Čtvrtek 25. dubna 2024, svátek má Marek
130 let

Lidovky.cz

Zprávy dne podle editora: Dbalého starosti, sadista podle Ratha i Krnáčové dopis

Česko

  20:10
Měli jste přes den jiné starosti, než brouzdat po internetu a hledat zprávy, které mění životy? Tak se v klidu posaďte a nechte se provést jejich výběrem...

Primátorka Adriana Krnáčová na úterním jednání pražského zastupitelstva. foto:  Michal Šula, MAFRA

Dnešní výběr bude trochu netradiční. Dovolím si vás upozornit jen na původní texty, které ve středu servírovali redaktoři serveru Lidovky.cz. 

Soud s Rathem sleduji. Mám strach, ale neuteču, tvrdí Dbalý

PRAHA - Zjistili, že desetiměsíční vazba mě nezlomí, komentuje Vladimír Dbalý obžalovaný z tunelování Nemocnice Na Homolce své propuštění na svobodu. V druhé části exkluzivního rozhovoru se serverem Lidovky.cz bývalý šéf elitního špitálu mluví i o kufru s miliony, který vystopovala policie, i kauze kolegy-lékaře Davida Ratha.

Uplacené eurodotace na Střední Moravě? Úředníci si mohli přijít až na milion

PRAHA - Obvinění úředníci, kteří rozhodovali o eurodotacích na Střední Moravě, si mohli na úplatcích dohromady přijít až na milion korun. O organizovanou skupinu se prý ale nejednalo. „Jednali ve vzájemné shodě, i jejich jednání se vztahuje ke stejným zakázkám,“ uvedla pro server Lidovky.cz státní zástupkyně Pavlína Nesvadbová.

Pyrotechnik pochůzkářem? Nepřijatelné, zní od poslanců. Volají Chovance

PRAHA - Příběh pyrotechnika, jehož nadřízení po 20 letech poslali chytat kapsáře, se dostává na parlamentní půdu. Ministra vnitra Milana Chovance (ČSSD) se na něj chtějí zeptat členové poslaneckého Výboru pro bezpečnost. Zajímají je také informace o poměrech v policejní pyrotechnické službě a do sněmovny zvou i kritizovaného šéfa služby Michala Dlouhého.

Žalobce: Ať jde zraněný exhejtman do vazby. Rath: Hraničí to se sadismem

PRAHA - Krajský soud v Praze odročil líčení s Davidem Rathem na 11. května. Do té doby si chce ověřit, jaký je jeho aktuální zdravotní stav. Rath se totiž před několika dny zranil při pádu z kola a k soudu se proto nedostavil. Žalobce požaduje jeho vzetí do vazby, pokud se ukáže, že obžalovaný expolitik mohl přijít k soudu.

Krnáčová píše na ÚOHS. Kvůli smlouvě na reklamu moknou lidé na zastávkách

PRAHA - Pražská primátorka Adriana Krnáčová si píše s vedením antimonopolního úřadu. Snaží se najít cestu, jak se zbavit exkluzivní smlouvy na pronájem malých reklamních ploch. Na desítky let ji získala firma JCDecaux. Krnáčová v korespondenci tvrdí, že kontrakt je pro město neúnosný. Navíc Praze brání v čistě praktické věci: nemůže stavět další přístřešky na zastávkách MHD.

Nepál může vydělat na vývozu elektřiny, říká jeho konzul v Praze

PRAHA/KÁTHMÁNDÚ - Rajendra Shrestha především věří, že turisté na chudičký Nepál nezanevřou. Honorární konzul této země v Praze ví, že jejich peníze živí v horské zemi miliony lidí. Ale jsou i další cesty, jak by mohl Nepál v budoucnu mohl vydělávat, popisuje Shrestha v rozhovoru pro Lidovky.cz

Výjimečně jsme odemkli také názorový text Petra Zídka, který vyšel ve středečních LN. Právě Zídek upozornil před čtvrt rokem na Zemanův omyl v citování Peroutky. ZÍDEK: Už to trapné divadlo s Peroutkou ukončete!

Autor: