Neděle 7. března 2021svátek má Tomáš 5 °C skoro jasno Předplatné LN

Diskuse k článku

Tuhle zemi neřídí premiér, ale ČEZ, říká na tajné nahrávce lobbista

Pokud ČEZ zmodernizuje tepelnou elektrárnu Prunéřov, přijde státní kasa o miliardy. S varovnou zprávou přišel Nadační fond proti korupci a jeho tvrzení mají dokazovat nahrávky, na kterých vlivný lobbista Miloslav Kožnar tlačí na úředníka, aby přimhouřil oči nad faktem, že na provoz elektrárny dlouhodobě není dostatek uhlí.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
R. Folwarczna 20.6.2012 13:54

Fujtajbl

Člověk s tímto způsobem vyjadřování je nějak vlivný? No to je teda humus!

Jinak pindům, jak ČEZ řídí stát, moc nevěřím. Jsou to svalnaté kecy, kterými se tzv. lobbista snaží někoho ovlivnit, primitivní zastrašování. Ti opravdu vlivní hovoří daleko kultivovaněji, řekla bych.

P. Schuster 21.6.2012 8:52

Re: Fujtajbl

Přečtete si článek v IDNES ze 14.6. "Válka o elektrárny" od Jany Klímové. Je jasné, že ČEZ má silné konkurenty, a to -miliardáře Daniela Křetinského a Pavla Tykače. Takže odtud vane vítr.

J. Cedivoda 20.6.2012 12:26

Bez koncepce rozvoje jednotlivých

odvětví hospodářství se nedá nic řídit. Je to totéž jako by chtěl řidič na silnici řídit auto uhánějící "předepsanou" rychlostí a neviděl přes čelní sklo a neměl zpětná zrcátka. Pro takto "slepého"řidiče je auto jen vražednou zbraní. Totéž je s s osobním životem, perspektivou rodiny a jakéhokoliv vyššího společenství. U řízení státu je to o to horší, že "slepec" má obrovské prostředky a vliv na všechny činnosti státu, na všechny občany. A  pak prý státní POLITIKA je umění řídit stát. TRH je jen jeden z ukazatelů, podle kterého se systém řídí a žádná dlouhá ruka nemá bez mozku schopnost udělat účelný a prospěšný pohyb. Politici by se měli věnovat řízení státu, společnosti a ne politikaření a osobnímu krátkodobému prospěchu. Tedy pokud to umějí a chtějí být politiky.  V čele našich politických stran ale takové politiky vidět není. Chybí osobnost včele státu, chybí poctiví národohospodáři ve vedení politických stran, chybí dobré a spravedlivé zákony a právo, chybí výkonné složky státu naplňující koncepci politiků a chybí zejména tato koncepce. Vše jsou jen ideologické tlachy.

J. Farmačka 19.6.2012 21:39

Zrušit politické zlodějské spolky, pozavírat všechny lobisty

a kompletně obměnit celý státní aparát formou náročných výběrových řízení. Nic jiného dlouho trvající anarchii a zlodějny v zemi nezastaví. 

P. Stavjaník 20.6.2012 13:04

Re: Zrušit politické zlodějské spolky, pozavírat všechny lobisty

A ta náročná výběrová řízení by hodnotil kdo? Někdo z těch rozpuštěných a vypuštěných nebo vy osobně? Pokud jste dospělý člověk, tak nechápu, jak můžete takovou myšlenku vypustit, pokud dítě, tak se to časem spraví, nebojte.

Š. Apolen 20.6.2012 16:05

Re: Zrušit politické zlodějské spolky, pozavírat všechny lobisty

Pardon.Reagoval jsem ještě dřív než jsem si přečetl Váš názor.Jenom to potvrzuje,že lidí kteří přemýšlejí dřív než napíšou nějaký nesmysl je víc.

Š. Apolen 20.6.2012 16:00

Re: Zrušit politické zlodějské spolky, pozavírat všechny lobisty

A kdo bude vyhodnocovat náročná výběrová řízení?Vy?Všechny zlodějské spolky budou zrušeny!Zbýváte jen Vy!!!

J. Tolman 19.6.2012 19:50

Připomeňme si

Téměř přesně před dvěma lety došlo k nádhernému příkladu Klausovy party v akci. Poslanci Martin Říman, Oldřich Vojíř (ODS) a Milan Urban (ČSSD) přilepili do nesouvisejícího zákona během druhého čtení v Poslanecké sněmovně změnu, nazývanou přílepek století. Vláda tak o něm vůbec nejednala. Do zákona o spotřební dani přidali vlastní návrh o změně systému vydávání emisních povolenek. Senát ho schválil.

