Středa 22. května 2024, svátek má Emil
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Vyšehradský tunel se otevře již ve čtvrtek

Česko

  13:23
PRAHA - Vyšehradský tunel v Praze se oproti předpokladům otevře již ve čtvrtek ráno. Původně měl být uzavřen až do neděle, stavbařům ale pomohlo dobré počasí. Sdělil to pražský radní Radovan Šteiner (ODS). Tunel byl kvůli opravě tramvajové tratě uzavřen od začátku listopadu.

Oprava Vyšehradského tunelu. foto: Lidovky.cz

Kvůli opravě tramvajových kolejí v úseku Výtoň - Podolská lidé musí z tramvají přestupovat na parníky nebo na autobusy, tunel mohou také projít pěšky. Opravena byla i cyklistická stezka a inženýrské sítě. Rekonstrukce zkomplikovala život i řidičům aut, musí využívat objízdnou trasu. Denně tunelem před opravou projelo zhruba 20.000 automobilů.

"Byla to komplikovaná stavba, ale díky noční práci, příznivému počasí v prvních čtrnácti dnech a hodinovému harmonogramu prací všech investorů se provoz v tunelu bude moci obnovit o čtyři dny dříve oproti předpokladu," uvedl Šteiner.

Tramvajová trať byla naposledy opravována před 26 lety. Podle dopravního podniku byla v tak špatném stavu, že ji drážní inspekce označila za nebezpečnou a řidiči tramvají museli skrz tunel jezdit krokem. Dopravní podnik původně opravu tunelu naplánoval už na červenec, kvůli dalším uzavírkám ale rekonstrukci odložil, aby neblokoval dopravu v Praze.
Autor: