Pátek 24. března 2023, svátek má Gabriel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Hlas elit je jasný: Premiér odvoláním Pospíšila chyboval!

Tři čtvrtiny respondentů průzkumu ČESKÉ POZICE se domnívají, že premiér Nečas neudělal správně, když se zbavil ministra Pospíšila.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Martin Cabejšek

A proč vlastně čtenáři ČP nemohou znát jména těchto elit?
      Pan Bušta, zde tvrdí, že se jedná o "široký vzorek vlastníků firem, členů dozorčích rad, představenstev, ředitelů, předních českých právníků". Přitom mnohé prezentované názory jako by pocházely z PR dílen českého podsvětí. Je všeobecně známý fakt, a BIS to ve svých zprávách pro veřejnost opakuje každý rok, že infiltrace státní správy ze strany zločineckých organizací se děje právě ze strany lidí, kteří formálně zastávají pozice "vlastníků firem, členů dozorčích rad, představenstev, ředitelů, předních českých právníků".      Proč vlastně musí každý, kdo chce udělat něco tak jednoduchého a přirozeného, jako je projevit svůj názor, zůstat v anonymitě jako "důvěryhodný zdroj české pozice". Málem to vypadá, jako by ČP musela své informace pašovat podobnou cestou jako se zprávy dostávají ze Severní Koreje.      Abychom pak nezjistili, že tato elita jsou členové představenstev, obchodní ředitelé a výkonní manažeři ČEZ, RWE, Veolia, Skanska, Metrostav, ... Tedy zaručeně poctivých a prodemokratických firem.
0/0
2.7.2012 10:32
Foto

P83e21t94r 86B45u43š65t67a

Vysvětleno několikrát v minulosti, ale aspoň v krátkosti:
Jde o průzkum, nikoli anketu.Tito lidé jsou na vrcholu nejrůznějších společností, velkých, středně velkých, ale velmi efektivních a dynamických, spolupracujících se státem i nespolupracujících, je to jistý průřez spektrem. Podstatné pro nás je, že spolurozhodují o pracovních místech, investicích etc.Ke svým hlasům ANO/NE/NEVÍM řada z nich připojuje komentáře, které problém nasvěcují z různých stran a jistě obohacují uvažování o něm. Máme na výběr, zda si tyto komentáře nechat pro sebe, nebo je předložit k případné diskusi. Volíme druhou cestu, neboť uvažování je cenné.Pakliže nevěříte poctivosti ČESKÉ POZICE, s tím nic moc nenaděláme. Tento průzkum je zpracováván s nejvyšší možnou měrou nestrannosti. Máte-li doklad (ne pouhý názor) o tom, že to děláme nekorektně, prosím, uveďte jej.ZdravíPetr Bušta 
0/0
2.7.2012 12:24
Foto

Martin Cabejšek

Moje otázka byla, proč...
...tito lidé nejsou jmenováni? Hrozí jim něco?      Stejně dobře byste mohli uvést odpovědi respondentů a seznam jmen a firem, aniž byste uváděli, kdo stojí za kterou odpovědí. Tím by byla zachována jistá míra anonymity, je-li tak nutná, o čemž čtenáři pochybují u v zásadě obecných a běžných témat.      Těžko mohu uvést doklad o tom, že to děláte nekorektně, což jsem ani netvrdil, a tvrdit nemohu pokud neznám jména respondentů. Jména respondentů a jejich zaměstnání, které může ujasnit zdali nemají v dané věci předpojaté názory vzhledem k tomu, že v ní mohou mít skryté zájmy, je základním kamenem důvěry čtenářů v uvedená tvrzení.      Představme si například, že by byla zveřejněna anketa pracovníků státní správy na téma odvolání Pospíšila, přičemž jména respondentů by byla čtenářům skryta. A zatím by těmi kdo odpovídají byli Petr Nečas, Jiří Pospíšil, Renáta Vesecká, Rampula s Grygárkem, soudce Šott se soudkyní Slepičkovou a Sváčkem... Spektrum odpovědí, které by se asi sešlo, by bylo mnohem srozumitelnější a důvěryhodnější v případě, že by aktéry veřejnost znala.      Čtenáři se diví proč, kdejakou banální informaci na ČP uvádí skrytý zdroj? To přece není normální.
0/0
3.7.2012 12:09
Foto