Podle návrhu budou moci elektrárenské firmy včetně státem ovládané skupiny ČEZ v budoucnu dostávat část emisních povolenek zdarma.

Václav Klaus bez zdráhání podepsal tento zákon, jehož součástí je dáreček za 68 miliard korun pro elektrárenský gigant ČEZ. Čekalo se, zda prezident třeba sporný předpis nevetuje, když před měsícem stejně naložil se šrotovným, které je podle jeho slov diskriminačním opatřením ve prospěch jednoho odvětví průmyslu. Nestalo se - a před sídlem společnosti ČEZ v Duhové ulici na Praze 4 se tak mohl sejít početný zástup gratulantů. V jeho řadách byli rozpoznáni mimo jiné:

Lívia Klausová, prezidentova choť, bývalá místopředsedkyně dozorčí rady ČEZ, Václav Klaus ml., prezidentův starší syn, ředitel pražského gymnázia PORG, které platí ČEZ -  Jan Klaus, prezidentův mladší syn, ekonom společnosti ČEZ - Mirek Topolánek, předseda ODS, blízký přítel šéfa ČEZ Martina Romana - Marek Dalík, lobbista, přítel Mirka Topolánka a Martina Romana -  Martin Říman, exministr průmyslu z ODS, spoluautor návrhu na darování emisních povolenek firmě ČEZ - Aleš Řebíček, exministr dopravy a poslanec ODS, hostitel Martina Romana na jachtě v Toskánsku - Milan Urban, místopředseda ČSSD, toskánský mořeplavec a spoluautor návrhu na dáreček pro ČEZ - Vladimír Laštůvka, bývalý předseda zahraničního výboru sněmovny z ČSSD, bývalý člen dozorčí rady ČEZ a agent STB (krycí jméno Vladimír) a mnoho, mnoho dalších

http://www.tyden.cz/rubriky/nazory/glosar/darecek-pro-cez-seznam-gratulantu_133573.html

P. Silek 20.6.2012 8:41

podvody Romanovy ery

naprosto presne a vystihujici

J. Malá 20.6.2012 9:56

Re: podvody Romanovy ery

zlocin prorostl do politiky a statnich firem

J. Cedivoda 20.6.2012 12:33

Ano, výsledek nedemokratického

prostředí uvnitř politických stran, kde k moci se dostávají diletanti a prospěcháři. Jak se jednou dostanou "k funkcím" nic je nezastaví a schovávají se za "vůli strany" a "idee" které sami nemají.

J. Denemark 19.6.2012 19:35

Nevím jestli zemi řídí ČEZ, ale premiér Hurvínek určitě ne.)

Š. Apolen 21.6.2012 14:23

Re: Nevím jestli zemi řídí ČEZ, ale premiér Hurvínek určitě ne.)

Máte pravdu!Hurvínek ČR určitě neřídí!!!

J. Tolman 19.6.2012 19:33

A kdo řídí ČEZ?

Mladší syn prezidenta Václava Klause Jan získá novou manažerskou pozici ve společnosti ČEZ. Přesune se z pozice ředitele útvaru řízení rizik na pozici ředitel útvaru controllingu. Podle mluvčího ČEZ Ladislava Kříže je Jan Klaus velmi schopný manažer a fakt, že jeho otec je hlavou státu, prý nehraje žádnou roli.

Pouze pro svoje schopnosti a nikoli proto, že by byla ženou premiéra, se stala Lívia Klausová místopředsedkyní dozorčí rady ČEZ, poté, co ve stejné funkci pomohla zruinovat Českou spořitelnu.

J. Denemark 19.6.2012 19:36

Bingo.))

P. Silek 20.6.2012 8:57

ČEZ ridi politicka prostitutka Roman

Dosazeny do cela CEZ panem Grossem .Reditel Roman zahajil rozsahle financovani politickych stran ODS ( pres pany Langera , Rittiga , Janouska , Dalika ) a CSSD ( prostrednictvim panu Jansty , Tvrdika ) pres zahranicni akvizice penize z nich zasilal pres JT banku , osobni penize resil projekty s kmotry napr projekt solarni elektrarny Ralsko s panem Rittigem , za pravni sluzby vyplatil v poslednich letech stovky milionu z CEZu panu Janstovi a jeho Basketu Nymburk poslal za posledni leta pul miliardy z energeticke firmy , mene podnikavym poslancum posilal penize v hotovosti pres syna posledniho komunistickeho ministra zahranici Vladimira Johanese . Sam Roman delal obrovske obchody a vyvadel desitky miliard pres svou plzenskou Skodu Power , kterou nasledne , kdyz v ni byly gigazakazky CEZ prodal korejskemu investorovi .

