Úterý 29. listopadu 2022, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Karel Randák byl obviněn kvůli zveřejnění odměn premiérovy poradkyně

Obvinění se týká výplatní pásky Jany Nagyové, jejíž mimořádné odměny z ledna a března loňského roku letos v lednu zveřejnil deník Insider.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

S. Marková

Víte,mladý muži,
trestních oznámení můžete podávat třeba kýbl denně, ale těmi vašimi oznámeními se opravdu,ale opravdu nikdo nebude zabývat.V lepším případě skončí v koši,v horším místo toaleťáku,neb policie šetří,kde se dá.
0/0
31.10.2012 17:00
Foto

Martins

Vážená, vážený "stano" (vaše
Vážená, vážený "stano" (vaše pohlaví nejsem schopen identifikovat, vaše staří také ne, i kdy je půvabné, že mi kdosi neznámý říká "mladý muži") toto vlákno debaty se týká whisteblowingu - a tam opravdu je podmínkou oznámení porušení zákona státním orgánům. Něco si o tom přečtěte a pak se vraťte.
0/0
31.10.2012 17:21
Foto

S. Marková

Můžu si nastudovat třeba tuny materiálů.
Můžu podat třeba tunu trestních oznámení,ale co si s nima policie počne jsem vám napsalA výše.
0/0
31.10.2012 17:30
Foto

Judr. Marek Kalina

Tak zrovna drogy bych mu
Tak zrovna drogy bych mu nevyčítal, z nich udělala naše maloměšťácká společnost neskutečné tabu opředené mnoha mýty a nesmysly... Myslím, že se přiznal k rekreačnímu užívání kokainu, to pro mě má asi takovou vypovídací hodnotu, jako že někdo rád starý guatemalský rum. Z koksu se vytvořil nesmyslný strašák, že každý občasný rekreační uživatel je pomalu asociál...
0/0
31.10.2012 16:54
Foto

S. Marková

No vida, vida,že by odtud vál obsah
komentářů?Koks dokáže slušně nabudit,že?A opět kádrování pane doktore?Takže lid této republiky se dělí na lůzu,maloměšťáky,asociály a jaké další kategorie?
0/0
31.10.2012 17:24
Foto

Judr. Marek Kalina

Samozřejmě, že v každé
Samozřejmě, že v každé společnosti jsou lidé všechmožných kategorií, včetně těchto výše uvedených...
0/0
31.10.2012 17:37
Foto

Martins

Pokud by jim je předal, pak
Pokud by jim je předal, pak by byl na 99,9 % požádán, aby je nezveřejňoval a neohrožoval tak vyšetřování. Takže pokud zveřejňuje, pak mi z toho vyplývá, že nepředal. Variantu, že by předal a pak úmyslně sabotoval vyšetřování, jsem si pravda dosud nepřipustil.Whisteblower je chráněn proti trestnímu stíhání v případě, kdy své poznatky předá orgánům a pomůže tak vyšetření trestného činu. Whisteblowera však nic neopravňuje předat tyto poznatky jakési soukromé osobě a tuto soukromou osobu nic neopravňuje cizí interní dokumenty zveřejnit. Chápete ten rozdíl mezi státem a nějakým provozovatelem soukromé špiclovací agentury?
0/0
31.10.2012 16:27
Foto

Knight

A v pripade, ze tyto
A v pripade, ze tyto dokumenty preda prostrednictvim pana Randaka? Vite jak se u nas veci zametaji pod koberec? Pokud se to nemedializuje nic z toho nikdy neni.....
0/0
31.10.2012 18:57
Foto

Martins

Zajímavá konstrukce! Ovšem
Zajímavá konstrukce! Ovšem  jako předání "prostřednictvím pana Randáka" bych si představoval to, že kdosi, kdo si chce zachovat anonymitu, požádá Randáka o odnesení zalepené obálky na státní zastupitelství. To by se mi do rámce whisterblowingu vešlo. Ale ne to, že Randák tu obálku (se souhlasem whisteblowera nebo dokonce bez něj) rozlepí a co najde zveřejní... Randák prostě není tím, kdo by byl jakkoliv oprávněn zveřejňovat interní informace jiné osoby, pokud s tím tato osoba nedala výslovný souhlas.
0/0
31.10.2012 19:31
Foto

