16. září 2015 17:17 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Tři roky po stopách středočeské korupce. Novinář Kedroň pokřtil knihu Operace Rath

Křest knihy Operace Rath.  Autor Radek Kedroň (vlevo), vpravo soukromý detektiv... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Křest knihy Operace Rath. Autor Radek Kedroň (vlevo), vpravo soukromý detektiv... | foto: Richard Cortés, Lidové noviny

PRAHA Více než tři roky sledoval novinář a vedoucí serveru Lidovky.cz Radek Kedroň pozadí největšího korupčního případu novodobé české historie. Shromáždil dokumenty z vyšetřování, zpovídal státní zástupce, detektivy i svědky. Výsledkem je téměř dokumentární rekonstrukce známé kauzy. Autor knihu představil veřejnosti.

Knihu Operace Rath s podtitulem Pohled do zákulisí policejního vyšetřování pokřtil autor Radek Kedroň v pražské literární kavárně Academia. Křtu se zúčastnil i soukromý detektiv a bývalý elitní policista Libor Gregor, který stál u začátku vyšetřování a sehrál tak klíčovou roli.

Autor knihy Operace Rath, vedoucí serveru Lidovky.cz Radek Kedroň, sledoval pozadí korupčního případu, který prorostl do nejvyšších pater politiky, více než tři roky.

Sestavil tak podrobnou rekonstrukci kauzy, která nahlíží notoricky známý příběh z dosud neznámých úhlů. I když se kniha opírá o soudní a policejní protokoly, nejde o mechanický přepis odposlechů.

Zprostředkovává unikátní pohled do prostředí elitních kriminalistů, kteří víc času a energie spálí bojem se šéfy a zastaralou technikou než se skutečnými pachateli.

Spis Důvěra, do nějž Rathovu kauzu vyšetřovatelé uzamkli, utajovali kvůli obavám z prozrazení dokonce i před svými veliteli. Kniha popisuje i zvraty, jichž se příběh dočkal. Vyšetřující policisté se v konečné fázi případu stali sami lovnou zvěří a muž, který policisty zalarmoval a spolupracoval s nimi, si vysloužil postavení persona non grata.

Křest knihy Operace Rath proběhl v pražské literární kavárně Academia. Autor...
Kniha Operace Ratha - Pohled do zákulisí policejního vyšetřování vyšla 17....

Text hledá i odpovědi na dosud otevřené otázky: Jak se podařilo policistům nasadit odposlechy přímo do kuchyně korupčního spolku? Kdo policejní operaci předčasně vyzradil? Kdo na lavici obžalovaných chyběl?

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz