Neděle 21. dubna 2024, svátek má Alexandra
130 let

Lidovky.cz

Ve skladu Amazonu v Dobrovízi hořelo. Požár způsobil škodu tři miliony korun

Česko

  10:22aktualizováno  11:04
PRAHA - Čtvrteční požár ve skladu firmy Amazon v Dobrovízi u Prahy způsobil škodu tři miliony korun. Vyšetřování příčiny na místě pokračuje, vyloučeno není úmyslné zapálení. Sdělil to mluvčí středočeských hasičů Ladislav Holomčík. Podle mluvčího českého Amazonu Karla Taschnera distribuční centrum už celé funguje, kromě místa požáru, kde pokračuje vyšetřování a úklid.

Ve skladu firmy Amazon v Dobrovízi u Prahy ve čtvrtek 1. prosince večer hořelo. foto: ČTK

Ve čtvrtek večer muselo být evakuováno bylo přes 2800 osob, část z nich se ale brzy vrátila zpátky na pracoviště. Záchranáři ošetřili tři lidi, kteří se nadýchali kouře. Ti byli po preventivním vyšetření z nemocnice propuštěni.

Komická záměna: práci v Amazonu nabízel na plakátu muž s ženským jménem

Požár zničil podle mluvčího zboží zhruba v hodnotě 100 000 korun, další je ale kontaminováno zplodinami nebo poničeno vodou z hasicího zařízení.

Americký internetový prodejce Amazon v Dobrovízi otevřel v roce 2013 centrum vráceného zboží a loni tam zahájilo provoz i distribuční centrum firmy.

Ze skladu firmy Amazon v Dobrovízi u Prahy muselo být evakuováno přes 2800...
Ve skladu firmy Amazon v Praze hořelo.

V září byla zprovozněna druhá skladovací věž, což znamená, že je v provozu celá kapacita distribučního centra. V budově je tak možné uložit až 18 milionů kusů zboží a za jeden den vypravit až jeden milion zásilek.

V Amazonu pracuje 2300 stálých zaměstnanců a k tomu další 4000 brigádníků, kteří sem budou dojíždět ve špičce do konce prosince. Přímo u distribučního centra začala nedávno fungovat nová železniční zastávka.

V distribučním centru Amazonu hořelo také letos v říjnu, tehdy se muselo evakuovat 700 lidí. Oheň vznikl na jednom z balíků, který zapálil jeden ze zaměstnanců. Nikdo se nezranil.

Autor: