Pondělí 2. října 2023, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Je olympiáda v Soči na „gay“ paškále kvůli azylu pro Snowdena?

Ruský zátah na „homosexuální propagandu“ dává Západu diplomatický klacek proti Kremlu jako na zavolanou. Byl to Putinův záměr?

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Mě nezajímá spousta věcí,
Mě nezajímá spousta věcí, které se na ulicích konají - spanilé jízdy motorkářů, hromadné výjezdy vozíčkářů, kavárny ve tmě, kde se máte cítit jako nevidomý, atd. atd. Ale to je důvod pro to zakazovat je?Ale vy jste vůbec nepochopil smysl toho ruského zákona. "Propagace" je tam jenom jako populistický název toho zákona. Jak už jsem psal níže, za propagaci budou moci označit cokoliv, kdy lidé uvidí soužití dvou homosexuálů (třeba přes plot zahrady). Podobně jako "boj proti terorismu" je i "zákaz propagace mezi mládeží" elegantním způsobem, jak dnes plíživě prosazovat zákony omezující nějaké skupiny lidí.A závěrem bych se chtěl pozastavit nad tím, že se přiznáváte k tomu že Prague Pride podporuje vaše předsudky vůči homosexuálům. Takže i třeba vůči mě? I když tu poněkolikáté opakuju, že Prague Pride se mi nelíbí a nechodím tam?
0 0
možnosti

Stuchlej

21. 8. 2013 9:35
Reply
K vašemu prvnímu příspěvku: osobně skutečně vidím ústřední výzam sexuality v tom, co lidi dělají v posteli, neb tak se podle mě liší pojem sexuality od pojmu kamarádství, nehledě na to, že partnerství je zase jiný pojem.K druhému příspěvku: Patrně si myslíte, že se vyjadřuji k onomu Ruskému zákonu. Ne, mě to ani nezajímá, není to můj boj. Co mě zajímá je dění v naší zemi, popř. západních zemích. Přičež mě ještě mimo to chcete obvinit z toho, že chci zakazovat lidem svobodu projevu - Nikdy jsem nežádal zákaz Prague Pride, kdž už tal můj cíl je přesvědčit účastníky, že je to pitomost.Co se týče posledního vašeho odstavce - k vám žádné předsudky asi necítím, ale to je hlavně způsobeno tím, že vás znám jako uživatele ČP, který píše nějaké texty a ne jako člověka. A ano, kdyby jsem vás potkal a sdělil jste mi, že jste homosexuál, skutečně bych se přinejmenším zamyslel nad tím, jestli patříte k té aktivistické části nebo k té normální části.Ještě bych doplnil, že jsem ve svém prvním příspěvku zmínil, že jsem si diskuse pročítal - doplnil bych to tím, že jsem rozhodně nečetl všechno, spíš míň než polovinu.Hezký den.
0 0
možnosti

Betulaza

21. 8. 2013 7:44
...
Kdysi bystrý, ustrnul ve fázi tvrdohlavého pětiletého dítěte.
0 0
možnosti
Díky, proti "homosexualistovi
Díky, proti "homosexualistovi v žoldu NWO" v podstatě milý kompliment. :)
0 0
možnosti
K otázce pedofilů pro pana
K otázce pedofilů pro pana Bednáře...Říkám snad, že to nemají těžké? Mají můj soucit, podporu a obdiv, pokud svůj hendikep překonávají. Nechápu však vaši posedlost lidským utrpením. K čemu je nutné plnit ordinace psychiatrů více, než je nutné? Či zvyšovat sebevražednost. Proč neřekneme i těm slepcům a invalidům "pedofilové to mají těžší" a místo toho vyhazujeme peníze za budování bezbariérových vstupů do koncertních síní? Bylo by přece pro společnost lepší, kdyby seděli na zadku doma. Jednak přímo (ušetření nákladů) a jednak nepřímo - fakt se nebojíte, že neustálým vystavováním tělesných postižení na veřejnosti si mládež přestane vážit svého zdraví a bude se chovat čím dál víc lehkovážně? Podle mě je to úplně stejný princip jako ten váš "homosexualismus". Jen z nějakého důvodu nedráždí tolik lidí. Já ten důvod ovšem tuším - celá oblast sexuality je choulostivá věc, je zdrojem osobních mindráků spousty lidí, a mindráky jsou prvním krokem k jiné chorobě - nenávisti. 
0 0
možnosti

