Sobota 24. února 2024, svátek má Matěj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Řidič jel po dálnici D46 tři kilometry v protisměru, hledá ho policie. Hrozí mu až 8 let vězení

Česko

  12:02
PROSTĚJOV - Zhruba tříkilometrovou jízdou v protisměru ohrožoval v úterý dosud neznámý řidič ostatní vozidla na D46 u Prostějova. Na tísňovou linku se obrátilo několik svědků, řidiče se však policistům zjistit nepodařilo. Nakonec se u dálničního nájezdu obrátil a poté pokračoval již správným směrem na Olomouc. Policisté se v této souvislosti obracejí na případné svědky, kteří by jim mohli pomoci zjistit jeho totožnost, informoval ve středu mluvčí prostějovské policie František Kořínek.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) foto: Reprofoto

Muž jel po dálnici v protisměru v úterý kolem 08:00, a to minimálně od 22. do 25. kilometru. „Dosud nezjištěný řidič osobního automobilu typu Renault Clio stříbrné barvy měl v dálničním směru na Brno jet směrem k Olomouci,“ popsal policejní mluvčí.

VIDEO: Řidič audi se řítil po dálnici na Chebsku rychlostí 217 kilometrů v hodině

Řidič je podle Kořínka podezřelý z přestupku podle zákona o silničním provozu. Se svými poznatky, případně pořízenými fotografiemi či kamerovými záznamy z vozidel se svědci mohou na policisty prostějovského dopravního inspektorátu obrátit telefonicky na číslo 974 781 251 nebo prostřednictvím bezplatné linky 158.

Tísňové telefonáty kvůli podivné jízdě řidiče na D46 u Prostějova řešili policisté také na konci ledna. Tehdy šlo o silně opilého řidiče nákladního vozu, který nakonec na dálnici havaroval. Podle policistů nehodě předcházela téměř dvacetikilometrová jízda z Tovačova na Přerovsku, řidič jel s více než třemi promile alkoholu. Byl obviněn z obecného ohrožení, za což mu hrozí až osm let vězení.

Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny
Milovníci šití, pozor! Vyhrajte balíček pro šicí nadšence od Funny Bunny

Tentokrát přinášíme soutěž pro všechny kreativní duše, které milují práci s látkami. Tři výherci získají šicí balíček od Funny Bunny, který dodá...