Pátek 17. ledna 2020svátek má Drahoslav 3 °C polojasno Předplatné LN

Diskuse k článku: Volal mi Kundera, je vyřízený

Diskuse uzavřena, nelze přidávat příspěvky

  • Příspěvků: 326
  • Poslední: 21.10.2008 21:35
  • Řadit dle: vláken
  • času vložení
21.10.2008 21:35

medvědí služba K.

Pan Pešat přispěchal na pomoc Kunderovi, ale věříte mu? Sám  přiznává v prohlášení, že patřil k agilním komunistům, už to je vysvědčení. Ale nedosti na tom, po revoluci se neohřál ve funkci ředitele Ústavu pro českou literaturu, protože - spolupracoval s StB. V Ústavu sice vydal oběžník, že se o tom nebude mluvit, ale jsou věci jevné a doložené fakty... Když chce nyní osvětlit případ Kundera, spíše spisovatele staví do ještě horšího světla !!!

20.10.2008 16:16

Ty dokumenty jsou 100% pravdivé

To je od pohledu nesympatická zrůda. Samozřejmě že se nepřizná...to je spisovatel. Výdyt´ty jeho kraviny se nedají číst. Smutné je to že ho to uživí.

20.10.2008 20:58

Re: Ty dokumenty jsou 100% pravdivé

Ano jsou 100% pravdivé, stejne jako, 100.000.000, lidí obetí KOMUNISMU.

20.10.2008 12:44

Chapu, ze je Kundera vyrizeny

Kdyz praskl Dvoracka, doufal, ze Dvoracek bude popraven. Ted se dozvida, ze nejen ze nebyl popraven, ale dokonce ze emigroval. A to vse ted navic po tolika letech vyslo najevo.

20.10.2008 21:03

Re: Chapu, ze je Kundera vyrizeny

Zaruciji Vám, ze Kundera o Dvoráckovi nic nevedel, nejen proto, ze to bylo ve spisech  STB ale i ze se od komunismu izoloval ve Francii a do Svédska je trochu daleko a rozdíl 15-20 let po vezení Dvorácka. Podom díky STB jsou utecenci dos neduveríví a navíc Dvorácek pocítal s Militkou a podle me mel pravdu, jí se prece nic nestalo ne !!?!! Jenom blbej komunista tomuhle muze verit !!!!!!

20.10.2008 9:30

respekt

tezce se mi to nezda....

proc by Kundera udaval?

podle me Militka schovala Dvorackovi kufr, vecer se sesla s Dlaskem, ten ji rek ze se zblaznila a ze pujde do kriminalu a dohodli se na udani co pak udelal Dlask ale po dohode s policajtem tam napsali Kunderu...

20.10.2008 16:02

Re: respekt

> proc by Kundera udaval?

LOL

20.10.2008 8:49

Kundera nám může ušetřit nákladné expertízy dokumentu

protože zase tak nevědomý nemůže být. Případně, kdyby bylo podezření o 58 roků staré manipulaci, měl by sám nejlépe vědět, odkud tehdy vítr foukal.

Takto je jeho mlčení k věci spíše k jeho neprospěchu.

19.10.2008 23:54

Machr

Milan Kundera je Velký machr a zachránil mnoho  životů v druhé světové válce a potom po roce 1968 v ČSSR.Samozřejmě že to nešlo jen tak ale on to riskl a prostě měl možnost řekněme z deseti lidí zachránit osum a stál před problémem udělat to nebo ne!Určitě věděl a znal následky svého konání přesto to udělal!Hluboce se skláním před takovým člověkem,něco víc o tom vím.LN.

20.10.2008 0:12

Re: Machr

Děkuji za to že někdo napsal pravdu,vím že Žert napsal Milan Kundera na motivy Vojty Jestřába,doba tzv udání byla zlá,přesto vím že udavačem Milan Kundera není a člověka který by o tom věděl víc se nemůžeme zeptat,zemřel totiž!LN.

19.10.2008 13:33

A co kamuflaz StB?

