Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch
130 let

Lidovky.cz

Tři roky po stopách středočeské korupce. Novinář Kedroň pokřtil knihu Operace Rath

Česko

  17:17
PRAHA - Více než tři roky sledoval novinář a vedoucí serveru Lidovky.cz Radek Kedroň pozadí největšího korupčního případu novodobé české historie. Shromáždil dokumenty z vyšetřování, zpovídal státní zástupce, detektivy i svědky. Výsledkem je téměř dokumentární rekonstrukce známé kauzy. Autor knihu představil veřejnosti.

Křest knihy Operace Rath. Autor Radek Kedroň (vlevo), vpravo soukromý detektiv a bývalý elitní policista Libor Gregor. foto: Richard Cortés, Lidové noviny

Knihu Operace Rath s podtitulem Pohled do zákulisí policejního vyšetřování pokřtil autor Radek Kedroň v pražské literární kavárně Academia. Křtu se zúčastnil i soukromý detektiv a bývalý elitní policista Libor Gregor, který stál u začátku vyšetřování a sehrál tak klíčovou roli.

Autor knihy Operace Rath, vedoucí serveru Lidovky.cz Radek Kedroň, sledoval pozadí korupčního případu, který prorostl do nejvyšších pater politiky, více než tři roky.

Ulité peníze u Kottových mizely v igelitkách. Vyhrajte knihu Operace Rath

Sestavil tak podrobnou rekonstrukci kauzy, která nahlíží notoricky známý příběh z dosud neznámých úhlů. I když se kniha opírá o soudní a policejní protokoly, nejde o mechanický přepis odposlechů.

Zprostředkovává unikátní pohled do prostředí elitních kriminalistů, kteří víc času a energie spálí bojem se šéfy a zastaralou technikou než se skutečnými pachateli.

Spis Důvěra, do nějž Rathovu kauzu vyšetřovatelé uzamkli, utajovali kvůli obavám z prozrazení dokonce i před svými veliteli. Kniha popisuje i zvraty, jichž se příběh dočkal. Vyšetřující policisté se v konečné fázi případu stali sami lovnou zvěří a muž, který policisty zalarmoval a spolupracoval s nimi, si vysloužil postavení persona non grata.

Křest knihy Operace Rath proběhl v pražské literární kavárně Academia. Autor...
Kniha Operace Ratha - Pohled do zákulisí policejního vyšetřování vyšla 17....

Text hledá i odpovědi na dosud otevřené otázky: Jak se podařilo policistům nasadit odposlechy přímo do kuchyně korupčního spolku? Kdo policejní operaci předčasně vyzradil? Kdo na lavici obžalovaných chyběl?

Autor:

Slož puzzle a vyhraj jedinečné dárky od značky BEBELO
Slož puzzle a vyhraj jedinečné dárky od značky BEBELO

Každý den po celý tento týden můžete vyhrávat jedinečné dárky od značky BEBELO.