Knight

Vite moc dobre, ze co se
Vite moc dobre, ze co se nezverejni se skoro u nas nevysetruje to je jedna vec. Zverejneni ma jasne dany efekt na politiky, kteri to chteji hned resit. Tezko se mi komentuje to, ze by whistleblower mel mit povoleni toho, kdo tu nekalou cinnost provadi aby mohl neco predavat... To by asi zadny whisleblowing nebyl. Jen jsem Vam chtel naznacit, ze Vy stejne jako ja nevime kde ty dokumenty vzaly a placat tady nesmysli mi neprijde nijak produktivni. Ty vase zkazky jsou neopodstatnene. Pokud byste mel nejaky dukaz o protipravni cinnosti mel byste podat trestni oznameni. Pokud ho nemate jen placate.
0/0
31.10.2012 20:41
Foto

Martins

Už jen 3 body na závěr zbytečné diskuse
1) Ono přeceňování vlivu médií je v ČR tradiční, ale mylné. Vyšetřování čachrů s eurodotacemi (ty různé ROPS) nebo třeba vyšetřování D. Ratha je důkazem opaku.  2) Whistleblowing = předání interních informací státním orgánům. Tečka. Nastudujte si to, kde chcete (třeba na Wikipedii, jestli se Vám nechce hledat lepší zdroj), ale NIKDE nenajdete nic jiného. Takže nepoužívejte pojem whistleblowing pro případy, kdy se soukromé interní informace dostávají soukromé špiclovací agentuře, neb prostě o whistleblowing nejde. 3) Trestní oznámení pokud vím je už dávno podáno těmi, kdo se cítili nejvíce dotčeni. 
0/0
31.10.2012 20:57
Foto

Murdoch

:-)))
:-)))
0/0
31.10.2012 15:06
Foto

Knight

Nene to Vasi zvysenou
Nene to Vasi zvysenou znalosti prostredi:-)
0/0
31.10.2012 15:01
Foto

Martins

Randák není stát! Vy nevidíte, jaký jste napsal nesmysl?
Randák není stát! Vy nevidíte, jaký jste napsal nesmysl? Whistleblowing je v pořádku, pokud je skutečně whisteblowingem - tedy pokud insider předá informace o pravděpodobné trestné činnosti uvnitř firmy státním orgánům, zpravidla orgánům činným v trestním řízení. Ale ne nějaké soukromé osobě! Pokud by někdo například dokumenty ohledně pražského dopravního podniku předal státnímu zastupitelství, pak ani nepípnu. Jediným slovem se neozvu. Ale ty soukromé dokumenty byly předány (pokud přistoupíme na hypotézu, že je neukradli Randák''s Boys osobně) soukromé osobě, provozující soukromou zpravodajskou agenturu! Vy máte pocit, že by vynesení korporátní informací a jejich předání nějaké cizí soukromé osobě bylo v USA nebo Británii považováno za whistleblowing?? (proč tam vkládáte ta slova "komoušské" popravdě nechápu)A opakuji: Je na Randákovi, aby vysvětlil a prokázal, jak k cizím dokumentům přišel. Vaše představa, že držitel cizího majetku se může zprostit odpovědnosti tím, že řekne, že nechce odhalit zdroj, je úsměvná a připomíná (nechci tím urazit, ale je to tak) logiku překupníků kradeného zboží někde u hlavního nádraží v parku...
0/0
31.10.2012 13:42
Foto

Knight

Prosim a jak vite, ze ty
Prosim a jak vite, ze ty dokumenty organy cinne v trestnim rizeni nemaji a jak vite, ze jim je Randak nepredal pokud rikate, ze je to v poradku?
0/0
31.10.2012 15:18
Foto

