Pondělí 2. října 2023, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Jen Václav Klaus ODS nespasí

Je reálné, že by se Václav Klaus po pádu Nečasova vedení do čela ODS vrátil a že by ji dokázal povznést k novým úspěchům?

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Ctenarcp

1. 9. 2012 13:37
Všude samý odbojář
Čím byli tví rodiče?Otec byl advokát a matka byla doma. S tímto profilem jsem studovat nesměl. Otci v roce 1948 zavřeli kancelář, nás vystěhovali z téhle pražské vily, kde dnes sedíme, do bytu se záchodem na chodbě v Rýmařově, v okrese Jeseník. To se naštěstí podařilo zvrátit, protože jsme přece jenom měli různé kontakty. Již tehdy jsem si uvědomil, že známosti a protekce jsou v životě velmi důležité a nikomu to nevyčítám. Moc dobře vím, že bez známostí nic nevznikne. Za všechno, kam jsem se v životě dostal, vděčím jen protekcím proti vládnoucímu komunistickému režimu. Jsem produktem klientelismu se vším všudy.(...)http://www.literarky.cz/rozhovory/11256-zdenk-ziegler-za-vechno-vdim-protekci  ;
0 0
možnosti

Sasa Krizek

2. 9. 2012 8:03
výborný link,
přijmutí reality osvobozuje jednotlivce i jeho okolí
0 0
možnosti

Vladimir1950

4. 9. 2012 9:19
Odboj?
Prošel jsem si podobnou zkušeností, až na to, že rodiče neměli ty správné konexe, protože dřeli v zemědělství..Jako syn odsouzeného "kulaka" jsem nesměl studovat,měl jsem zákaz..Otce odsoudili za neplnění dodávek, když mu je předtím  zdvihli 3x, ve vězení v dole těžil uran..Konexe jsem si musel vytvořit sám, ale rodiče mne vychovali tak, že  jsem je nepoužil..chyba?S režimem jsem nekolaboroval, svědomí mám čisté..To, že někdo konexe použil, je jen jeho věc a jeho svědomí..Článek velmi dobrý, jen tak dál,pane Nováčku..
0 0
možnosti