Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Diskuze

Hlas elit je jasný: Premiér odvoláním Pospíšila chyboval!

Tři čtvrtiny respondentů průzkumu ČESKÉ POZICE se domnívají, že premiér Nečas neudělal správně, když se zbavil ministra Pospíšila.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
MC

Martin Cabejšek

2. 7. 2012 10:32
A proč vlastně čtenáři ČP nemohou znát jména těchto elit?
      Pan Bušta, zde tvrdí, že se jedná o "široký vzorek vlastníků firem, členů dozorčích rad, představenstev, ředitelů, předních českých právníků". Přitom mnohé prezentované názory jako by pocházely z PR dílen českého podsvětí. Je všeobecně známý fakt, a BIS to ve svých zprávách pro veřejnost opakuje každý rok, že infiltrace státní správy ze strany zločineckých organizací se děje právě ze strany lidí, kteří formálně zastávají pozice "vlastníků firem, členů dozorčích rad, představenstev, ředitelů, předních českých právníků".      Proč vlastně musí každý, kdo chce udělat něco tak jednoduchého a přirozeného, jako je projevit svůj názor, zůstat v anonymitě jako "důvěryhodný zdroj české pozice". Málem to vypadá, jako by ČP musela své informace pašovat podobnou cestou jako se zprávy dostávají ze Severní Koreje.      Abychom pak nezjistili, že tato elita jsou členové představenstev, obchodní ředitelé a výkonní manažeři ČEZ, RWE, Veolia, Skanska, Metrostav, ... Tedy zaručeně poctivých a prodemokratických firem.
0 0
možnosti
PB

P21e89t97r 51B89u53š11t16a

2. 7. 2012 12:24
Vysvětleno několikrát v minulosti, ale aspoň v krátkosti:
Jde o průzkum, nikoli anketu.Tito lidé jsou na vrcholu nejrůznějších společností, velkých, středně velkých, ale velmi efektivních a dynamických, spolupracujících se státem i nespolupracujících, je to jistý průřez spektrem. Podstatné pro nás je, že spolurozhodují o pracovních místech, investicích etc.Ke svým hlasům ANO/NE/NEVÍM řada z nich připojuje komentáře, které problém nasvěcují z různých stran a jistě obohacují uvažování o něm. Máme na výběr, zda si tyto komentáře nechat pro sebe, nebo je předložit k případné diskusi. Volíme druhou cestu, neboť uvažování je cenné.Pakliže nevěříte poctivosti ČESKÉ POZICE, s tím nic moc nenaděláme. Tento průzkum je zpracováván s nejvyšší možnou měrou nestrannosti. Máte-li doklad (ne pouhý názor) o tom, že to děláme nekorektně, prosím, uveďte jej.ZdravíPetr Bušta 
0 0
možnosti
MC

Martin Cabejšek

3. 7. 2012 12:09
Moje otázka byla, proč...
...tito lidé nejsou jmenováni? Hrozí jim něco?      Stejně dobře byste mohli uvést odpovědi respondentů a seznam jmen a firem, aniž byste uváděli, kdo stojí za kterou odpovědí. Tím by byla zachována jistá míra anonymity, je-li tak nutná, o čemž čtenáři pochybují u v zásadě obecných a běžných témat.      Těžko mohu uvést doklad o tom, že to děláte nekorektně, což jsem ani netvrdil, a tvrdit nemohu pokud neznám jména respondentů. Jména respondentů a jejich zaměstnání, které může ujasnit zdali nemají v dané věci předpojaté názory vzhledem k tomu, že v ní mohou mít skryté zájmy, je základním kamenem důvěry čtenářů v uvedená tvrzení.      Představme si například, že by byla zveřejněna anketa pracovníků státní správy na téma odvolání Pospíšila, přičemž jména respondentů by byla čtenářům skryta. A zatím by těmi kdo odpovídají byli Petr Nečas, Jiří Pospíšil, Renáta Vesecká, Rampula s Grygárkem, soudce Šott se soudkyní Slepičkovou a Sváčkem... Spektrum odpovědí, které by se asi sešlo, by bylo mnohem srozumitelnější a důvěryhodnější v případě, že by aktéry veřejnost znala.      Čtenáři se diví proč, kdejakou banální informaci na ČP uvádí skrytý zdroj? To přece není normální.
0 0
možnosti