Neděle 23. června 2024, svátek má Zdeňka
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Česko

Policie zadržela muže s neonacistickými nášivkami. A eviduje další falešné lístky

ilustrační snímek foto:  Michal Sváček, MAFRA

Pražská policie zadržela o víkendu u O2 areny, kde se koná hokejové mistrovství světa, dva muže s neonacistickými nášivkami. Podezírá je z z trestného činu projev sympatií k hnutí směřujícímu k potlačení práv a svobod člověka. Zároveň dodala, že eviduje další téměř tři desítky falešných vstupenek na šampionát.
  8:18

Policie to v noci uvedla na síti X.

Za víkend eviduje v hlavním městě 26 falešných vstupenek na hokejové zápasy se škodou 91 000 korun. V Praze a Ostravě, kde hraje druhá základní skupina šampionátu, už lidé dohromady nahlásili policistům několik stovek neplatných lístků.

Mluvčí pražské policie Eva Kropáčová už dříve uvedla, že oběťmi podvodů jsou většinou Češi a lidé, kteří kupují vstupenky na více zápasů šampionátu.

Na neplatnou vstupenku lidi upozorní turniket, následně je organizátoři odkážou na reklamace. Tam jim obsluha ze systému vytiskne potvrzení pro policii, ze kterého se dozví, jestli šlo o opakovaně prodanou a už použitou vstupenku nebo o falešnou.

Před O2 arenou parkuje speciální vůz, v němž se neplatnými vstupenkami zabývají policejní odborníci na kyberkriminalitu. Podobné opatření je také u ostravské Ostravar Arény.

Hokejový šampionát začal v pátek 10. května, zakončí ho zápasy o medaile v neděli 26. května.

Autoři: ,