Čtvrtek 18. dubna 2024, svátek má Valérie
130 let

Lidovky.cz

Praha zakázala pít alkohol na 837 místech. Podívejte se kde

Česko

  10:21
PRAHA - V Praze bude od soboty platit novela vyhlášky zákazu pití alkoholu na veřejnosti. Tím se téměř zdvojnásobí počet veřejných prostranství, kde je v hlavním městě zakázáno pít alkohol, a to ze 459 na 837. Dodržování vyhlášky hlavního města, která pití na vybraných místech zakazuje, budou kontrolovat pražští strážníci. Zatím budou případné porušování vyhlášky řešit pouze domluvou.

Piknik (ilustrační) foto: Shutterstock

Nově přibudou mimo jiné některá místa v centru Prahy. Problémy byly například v okolí Národního divadla, kde se scházely skupiny popíjejících. Podle městské policie vznikaly problémy u Nové scény nebo u Žofína.

Anketa

Souhlasíte se zákazem pití alkoholu na veřejnosti?

Ano 415
Ne 807
Je mi to jedno 37

Největší počet míst, kde zákaz bude platit, je v Praze 8, celkem 162. Způsobeno je to tím, že ve vyhlášce jsou vyjmenovány desítky konkrétních provozoven a prodejen, před kterými jsou problémy. Druhý nejvyšší počet bude na Praze 4, přesně 82, a na pomyslném třetím místě je Praha 1 s 53 místy. Naproti tomu Praha-Újezd nezaslal magistrátu ani jeden návrh na místo, kde chce zákaz uplatnit.

Pražští strážníci nová místa začnou kontrolovat a za porušení vyhlášky mohou dávat až tisícikorunovou pokutu. V prvních dnech ale budou lidi porušující vyhlášku pouze napomínat.

Hlavní město začalo řešit problémy vznikající pitím alkoholických nápojů na veřejných prostranstvích v roce 2008, kdy vydalo první znění vyhlášky.

Autoři: ,

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?
Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...