Pátek 19. dubna 2024, svátek má Rostislav
130 let

Lidovky.cz

Zavraždila manžela, který ji zbil, půjde na osm let do vězení

Česko

  17:10
TÁBOR - Pětadvacetiletá žena půjde za loňskou vraždu manžela v Pacově na Pelhřimovsku na osm let do vězení. Poslal ji tam dnes táborský krajský soud. Senát přihlédl k tomu, že ženu muž před činem zbil, a uložil jí trest pod dolní hranicí sazby, hrozilo jí až 15 let vězení, řekl dnes ČTK předseda senátu Zdeněk Kučera.
Napadení nožem.

Napadení nožem. foto: Shutterstock

Tehdy těhotná žena, která čekala čtvrté společné dítě, po hádce vzala do ruky kuchyňský nůž a bodla muže do srdce.

Zavolala mu pomoc, ale zraněný na místě zemřel.

"Znalci potvrdili, že v době konfliktu proti ní byl veden fyzický útok. Měla oděrky obočí a hematom, které odpovídaly prstenu, jenž měl na ruce její manžel. Když společně odcházeli ten den z pouti, obžalovaná ještě žádná zranění neměla," vysvětlil Kučera. Rozsudek není pravomocný, obžalovaná i státní zástupkyně si ponechaly lhůtu na rozmyšlenou.

Vražda se stala loni 4. října. V Pacově byla ten den pouť, na kterou vyrazila celá rodina s dětmi. Žena tam i přes své těhotenství popíjela s manželem alkohol. Doma pak uložili děti a začali se hádat.

Obžalovaná odešla do koupelny, kde ji prý ve vaně muž napadl ranami pěstí do obličeje, až jí tekla krev. Hádka poté pokračovala i v kuchyni. Žena vytáhla ze stojánku malý nůž. Měla prý pocit, že ji manžel chce znovu udeřit a ohnala se proti němu nožem. Chtěla mu prý jen pohrozit.

Před soudem vypověděla, že nejprve netušila, že bylo zranění tak vážné.

Odešla se proto podívat, jestli rozepře nevzbudila děti. Poté našla manžela v krvi na zemi a zavolala záchrannou službu. Podle pokynů záchranářů se snažila o masáž srdce a umělé dýchání. Lékaři už ale po příjezdu na místo nemohli muži pomoci.

Manžel ji údajně hlavně v opilosti často bil a zakazoval jí vyhledat lékařskou pomoc, aby se o tom nikdo nedozvěděl. Nesměla se také stýkat s kamarádkami, ani jim psát dopisy, vypověděla žena.

Autoři: ,