Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Vlak na Benešovsku usmrtil člověka v kolejišti, provoz na koridoru stál

ilustrační snímek foto: Hasičský záchranný sbor Moravskoslezského kraje

V Mrači na Benešovsku srazil vlak člověka, který se pohyboval v kolejišti. Utrpěl zranění, kterým podlehl. Pravděpodobně šlo o sebevraždu. Provoz na trati mezi Benešovem a Čerčany přibližně dvě hodiny stál. Dálkové i regionální spoje nahrazovala autobusová doprava.
  14:59aktualizováno  16:26

Událost byla hlášena kolem 12:30. Jednašedesátiletý muž zřejmě spáchal sebevraždu, cizí zavinění bylo předběžně vyloučeno, řekla policejní mluvčí Michaela Richterová.

Ve vlaku cestovalo asi 200 lidí, všichni vyvázli bez zranění. Strojvůdce podle dechové zkoušky před jízdou nepil alkohol.

Náhradní dopravu zajišťovaly autobusy. „Zajištěna náhradní autobusová přeprava mezi stanicemi Benešov u Prahy – Čerčany a zpět kyvadlově od 13:20 hod.,“ uvedla na svém webu společnost České dráhy.

K obnovení běžného provozu na trati došlo kolem 14:45.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,

Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete
Nejlepší tip na letní grilovačku: Bez něj se neobejdete

Ajvar skvěle dochutí všechny grilované pokrmy. V redakci jsme vyzkoušely jemný i pálivý Ajvar, který se hodí k masu i zelenině. Jaké recepty se...