Pátek 14. června 2024, svátek má Roland
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

V Křemži zavraždili matku se synem

Česko

  15:50
ČESKÉ BUDĚJOVICE - V rodinném domě v Kremži na Českokrumlovsku našla policie dvě těla: čtyřiatřicetiletého muže a jeho čtyřiapadesátiletou matku. Přivolaný lékař označil jejich smrt za násilnou. Příčinu smrti má určit pitva.

Vražda - ilustrační foto. foto: STAMBERGAFP

Policisté z vraždy podezírají bývalého manžela zabité ženy, po kterém vyhlásili pátrání, řekla ČTK českokrumlovská policejní mluvčí.

"Další podrobnější informace vzhledem k vyšetřování zveřejňovat nebudeme," uvedla mluvčí. Policisty na místo přivolal jeden z kolegů zavražděného muže. Podle nepotvrzených informací mohly být příčinou vraždy rodinné neshody kvůli nedávnému rozvodu manželů.

Podle jedné z žen, která bydlí v sousedním domě, zazněly dnes kolem 05:00 dvě rány. "Myslela jsem si, že spadla střecha pod tíhou sněhu," řekla ČTK žena.

Zavražděný syn podle ní jezdil každé ráno ve stejný čas v 05:15 do práce, dnes ale dům neopustil a v domě zůstalo rozsvíceno. "Muže jsme zatím za podezřelého neoznačili, je však pro případ důležitý a nepodařilo se nám ho kontaktovat," řekla mluvčí.

Výsledky pitvy by policisté měli znát ve středu. Po manželovi zavražděné ženy Andrzejovi Mikolczovi policisté pátrají. Polský občan je štíhlý, 165 až 170 centimetrů
vysoký, má hnědé vlasy a dioptrické brýle. Mohl se pohybovat v červeném
vozu Opel Kadet Combi registrační značky 2C5 65 43.

První letošní vražda na jihu Čech se stala 8. března v Jindřichově Hradci. V ubytovně nalezli devětačtyřicetiletého muže z Jindřichohradecka, který pravděpodobně zemřel na následky mnohačetných poranění hlavy.

Devatenáctiletý mladík z Prachatic chtěl počátkem března podle policie zabít svého o čtyři roky staršího spolužáka. Do školy v Českém Krumlově si přinesl brokovnici s nábojem, kterou ukryl do šatní skříňky. Zbraně si ale všimli další studenti, kteří to nahlásili vedení školy. Policisté mladíka obvinili z pokusu o vraždu a nedovoleného ozbrojování.

Autoři:

Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia
Realita práce s dětmi: Nikdy neuhádnete, co o svém povolání říká setra Lucia

Dětská sestra a laktační poradkyně Lucia Berešová se pohybuje ve zdravotnictví již 19 let. Přestože se ke studiu střední zdravotnické školy dostala...