Mohlo jit i kryti agenta StB pred dekonspiraci. StB mohla mit sveho cloveka na Zapade, odkud byl ten nestastnik vyslan. Chtela sveho zapadniho agenta dobre kryt, a tak sehrala tuhle kamuflaz. To by totiz velmi vysvetlovalo, ze to devce ani nevolali k vyslechu - neco naprosto nepredstavitelneho - nakonec i dnes v analogicke situaci - natoz tehdy.

19.10.2008 14:08

Re: A co kamuflaz StB?

V tom případě Dlask spolupracoval s STB už tehdy. Na Militkou mohl být nasazen již dříve, protože byla blízkou známou Dvořáčka. Pokud měl být Dvořáček vysazen, byla značná pravděpodobnost, že se u ní objeví. Dlaskova směrnice zněla buď u ní co nejblíž, nejlépe v posteli, jinak se nic nedozvíš. Oběd s Militkou toho dne byl krycí výslech, který měl formálně zjistit, co už stejně věděli. Proto další výslechy byly zbytečné, navíc dekonspirující pro Dlaska.

19.10.2008 14:18

Re: A co kamuflaz StB?

Připomeňme Dvořáčka: "V uprchlickém táboře mě navštívil Moravec(!!!!)..." A ne jednou. V uprchlickém táboře bylo dlouhých očí STB jak naseto. Při takovém postupu se Moravec nemohl divit, že mu jeho lidi lapali na běžícím pásu.

20.10.2008 13:15

Re: A co kamuflaz StB?

Dlask věděl o Juppovi, příteli Militké, a jeho příteli Dvořáčkovi. Toho dne na obědě chtěl spát u Militké.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Zat%C4%8Den%C3%AD_Miroslava_Dvo%C5%99%C3%A1%C4%8Dka

21.10.2008 1:13

Re: A co kamuflaz StB?

Z předchozí mise se Dvořáček předčasně vrátil, protože "měl neodbytný dojem, že je sledován" (Adam Hradílek). Hradílkův text se mi podařilo najít a zase ztratit na netu, v jedné z diskusí.

Často uvádí, že Dlask byl agentem STB, a že Hradílek je příbuzný Militké. Od kdy Dlask STB vlastně sloužil? A ze které strany příbuzenstva Militké je Hradílek? Z její nebo z Dlaskovy?

19.10.2008 9:28

Nejde srovnávat údajné udavačství génia Kundery s rutinním

výdělečným práskačstvím poloimbecilního ústeckého Klausovce, dříve fanatického Gustávovce, smutně proslulého mezi ústeckými skauty jako Dlouhé Bidlo, občanským jménem Karel Bidlo!!Rv;-D  Z ARCHIVU ÚSTECKÉ KRAJSKÉ SPRÁVY STB - ZE SPISU "BIDLO": Žadatel: vojín Karel Bidlo, nar. 1952 Věc: Přihláška do informátorské služby STB. Datum: 7. 11. 1971 "....... Chtěl bych poskytovat informace o mládencích ve vojenské službě nejen tzv. kontrášům i když jsem ještě na vojně, ale dnes bych chtěl poskytovat informace taky vám. Někteří neuvědomělí vojáci si se mnou chtěly vyřizovat účty pomocí najatých násilníků a když na to nesehnaly peníze, tak požadovaly alespoň abich dostal tzv. deku, což je porušením vojenského řádu! Nejsem žádný chudák paskřivec na těle i na duchu a nezplodil mně věčně ožralý syfilitik, níbrž můj soudruh otec je členem KSČ a pomocníkem SNB u nás v Ústí - Střekově. Moje mamka je známá žilinská komunistická aktivistka a ne špinavá smradlavá prostitutka, jak o ní hovoří někteří nepřátelé našeho socialistického zřýzení......" Ústí nad Labem, 26.3.2008 Předkládá: Mgr. Marta S. /počítačový přepis z Bidlova rukopisu je autentický - včetně gramatických chyb/.   

