Středa 17. dubna 2024, svátek má Rudolf
130 let

Lidovky.cz

VIDEO: Dodávka srazila na tramvajové zastávce v Praze několik lidí. Řidič zřejmě ztratil vědomí

Česko

  9:43aktualizováno  13:48
PRAHA - Dodávka ráno najela do tramvajové zastávky Vojenská nemocnice v Praze 6, kde srazila několik lidí. Záchranáři ošetřili šest lidí, z toho dva vážně zranění skončili v nedaleké Ústřední vojenské nemocnici. Další tři zranění včetně řidiče dodávky byli ve středně závažném stavu převezeni do Motola a jednomu člověku zdravotníci na místě ošetřili drobné oděrky.

Padesátiletý řidič dodávky měl zřejmě těsně před nehodou zdravotní problémy, podle předběžných informací ztratil vědomí, vážně se nezranil.

Nehoda se stala kolem 09:00 v ulici Na Petřinách, v bezprostřední blízkosti areálu vojenské nemocnice. Na místo přiletěl vrtulník a přijelo několik sanitek.

Nehoda na tramvajové zastávce Vojenská nemocnice v Praze.
Provoz tramvají u místa nehody byl obousměrně omezen.

Řidič dodávky, který byl před nehodou zřejmě zdravotně indisponován, se předtím srazil s několika osobními vozy, řekla policejní mluvčí Violeta Siřišťová. Okolnosti nehody policie vyšetřuje. Mluvčí záchranné služby Jana Poštová uvedla, že muži bylo 50 let a před nehodou zřejmě ztratil vědomí. Spíše z preventivních důvodů ho záchranáři odvezli do Motola.

Havarovaný vůz skončil po srážce s dalšími auty na tramvajovém ostrůvku, kde zdemoloval zábradlí, zastávkový sloupek i další vybavení zastávky.

„Na místo jsme vyslali tři posádky rychlé zdravotnické pomoci, lékařskou posádku, letecké záchranáře a inspektora,“ informovala krátce po nehodě pražská záchranná služba na twitteru. 

Záchranáři poté odvezli do nemocnic pět lidí, z toho jeden vážně zraněný byl ve vojenské nemocnici připojen na umělou plicní ventilaci, další utrpěl zranění hlavy a nohy. Do motolské nemocnice odvezli záchranáři tři zraněné ve středně závažném stavu, především s úrazy nohou, řidiče hlavně z preventivních důvodů, dodala Poštová.

Provoz tramvají v úseku Petřiny - Vozovna Střešovice byl v obou směrech po nehodě víc než hodinu přerušen. Poté tramvaje úsekem mohly projíždět, ale v zastávce Vojenská nemocnice nezastavovaly. Během dopoledne dopravní podnik zastávku částečně opravil a provoz obnovil.

Autor:

Kdy dát dětem první kapesné a kolik?
Kdy dát dětem první kapesné a kolik?

Kdy je vhodný čas dávat dětem kapesné a v jaké výši? To jsou otázky, které řeší snad každý rodič. Univerzální odpověď však neexistuje. Je ale...