3. října 2013 10:21 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Praha zakázala pít alkohol na 837 místech. Podívejte se kde

Piknik (ilustrační) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Piknik (ilustrační) | foto: Shutterstock

PRAHA V Praze bude od soboty platit novela vyhlášky zákazu pití alkoholu na veřejnosti. Tím se téměř zdvojnásobí počet veřejných prostranství, kde je v hlavním městě zakázáno pít alkohol, a to ze 459 na 837. Dodržování vyhlášky hlavního města, která pití na vybraných místech zakazuje, budou kontrolovat pražští strážníci. Zatím budou případné porušování vyhlášky řešit pouze domluvou.

Nově přibudou mimo jiné některá místa v centru Prahy. Problémy byly například v okolí Národního divadla, kde se scházely skupiny popíjejících. Podle městské policie vznikaly problémy u Nové scény nebo u Žofína.

Anketa

Souhlasíte se zákazem pití alkoholu na veřejnosti?

Ano 415
Ne 807
Je mi to jedno 37

Největší počet míst, kde zákaz bude platit, je v Praze 8, celkem 162. Způsobeno je to tím, že ve vyhlášce jsou vyjmenovány desítky konkrétních provozoven a prodejen, před kterými jsou problémy. Druhý nejvyšší počet bude na Praze 4, přesně 82, a na pomyslném třetím místě je Praha 1 s 53 místy. Naproti tomu Praha-Újezd nezaslal magistrátu ani jeden návrh na místo, kde chce zákaz uplatnit.

Pražští strážníci nová místa začnou kontrolovat a za porušení vyhlášky mohou dávat až tisícikorunovou pokutu. V prvních dnech ale budou lidi porušující vyhlášku pouze napomínat.

Hlavní město začalo řešit problémy vznikající pitím alkoholických nápojů na veřejných prostranstvích v roce 2008, kdy vydalo první znění vyhlášky.

Lidovky.cz, ČTK

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!