J. Malá 20.6.2012 9:54

Re: ČEZ ridi politicka prostitutka Roman

straslive , co se u nas deje, jak kmotri na cele s Romanem ovladaji a parazituji na republice

M. Komárek 19.6.2012 18:24

kecy

ČEZ určitě výrazně ovlivňuje energetickou politiku, neřídí tuto zemi. Stejně tak Agrofert určitě lobuje v zemědělství, Škoda-auto v průmyslu, apod. Považuji to za zcela běžné a i zdravé. Nezdravé by bylo, kdyby nějaká parta neodborníků dělala exekutivní rozhodnutí bez konzultací s klíčovými hráči ekonomiky. Dopady by mohly být tragické.

Ale plně chápu, že novinářsky je to velmi atraktivní téma ...

P. Hájek 19.6.2012 19:43

Re: kecy

Přesně. A logicky by chtěli politiku ovlivňovat víc. Viz. poslední Reflex "Miliardáři jdou do boje".

P. Silek 20.6.2012 9:06

Roman je pracka statnich penez pro politiky a polit. strany

ODS , CSSD , jmenovite , Paroubka ( bez penez z ČEZ by nikdy nebyl schopen zaplatit posledni parlamentni miliardovou volebni kampan ), Topolanka , Klause , Rebicka , Langera , Urbana , Vojire , Kocourka , Drobila , Suchanka , Bema , Pecinu , Janouska , Rittiga , Dalika, Janstu , Tvrdika atd

P. Hájek 20.6.2012 9:33

Re: Roman je pracka statnich penez pro politiky a polit. strany

to jste se asi spletl, reagujete na někoho jiného ...

J. Malá 20.6.2012 9:54

Re: Roman je pracka statnich penez pro politiky a polit. strany

jak mafie v Palermu ....

A. Reček 19.6.2012 18:15

Líbí se mi to

Jak vidno není rozdílu mezi ODS a ČSSD. V sobotu 2.6. to potvrzuje v Deníku i Erik Best, komentátor,blogger a spolupracovník s BBC, žíjící od r.1992 v Praze. Mimo ČEZu upozornil také šéfy - Dospivu z Penty, Tkáče z J&T, Kellnera z PPF, Komárka z KPMG a Bakalu z NWR, kteří jsou hlavními neviditelnými politickými hybateli u obou hlavních našich politických stran. Oni jsou těmi nejvlivnějšími, ostatní typu Babiš, Rittig atd. jsou už jen druhá liga!

V. Vlach 19.6.2012 18:14

Škoda času to řešit - ke zdi!!!

P. Hájek 19.6.2012 19:44

Re: Škoda času to řešit - ke zdi!!!

No tak si tam utíkejte stoupnout !

M. Stuchlik 20.6.2012 0:26

Re: Škoda času to řešit - ke zdi!!!

tak nějak, není čas na hrdinství

P. Silek 20.6.2012 9:09

Roman odklanel miliardy ze statnich penez

jednotlivym politikum a politickym stranam , coz mu zajistovalo naprostou beztrestnost jeho vlastnich megatunelu nejen v CEZu , ale i CD

J. Malá 19.6.2012 17:01

Necas muze ridit , tak akorat kolobezku

.......nebo slapaci auto .... zemi vladnou cezaci !!

J. Svoboda 19.6.2012 22:00

Re: Necas muze ridit , tak akorat kolobezku

Pokud Nečas nic neřídí, proč mu všichni myšlenkoví trubci dávají stav hospodářství za vinu? Protože si tito dutohlaví géniové nevidí na špičku nosu.

J. Feřtková 19.6.2012 16:46

Nový ředitel ČEZ

Daniel Beneš, spolužák M. Romana, před pár lety nastoupivší do ČEZ a od té doby jen stoupal strmě vzhůru, aby se posléze stal pravou rukou Romana. A nyní má ČEZu očišťovat jméno po Romanovi? :-)


Exploze viru: v domově důchodců ve Vrchlabí zabil polovinu seniorů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tragédie v domově seniorů varuje, jak rychle se šíří nákaza koronavirem a jak smrtelná může být. Celorepublikově pak...

Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Reportérka Julie Mahlerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Rozhánění nelegální párty. Policie v lednu zasahovala na večírku v domě v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...