20.10.2008 0:57

Re: Nejde srovnávat údajné udavačství génia Kundery s rutinním

Ze ty jsi nahlasil Bohnicim spatnou adresu a sanitka te jeste nanasla ? ;-D

19.10.2008 8:19

Celá aféra

je taková typická česká sedlácká špína. Důkazy chabé, ale ego autora v Respektu obrovské.  Možná se sám či sama cítí na Nobelovu cenu. Jistě absolvent/ka fakulty žirnalistiky UK či nějaké podoné "vzdělávací" instituce....Je v kořenech kultury této země lidi ničit pomluvou, ostatně vztah k elitám je historicky znám: Komenský, Smetana, Dvořák, vojáci západní armády, vojáci východní armády,  Havel a nyní Kundera.  Země vpravdě "klausovská".

18.10.2008 21:55

Prestanme zvanit a proverme pravost dokumentu

Vypada docela verohodne, dokument ma kvalitni inkoustovy podpis. Pri tom jeste vcera jsem cetl obhajobu Kundery kde se tvrdilo, ze dokument neni podepsan

V dnesni dobe existuji tak dobre chemicke a fyzikalni testy ze je mozne v testovanem vzorku prokazat prokazat pritomnost nekolika atomu prvku a dokonce zmapovat puvod prvku, porovnanim obsahu ruznych izotopu tohoto prvku. A podobne je mozne prokazat i pritomnost jednotlivych molekul slouceni a presnou kompozici sloucenin. Takze je mozne i zjistit ve ktere casti zeme vyrostly stromy ze kterych byl udelan ten papir na kterem je to napsano. Lze take odhalit chamikalie pouzite v procesu vyroby papiru, z toho je mozne urcit datum vyroby papiru, protoze technologie se neustale meni a padelek by byl okamzite odhalen pritomnosti chemikalii v papiru, ktere se v 1950 jeste nepouzivaly pri vyrobe papiru a nebo jeste nebyly ani vynalezeny. Podobne jde datovat i barvivo z kopiraku a to stejne plati i o inkoustu na podpisu. Take nebude problem najit mnozstvi vzorku podpisu policisty, ktery zpravu napsal. A lze dosti presne urcit pravost podpisu a dokonce je mozne i usuzovat , z vyvoje jeho podpisu, behem zivota, kdy byl dokument podepsan. Vyvikajicim materialem je i dosti sverazna a kostrbata cestina pouzita v dokumentu. Vzorek textu je dost dlouhy na to udelat pocitacovy rozbor textu, rozbor pouzitych vyrazu a obratu a opet porovnat s jinymi zapisy od steneho autora, specialne s jeho jinymi policejnimi hlasenimi a potvrdit, ze podepsany policista to hlaseni zkomponoval a ze je take vlastnorucne podepsal.

Policista si urcite overil totoznost udavace, uvadi jeho datum narozeni, urcite se mu podival do obcanky a neni zadny duvod k tomu, verit, ze by si nekdo tak zahraval s policii v r.1950, ze by si sehnal falesnou obcanku na jmeno zhaveho mladeho komunisty Kundery a sel na policii se za Kunderu vydavat a udat ciziho agenta, ktery potom odsedel 14 let a po kterem po jeho uvezneni ani pes nesteknul.

A co

18.10.2008 21:56

Re: Prestanme zvanit a proverme pravost dokumentu

ani pes nesteknul.

A co mame na druhe strane, mladeho nadseneho komunistu Kunderu, ktery zapira a zapira a jeho kamaradi ho haji vselijakymi pochybnymi hypotezami, ktere maji dva spolecne znaky. Popiraji fakticky dukaz a jsou hodne pritazeny za vlasy.

Je zajimave, ze obhajci nechteji dale patrat po dukazech. Nevim odkud tento dokument pochazi / mozna jsem to prehled, nebo to jeste nebylo zverejneno / ale dalsi kopie a i original dokumentu mohou byt v archivech STB, prokuratury, ve spisech soudu , ktery agenta odsoudil .

