Středa 19. června 2024, svátek má Leoš
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Tým Kobra opouštějí klíčoví specialisté, údajně jim vadí nový ředitel

Česko

  22:59
Praha - Tým specialistů bojujících proti daňovým únikům Kobra opouštějí klíčoví odborníci.Celní správu, jednu ze tří složek Kobry, opouští šéfanalytik Jaroslav Chylek. Důvodem má údajně být příchod nového ředitele Petra Kašpara.
Speciální útvar Kobra - ilustrační foto.

Speciální útvar Kobra - ilustrační foto. foto: MAFRA - Martin Adamec

Podle serveru Aktuálně.cz si odchod rozmýšlejí další experti, kteří stáli u zrodu Kobry: Jiří Žežulka, který dočasně řídil finanční správu, a druhý muž celníků David Chovanec.

Důvod má být podobný, oba se nejdřív stali pověřenými šéfy svých úřadů, ale pak si ministr financí Andrej Babiš místo nich vybral do funkcí ředitelů jiné manažery. Místo Chovance postavil Babiš do čela celníků Petra Kašpara a Žežulku vystřídal v ředitelské kanceláři finančního ředitelství Martin Janeček, napsal server.

ČTĚTE TAKÉ:

Mluvčí celníků Jiří Barták potvrdil dva odchody, zdůraznil však, že tým bude dál fungovat. „Jejich odchod by neměl fungování daňové Kobry či jiných činností celní správy ohrozit. Nemám informace o tom, že by odcházel někdo další z manažerských postů,“ uvedl Barták.

Ministr Babiš v možném odchodu dvou členů ze šéfovského tria Kobry nevidí riziko. „Neobávám se toho. Spíše naopak v kauzách lihové mafie a Ecol (kauza daňového podvodu spojená s Čechoperšanem Shahramem Abdullahem Zadehem) je pravděpodobné, že celní správa pochybila,“ uvedl pro server.

ministr financí Andrej Babiš

V Česku začala Kobra fungovat 13. června. Tým se zabývá podvody se škodou přes 150 milionů korun. Má v něm pracovat až 100 lidí.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!