Sobota 22. února 2020svátek má Petr 10 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Nová fakta k vraždě Housky: bývalý voják politika omráčil, pak zastřelil

Roman Houska | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Roman Houska | foto: Archiv MAFRA

PRAHA Nová zjištění k vraždě severočeského politika a podnikatele Romana Housky přináší čtvrteční Lidové noviny. Obviněný muž, který se k činu přiznal, sbíral o vlivném muži ČSSD informace. A akci v Chomutově plánoval. Housku nejprve omráčil, pak začal střílet.

Jejich setkání nebylo plánované, pachatel tam prostě zabloudil. Šlo o náhodné setkání dvou lidí, kteří se s ohledem na své povahy neměli potkat. Vrah ani nevěděl, na koho střílí. Takto v březnu detektivové a státní zástupci vysvětlovali loňskou vraždu vlivného severočeského politika a podnikatele Romana Housky.

Jenže všechno bylo jinak. LN zrekonstruovaly, jak se podle nových policejních poznatků vražda odehrála. Rozhodně nešlo o náhodný zločin, ale o pečlivě naplánovanou akci.

ČTĚTE TAKÉ:

Bývalý voják Michal K., který se k vraždě vlivného severočeského sociálního demokrata přiznal, šel do Houskovy vily najisto. „Nejméně od dubna 2013 z veřejně informačních zdrojů a vlastním šetřením jste si opatřoval informace k poškozenému Houskovi, jeho družce Vaňhové a k jejich bydlišti,“ napsali vyšetřovatelé do protokolu, který v úterý Michalu K. přečetli. Houska žil ve vilce s vicehejtmankou Ústeckého kraje Janou Vaňhovou.

Připravená historka

Pachatel si vymyslel i historku, aby se dostal k Houskovi co nejblíže.
„Připravil jste si legendu umožňující vám kontaktovat Janu Vaňhovou, případně jiné členy její rodiny v jejich bydlišti na adrese Chomutov s tím, že jste měl v úmyslu vydávat se za pracovníka PPL doručujícího zásilku, kdy za tímto účelem jste měl vytvořený jmenný seznam osob včetně Vaňhové,“ napsali detektivové do spisu.

18. listopadu vpodvečer vrah dorazil do chomutovské ulice Kamenný vrch a dostal se k Houskovi. Použil speciální elektrický paralyzér, kterým svou oběť omráčil. Pak bezvládnému muži přiložil pistoli značky Glock k břichu a vystřelil. Projektil zasáhl vnitřní orgány. Jenže s tím se vrah nespokojil.

Další podrobnosti o vraždě Romana Housky a jaké detaily přinesla pitva si můžete přečíst ve čtvrtečních Lidových novinách.

Premium

Převratná metoda z IKEM: jak zhubnout přeprogramováním metabolismu

Chlapec v pruhovaném pyžamu - filmová obálka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lékař Marek Beneš je už třetím rokem vedoucím lékařem projektu, při kterém se pomocí laseru „oslepí“ nervové buňky...

Premium

TEST: Vyplatí se benzin, hybrid, nebo diesel? Spočítali jsme to

Chlapec v pruhovaném pyžamu - filmová obálka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Auto máte vybrané, co mu ale dát pod kapotu, aby vás provoz vyšel co nejlevněji – klasický benzin, úsporný diesel, nebo...

Premium

Pozor na ně. Vztahové chyby žen, kvůli kterým od nich muži utíkají

Chlapec v pruhovaném pyžamu - filmová obálka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vidět chyby na druhých je snadné. Mnohdy však postrádáme sebereflexi. Schopnost přemýšlet o sobě a vlastním jednání....