Pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Zlaté maliny pro Sex ve městě

Česko

V předvečer Oscarů byly v Hollywoodu tradičně udíleny filmové anticeny - Zlaté maliny. Nejhorším loňským snímkem se suverénně stal Poslední vládce větru s deseti soškami. „Uspělo“ také pokračování filmu Sex ve městě.

LOS ANGELES Poslední vládce větru byl vyhlášen nejhorším filmem, Zlatou malinu má i za nejhorší režii M. Nighta Shyamalana a nejhorší scénář. „Zvítězil“ i v nově vyhlášené kategorii „Nejhorší očirvoucí zneužití 3D technologie“ a v šesti dalších. Pozlacenou plastovou malinu o velikosti golfového míčku získal i představitel jedné z vedlejších rolí Jackson Rathbone.

Další tři maliny byly v noci na neděli uděleny filmu Sex ve městě 2. Naopak pokračování upírské romance Twilight sága: Zatmění žádnou anticenu nezískalo, přestože bylo nominováno celkem devětkrát. Sex ve městě 2 „vyhrál“ v kategorii nejhoršího filmového pokračování. Druhý film navazující na úspěšný televizní seriál si připsal Zlatou malinu také za nejhorší obsazení. Představitelky čtyř hrdinek se navíc podělily o cenu pro nejhorší herečku v hlavní roli.

Nejhorším hercem Hollywoodu v hlavní roli byl vyhlášen Ashton Kutcher. Antiocenění dostal za výkony ve filmech Vrahouni a Na svatého Valentýna. V kategorii nejhorší herečky ve vedlejší roli „zabodovala“ Jessica Albaová. Nominaci na Zlatou malinu si přitom vysloužila hned čtyřmi snímky - Vrah ve mně, Fotři jsou lotři, Machete a rovněž Na svatého Valentýna.

Zlaté maliny byly letos uděleny už po jednatřicáté. Nápad na filmové anticeny, které by byly protiváhou Oscarů, pochází od publicisty a filmového nadšence Johna Wilsona. Výsledky pravých cen americké filmové akademie - Oscarů, udílených letos již po třiaosmdesáté -bohužel nebyly v době uzávěrky dnešního vydání LN známy. V sále losangeleského Kodak Theatre se zlaté sošky za nejlepší filmové počiny roku 2010 předávaly v noci na dnešek. Letošní ročník lákal především na souboj historického snímku režiséra Toma Hoopera Králova řeč a filmu o zakladateli sociální sítě Facebook Marku Zuckerbergovi, nazvaného The Social Network.

Britsko-australské drama Králova řeč se před vyhlášením mohlo pochlubit nejvíce nominacemi -celkem dvanácti, přičemž jeho „facebookový“ konkurent jich získal osm. Vzhledem k počtu nominací však v úspěch doufali i proslulí bratři Ethan a Joel Coenové, tvůrci westernu Opravdová kuráž, anebo režisér akčního sci-fisnímku Počátek Christopher Nolan. V souvislosti s cenami za nejlepší herecké výkony se v odborných kruzích i médiích často skloňovalo jméno představitele koktavého monarchy z Královy řeči Colina Firtha, Natalie Portmanové ze snímku Černá labuť či Annette Beningové z filmu Děcka jsou v pohodě. Koho nakonec Akademie ocenila, se čtenáři mohou dozvědět z webového zpravodajství www.lidovky.cz či v zítřejším vydání LN.

Moderátory slavnostního filmového večera byli mladí herci James Franco a Anne Hathawayová. V Česku bylo možné sledovat přímý přenos prostřednictvím televizní stanice HBO.

Autor:

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná
Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná

Večerní hygiena je důležitá. A co teprve u dětí, které přes den nemyslí na to, že se nemají umazat. Jak zařídit, aby se děti do vany těšily a vy...