Proste Kundera je v tom az po usi. A jedine reseni, ktere Kunderovi jeste nedoslo, je to aby vinu priznal jako chlap a nebo aby podal nejakou zalobu. Protoze i pres Kunderuv osobni vliv a jeho celosvetovou znamost, tentokrat mu to neprojde, se jenom schovavat a ze zakulisi tahat za nitky. Tentokrat musi vylezt na svetlo a podivat se do kamer a vysvetlit co se tehdy v 1950 stalo, co o tom vi, zodpovedet nejake otazku a pokud nekoho udal, tak se za to omluvit

20.10.2008 16:20

Re: Prestanme zvanit a proverme pravost dokumentu

dokumenty byly prověřeny několikrát

18.10.2008 21:25

Když se na to přišlo, po tolika letech,

tak se mu nedivím, že je vyřízený. Tady nepomůže ani svěcená.!!>-

18.10.2008 19:48

Milan Kundera = vysazený agent ruské vojenské rozvědky GRU!!

  

18.10.2008 14:38

udavac

Jsem uz 35 let venku z ceska ale tenkrat jsem byl dkonce ve Svazu ceskoslovensko-sovetskeho pratelstvi a kdyby mne StB vyzvala tak bych klidne nekoho udal s vedomim, ze tim skodim ceskemu narodu, ktery jako sudetak nemohu citit. Dokonce jsem se oficielne v srpnu podekoval na ruskem velvyslanectvi v Praze a v Berline za invazi v roce 1968. Akorat ze tenkrat moc malo strileli, neznicili prakticky nic.

18.10.2008 14:22

On teď

a oběť před desetiletími.No tak se práskačům omluvíme, oběti obětujeme a otevřeme pro ně znovu Jáchymovské doly.To fakt zvrácenost.Historie se neptá proč,ale ví kdo!;-O

18.10.2008 14:10

dobre zapamatovatelne jmeno

Milan Kundera ma dobre zapamatovatelne jmeno - proto se tam objevil. Kdyby se ten skutecny udavac jmenoval treba Soustal nebo Drazdil nebo Kozaty, tak by ho ten nadstrazmistr nezapomnel a radne ho tam napsal. Je to fraska, ale dost mozna to tak bylo.

18.10.2008 13:47

Je to smutné, ale...

Jak asi bylo NEsoudruhům pronásledovaným a vězněným za demokratické smýšlení, když je čekaly "spravedlivé" procesy a poctiví, pracovití a slušní nenávistně požadovali nejvyšší tresty, zfanatizovaní právě komunisty v zájmu revoluce, která tradičně požírá i svoje děti z touhy dalších po moci?Rv

http://ondys.wordpress.com/2008/10/15/ucast-komunistu-u-severocechu/

18.10.2008 12:51

vsichni se sveruji p.Pesate:/

tech "udalosti jako s detektivky" ucastnil se p.Kundera az do 60tych

let ,jak je videt na dobovych zaberech a dokumentech docela rad.

18.10.2008 11:20

Pokud

v jiných případech jsou policajné záznamy a stb dokumenty uznané jako důvěryhodné tak to musí platit ve všech případech pokud ne tak ten ústav zavřít,udělat tlustou čáru a už se k tomu nevracet.Protože jaký je rozdíl mezi udavačem Kunderou a donášečem hercem Dvořákem nebo mezi Dvořákem a donášečmi Havel,Kocáb,F.R.Čech,Dinsbier,Ruml,Svěrák,Smoliák a.t.d.

18.10.2008 11:00

Podle nalezeného dokumentu....

Podle mnou nalezeného dokumentu Masaryk střílel

do dělníků. prosím, aby to v následujícím čísle Respektu vyšlo na první

straně s karikaturou Masaryka s puškou v ruce. Příslušný důkaz (text z

50. let) dodám.

Premium

Ve škole byla terčem posměchu. Dnes džihádistka Kristýna nenávidí i matku

Pětadvacetiletá Kristýna Hudková a její nastávající Omar Shehadeh | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Plánuje zabíjet. Soudí ji jako uprchlou. Žena z Mělnicka měla problémy s rodiči i spolužáky. Pětadvacetiletá Kristýna...

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Marek Beneš z pražského Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Redakční srovnávací test dieselu, benzinového auta a hybridu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...