Černoušek

21. 8. 2013 10:59
napsal jste to
velmi výstižně. Díky za to. Ale obávám se, že právě proto, že něčí mindráky jsou tak choulostivá věc, odolávají tu bůhvíjak získaná přesvědčení racionálním argumentům obzvlášť pevně. Společenské změny proběhly v této oblasti velmi rychle, z hlediska dynamiky společnosti možná až příliš rychle. Za komančů se LGBTQ otázky z hlouposti režimu jednoduše tabuizovaly a stát (natož pak jiní aktéři... vpodstatě žádní jiní nebyli...) proti přežívajícím středověkým předsudkům a nenávistem nehnul ani prstem. Po roce 1989 něco málo proti diskriminaci obecně zákonodárce udělal - a roku 2004 přišel i zákon o reg. partnerství), ale hlavně se mohli začít lidé po roce 1989 svobodně organizovat a odpadla cenzura a mohli tak začít za svá práva bojovat sami. Přesto je pro některé jedince tak prudká změna během 1 generace obtížně zkousnutelná, šokující. Vedle jiných důvodů, např. náboženských, jak už tu někdo mával Biblí. Vzhledem k počtu křesťanů u nás tato argumentace ale nehraje větší roli, sekulární nenávist (víceméně bez artikulovatelných důvodů) je tu významnější.
0 0
možnosti

Ctirad Bednář

21. 8. 2013 0:21
Tak se tak nelitujte.
Pedofilové to mají těžší. Dobrou noc.
0 0
možnosti
Dobré ráno
Dobré ráno a s novým dnem opět nový thread nahoře...
0 0
možnosti
Tak předpokládám, že po
Tak předpokládám, že po prvních 15 dnech by následovalo dalších 15, pokud bych hodlal v rozvracení společnosti pokračovat, to znamená do doby, než zahradu prodám, s partnerem se rozejdu, najdu si na inzerát ženu, bude nádherná svatba, po níž budu noci trávit místo v manželské posteli u internetu - buďto u zakázané pornografie nebo u diskusí, kde budu ostatní nešťastníky (ale hlavně sebe) přesvědčovat o tom, že takto je to konečně ten správný život a cesta ke zdravé společnosti. Takže dobrou noc. :) 
0 0
možnosti

Ctirad Bednář

21. 8. 2013 0:09
Myslím, že patnáct dnů vězení by
Vám tolik neublížilo, a společnosti by to prospělo.
0 0
možnosti

Ctirad Bednář

21. 8. 2013 0:02
Já jsem si zase jako malý myslel,
že děti nosí čáp. Na rozdíl od Vás jsem si postupem času názor opravil.
0 0
možnosti

P31a58v44e47l 62Š59i38m19e48k

20. 8. 2013 23:58
No vzhledem k tomu, že zákaz
No vzhledem k tomu, že zákaz držení dvou kluků za ruku je červenou nití, která se táhne touto diskusí, tak byste před jasně položenou otázkou neměl utíkat. Ale já vám napovím. "Zákaz homosexuálního styku", na to by vám dneska už lidi neskočili a taky se to blbě dokazuje. Dnes se fašistické zákony protlačují rafinovanějším způsobem. Nejlepší je pojmenovat to jako "propagace mezi mládeží" nebo tak něco. To pak mají soudruzi strážníci prakticky volné ruce. Bydlím s partnerem v domku se zahradou, okolo které logicky sem tam nějaká mládež projde. Takže bingo, jasná propagace "netradičního svazku"... ve jménu zákona...
0 0
možnosti

Ctirad Bednář

20. 8. 2013 23:50
Nejjednodušší by bylo,
kdybyste si o tom něco přečetl, nehodlám suplovat katechetu. Mimochodem, mícháte pojmy "úloha" a "důsledek". Budete-li takto pohrdat logikou, spadnou Vaše příspěvky do kategorie těch, na které nereaguji.
0 0
možnosti

P95a58v44e63l 49Š79i95m85e83k

20. 8. 2013 23:54
Když mě jako dítě babička
Když mě jako dítě babička brala do kostela, tak mi to vysvětlit uměla i bez katechety - do kostela chodí proto, že pak líp zvládá starosti, které má. Takže z toho jsem si udělal závěr, že smyslem církve je zkvalitňování života lidí a pořád si to myslím - je to úloha i důsledek.
0 0
možnosti

P79a11v37e59l 29Š75i73m72e58k

20. 8. 2013 23:45
No tak ať si žije. Moje
No tak ať si žije. Moje mravní zásady to nijak neohrozí. Nebo byste to chtěl také postavit mimo zákon? A nějak jste mi zapomněl odpovědět na otázku...
0 0
možnosti

Ctirad Bednář

20. 8. 2013 23:53
Vaše otázka
mě nepobavila ani nezaujala.
0 0
možnosti