Petrabostlova

ČP, vy jste fakt zoufalci:))))
1. Odpověd rádoby české elity - jakou že to udělal Nečas kááárdinální chybu - odvoláním Pospíšila - psal jeden a týž redaktor ČP!! Vy jste fakt zoufalí. :)) To jste si to aspoň nemohli mezi sebe rozdělit? Aby každý z vás napsal něco? VŽDYŤ JE TO CELÉ PSÁNO TÝMŽ A IDENTICKÝM SLOHEM!!! :)))) (A na rozdíl od vás mají čeští manažeři a právníci IQ. Nikoli autor. Ten ho ztratil - kdovíkde :)) ) Jste fakt zoufalí. "Žurnalisti". :))
0/0
1.7.2012 0:55
Foto

Mengano

Vy ráčíte být odborník na
Vy ráčíte být odborník na jazyk český z Cermatu?
0/0
1.7.2012 11:13
Foto

Co vlastně
těmto nanejvýše potřebným a aktuálním článkům vytýkáte, ženo?Z Vašeho příspěvku trčí Vaše ženské mindráky na všechny strany, jako dvoumetrové antény. Ufff....
0/0
2.7.2012 4:59
Foto

P96e32t12r 10B49u81š36t73a

Dobrý den.
Již asi pětkrát jsme zde vysvětlovali, jak vznikají texty v rubrice Hlas elity. Lze to vyhledat v diskusích u starších opusů. Jde o poměrně široký vzorek vlastníků firem, členů dozorčích rad, představenstev, ředitelů, předních českých právníků atd.Máte jedinou možnost - věřit, že to zpracováváme poctivě, anebo nevěřit. Pakliže nám nevěříte, nerozumím příliš, proč ČESKOU POZICI navštěvujete, přesněji řečeno, proč aktivně vstupujete do diskuse. Protože však je mi osobně cizí ventilovat pouhá podezření, pouze Vám popřeji dobrý den :-)Zdraví VásPetr Bušta 
0/0
2.7.2012 7:28
Foto

Hdkn

Premiér se dozvěděl o odvolání Pospíšila až na hradě.
Nikoliv premiér Nečas, ale prezident Klaus nařídil odvolání Pospíšila. Důvod ? Vyšetřování firmy Key Investments pokročilo tak daleko, že již nebylo možné s Pospíšilem počítat. Pospíšil byl hlavou už dlouho jinde. Tlak z Plzně, štěpení ODS, nabídka Medy Mládkové. ODS již není ta stará - Klausova a mladá - Topolánkova. Silně rezonuje třetí proud, který má snahu stranu mediálně zachraňovat. Mediální záchrana znamená nutnost se distancovat od předchozích dvou proudů.  Kauza Key Investments je gigantický průšvih, protože na jejím konci hledejme zločinná spolčení a velezradu. To Klausovi došla trpělivost !!! Pospíšil musí ven. Je neschopný a možná již nevěří naší věci. Nahraďte ho ihned pořádným kalibrem.  P.S.:Třeba Judr. prodal svůj podíl v Key Investments, kde každý vyvolený politik má možnost přes odklánění erárních peněz si na důchod "spořit", ale hned na to zároveň musí "držet hubu a krok". Policie se už dostala asi hodně blízko.
0/0
30.6.2012 21:32
Foto

Astroman

Neuvěřitelné se stalo skutkem
V komentářích jsem si přečetl názor, že Pospíšil má na svědomí plzeňská práva.  Tento názor je až neuvěřitelný.  Zajímalo by mě co k tomuto názoru respondenta vede? Co pan Kindl a jeho klika? Ti pracovali ku prospěchu této školy? Copak vlastně pan Kindl v současnosti dělá?
0/0
30.6.2012 6:13
Foto

Mengano

Ctihodný pan Kindl sedí v
Ctihodný pan Kindl sedí v onom slovutném ústavu, který tak promptně vydal Kalouskovi "odborný" posudek, že arizonská pěnice nespáchala žádný zlý skutek.Pospíšil ten bordel v Plzni jakž takž postavil do latě, ovšem pak si tam soudruzi  sami udělali bordel nový s Růžičkou .......ten to úspěšně dotáhl až k odejmutí akreditace.Samozřejmě, že Pospíšil nebyl žádný anděl, ale v té vládní partičce byl jeden za dvou, který alespoň nekradl. Druhý je podle mého názoru Heger.Nečas mne totálně zklamal, protože to, co provedl, se prostě nedělá - lhát v přímém přenosu je hnus.
0/0
1.7.2012 11:11