Neděle 16. června 2024, svátek má Zbyněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Už mám útoků a narážek na ODS dost, zlobí se na Gazdíka Němcová

Česko

  8:00
PRAHA - Petr Gazdík (TOP 09) rozezlil představitele ODS. V rozhovoru se serverem Lidovky.cz Gazdík obvinil občanské demokraty, že ve druhém kole volby místopředsedy sněmovny podrazili Miroslava Kalouska, jemuž nedali hlas. Místopředsedkyně ODS Miroslava Němcová TOP 09 vyzvala, aby přestala s útoky na její stranu.

Miroslava Němcová foto: MAFRA - Jan Zátorský

Gazdík se do ODS pustil po otázce, zda nepovažuje nezvolení Kalouska do vedení dolní komory za podraz:

"Upřímně řečeno, jako podraz to beru od ODS. Je evidentní, že v druhém kole jsme od ní žádný hlas nedostali. Vidím tam pořád nějakou zhrzenost a zášť. Stále nám vyčítají předčasné volby, pořád ještě nepochopili, že s jejich neustále se rozpadajícím mančaftem nešlo hrát. Zrovna včera je průzkum CVVM vyprovodil se čtyřmi procenty ze sněmovny, z čehož byli takoví zhrzení. Měl jsem dojem, že z toho osočují nás, byť nejsem šťastný z jejich volebního výsledku."

(Miroslava Němcová, místopředsedkyně ODS)

Kalousek můj hlas dostal a budu volit i pana Gazdíka. Ale s útoky a narážkami na ODS by mohl přestat. Předčasné volby pro TOP 09 dobře také nedopadly a tím, že napadá nás, rozhodně neposiluje pozici své strany. Radují se jiní. Já už toho mám dost. ODS i já jsme se k TOP 09 chovali daleko korektněji a očekávala bych, že nám se k nám budou chovat stejně.

(Pavel Blažek, místopředseda ODS)

Pavel Blažek

Pan Gazdik, zdá se, ještě nepochopil, že přesně takováto rétorika vedla v minulém období k odlivu voličů jak TOP 09, tak ODS. Narozdíl od něj nehodlám v tomto sebevražedném konfrontačním kurzu pokračovat.

(Pavel Drobil, bývalý místopředseda ODS)

Pavel Drobil

Byla to TOP 09, která ve "svatém" svazáckém zápalu být první u řečniště, kdo oznámí občanům, že už se podepsali pod listinu o rozpuštění sněmovny, otevřela cestu levici k absolutní moci ve státě. Byla to tedy fakticky TOP 09, kdo vyvolal předčasné volby a poslal pravici do opozice. Kdo se rozbíhá proti vidlím, nesmí se divit, že se na ně napíchne. A Petře, čistě pragmaticky, jaký zájem má mít ODS na tom, aby nejviditelnějším reprezentantem pravice ve sněmovně byl Miroslav Kalousek? I o tom je přece politika a představitelé TOP 09 tuto hru umí hrát velmi dobře.

Zbyněk Stanjura (předseda poslaneckého ODS)

Zbyněk Stanjura (ODS)

Pan Gazdík neříká pravdu. Vím, že to není pravda a víc k tomu není potřeba říkat. Protože říkám, že vím, že to není pravda, tak si můžete jasně odvodit, zda jsem pro něj hlasoval.

Bohuslav Svoboda (poslanec ODS)

Pan Gazdík nemluví pravdu.

Autor: