: © ČTKČeská pozice

Zdeněk Ponert, taxikář, který vešel ve známost například díky své demonstraci za to, že nemůže účtovat 99 korun za kilometr nebo vyžadování ‚osmého odboje‘, najel při příležitosti oslav 28. října do skupiny vojáků na pražském Vítkově.

„Řidič vozu taxi najel do vojáků. V tuto chvíli vše ještě prověřujeme a nemám tak bližší informace mimo toho, že je muž podezřelý z násilí vůči úřední osobě a vozidlo, kterým najel na ozbrojenou stráž, bylo zajištěno policií.,“ řekla iDNES.cz mluvčí pražské policie Andrea Zoulová.

Ponert najel do vojáků hlídajících vjezd k vítkovskému památníku. Jeden z vojáků byl ošetřen kvůli lehkému poranění ruky a odvezen do Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích.

Taxikář-aktivista může být nyní obviněn z násilí proti úřední osobě.

Lidovky.cz, iDNES.tv

Maminky přiznávají: Proč mám jen jedno dítě?
Maminky přiznávají: Proč mám jen jedno dítě?

Můžu se zeptat proč? Bylo to Vaše rozhodnutí nebo zdravotní důvody? Případně vyhovuje Vám to? Vyrůstali jste i Vy jako jedinačkové? Jaké to je, nechybí Vám sourozenec?