Pondělí 27. června 2022, svátek má Ladislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dálnici D1 blokovala směrem na Prahu nehoda nákladního vozu, který najel do svodidel

Česko

  15:18aktualizováno  19:17
Rousínov (Vyškovsko) - Dálnici D1 na 220. kilometru odpoledne několik hodin blokovala u Rousínova na Vyškovsku ve směru na Prahu nehoda nákladního vozu, narazilo do svodidel, řekl policejní mluvčí Petr Vala. Havárie se obešla bez zranění. V místě se utvořila kolona a řidiči sjížděli na exitu 226. Sjízdná bez omezení je dálnice zhruba od 19:00, informovalo Ředitelství silnic a dálnic.
Dálnice D1.

Dálnice D1. foto: Anna Vavríková, MAFRA

Nehoda se stala kolem 14:40 zhruba na úrovni Komořan. Podle kamery na dálnici vůz zablokoval všechny pruhy, v místě se rychle začala tvořit kolona.

VIDEO: Sníh komplikoval dopravu v Česku. Uvízlý kamion zavřel dálnici D8, na D1 policisté budili řidiče

„Vozidlo z dosud nezjištěných příčin narazilo do svodidel, zablokovalo jízdní pruhy. Policie upozorňuje řidiče, aby vytvořili záchranářskou uličku,“ uvedl Vala.

Řidiči sjíždějí na exitu 226 Vyškov - západ a dál jedou po souběžné silnici směrem na Brno. Zpět na dálnici najíždějí v Rousínově na exitu 216. Podle údajů na webu by omezení mohlo skončit kolem 17:45.

Podle policejního mluvčího Pavla Švába by se dálnice měla postupně uvolňovat. „Nyní se už jen čistí od následků nehody. Zasaženy byly především odklonové trasy, ale předpokládám, že to brzy s koncem dopravní špičky bude v pořádku,“ řekl Šváb v 18:00.

Autor:

Nadané děti mají společné rysy. Rodiče to někdy nepoznají, říká expert Mensy

Premium Pouhá dvě promile populace – tedy jenom jeden člověk z pěti set – má IQ vyšší než 150. Zhruba každý padesátý má přes...

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Ekonomie hlouposti: počet hlupáků „v oběhu“ je vyšší, než si myslíte

Premium Hloupí lidé patří ekonomicky k nejnebezpečnějším. Za hloupé je třeba považovat ty, kteří škodí druhým i sobě samým. V...

Mohlo by vás zajímat