Pátek 23. února 2024, svátek má Svatopluk
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Thálie: aspirují Stašová i Kratina

Česko

Václav Postránecký oznámil za Hereckou asociaci nominace na Ceny Thálie 2007. Slavnostní večer se odehraje v Národním divadle 29. března.

PRAHA Herci Simona Stašová, Vladimír Kratina a Erik Pardus, pěvec Martin Gurbaľ, baletní umělci Nikola Márová, Jana Přibylová, Michal Štípa a operetní zpěvačka Pavla Břínková jsou mezi těmi, kteří byli za své výkony v loňském roce nominováni na Ceny Thálie. Prestižní ocenění budou vyhlášena 29. března z jeviště historické budovy Národního divadla v Praze. Večerem, který v přímém přenosu odvysílá ČT 1, bude provázet Antonín Procházka.

Dalšími jsou v činohře Helena Dvořáková, Alena Sasínová Polarczyková a Norbert Lichý, v oboru baletu a pantomimy Helena Arenbergerová, Lukáš Lepold a Petr Opavský a za mimořádné výkony v muzikálových či operetních představeních Jitka Čvančarová, Aleš Briscein a Petr Štěpán.

Václav Postránecký upozornil, že Thálie mohou získat i cizinci; pokud svou roli nastudovali v původní inscenaci na území České republiky a byla trvalým přínosem pro českou divadelní kulturu. Tak se v nominacích objevila německá sopranistka Maida Hundelingová, italský tenorista Gianluca Zampieri a sólistka Státní opery Praha rumunského původu Anda-Louisa Bogza.

Vedle výročních Cen Thálie budou také letos udělena ocenění za celoživotní mistrovství v jednotlivých oborech a také cena mladému činoherci do 33 let.

***

Nominace na Ceny Thálie 2007

Činohra Helena Dvořáková (Divadlo v Dlouhé, Praha) Simona Stašová (Příbram) Alena Sasínová Polarczyková (Aréna Ostrava) Vladimír Kratina (Činoherní klub, Praha) Norbert Lichý (Aréna Ostrava) Erik Pardus (Městské divadlo Brno) Opera Anda-Louisa Bogza (ND Praha) Maida Hundelingová (Opera Ústí nad Labem) Martin Gurbaľ (ND moravskoslezské Ostrava) Gianluca Zampieri (ND moravskoslezské Ostrava) Muzikál/opereta Pavla Břínková (Hudební divadlo Karlín, Praha) Jitka Čvančarová (Městské divadlo Brno) Aleš Briscein (Hudební divadlo Karlín, Praha) Petr Štěpán (Městské divadlo Brno) Balet a pantomima Helena Arenbergerová (Divadlo Ponec, Praha) Nikola Márová (Státní opera Praha) Jana Přibylová (ND Praha) Lukáš Lepold (ND moravskoslezské Ostrava) Petr Opavský (Divadlo Ponec, Praha) Michal Štípa (ND Praha)

Autor:

Nuda v BRuNU nehrozí. Vyhrajte vstupenky do zábavního parku
Nuda v BRuNU nehrozí. Vyhrajte vstupenky do zábavního parku

V Moravské metropoli se rozkládá zábavní park BRuNO, který přináší nekonečné možnosti pro aktivní odpočinek jak pro děti, tak i pro dospělé. Maskot...