Murdoch

Co se vztekáte, Martine?:-)
Co se vztekáte, Martine?:-) Vy nevíte, že u nás není whistleblowing jaksi právně vymezen, takže by se onen insider vystavil riziku stíhání, kdyby se obrátil na orgány činné v trestním řízení? To by si na něm ti Vaši kamarádi smlsli, panečku, hnedka by dostal za uši, aby si na takovéhle vylomeniny nechal zajít animo...  Jste poněkud dojemný s tou Vaší představou, že má Randák něco dokazovat. Může říct, že to našel v koši, nebo to nabyl v dobré víře od jakéhosi John Doe, stejně jako někdo nabyde v dobré víře kradené kolo a nikdo mu nmůže ani šč, ani právničtí velikáni od Vášich/Našich. "Náš" svět se rozpadá, chápu, 20 let to procházelo a teď zdivočelá lůza pořádá hon na ctihodné dojiče státních a municipálních firem:-)
0/0
31.10.2012 15:18
Foto

Martins

Já jsem si dodnes myslel, že
Já jsem si dodnes myslel, že kromě advokáta vůči klientovi a kněze vůči zpovídanému má právo a někdy i povinnost podat trestní oznámení každý, kdo se dozví o činu, který by mohl být trestným. Jakéhopak trestného činu by se asi tak mohl v ČR dopustit ten, kdo by orgánům činným v trestním řízení sdělil své podezření na spáchání trestného činu? Poučte mě. Můj svět stojí na tom, že nikdo nemá právo špiclovat, krást a špinit jiné. Randák se tak chová a ještě uvidíme, jestli mu to jen tak bez dalšího projde - a nemám na mysli současnou trapnou kauzu obvinění kvůli Nagyové, ale případy, kdy měl jednoznačně vnitřní dokumenty a korespondenci soukromých osob.
0/0
31.10.2012 16:50
Foto

Murdoch

Poněkud úsměvný pokus o
Poněkud úsměvný pokus o vyvlečení se z debaty, Martine:-) Asi nějaký únikový manévr podmíněný argumentačním deficitem, není-liž pravda?! Pokud mě paměť neklame, bavili jsme se o whistleblowingu, tj. o insiderovi, který zná a vynese obsah smluv a interních informací nějaké firmy, což je trochu něco jiného, než když někdo podá oznámení, že mu soused sežral slepici. V Čechách whistleblowing uzákoněn není, takže ti Vaši kluci z MSB by ho hned pohnali k zodpovědnosti za to, že zcizil interní materiály firmy, porušil obchodní tajemství a bůhví čím ještě. Docela mě bavíte:-)
0/0
31.10.2012 19:08
Foto

J. Sixta

Tady něco nehraje
Pan generál v.v. Tvrdí, že jde o kroky v souvislosti j jeho kandidaturou. Dnes v Lidovkach ovšem sdělil, že trestní oznámení bylo podáno již v únoru. Kandidaturu ohlásil v září. Tak nevim, nevim. Těch 8 měsíců je podle mě celkem standardni doba, po které policie začne něco dělat.
0/0
31.10.2012 12:58
Foto

Judr. Marek Kalina

I tady je vidět, jak zcela
I tady je vidět, jak zcela nepopiratelně lže. Nechápu tyn naivky, kteří ho mají za nějaký mravní vzor a morální autoritu... Toto je jeden sice malý, ale naprosto výmluvný důkaz o tom, jak tendenčně zachází "generál" se slovy...
0/0
31.10.2012 13:30
Foto

Judr. Marek Kalina

Na toto zřejmě plamenní
Na toto zřejmě plamenní zastánci Rsndáka nemají odpověď...
0/0
31.10.2012 16:04
Foto

Urvisu

Je to otázka (schází otazník) nebo jste si jen povzdechnul a zatrojtečkoval?
0/0
31.10.2012 17:00
Foto

Martins

Randák vždy uměl manipulovat a teď nedělá nic jiného...
Randák vždy uměl manipulovat a teď nedělá nic jiného... koneckonců v době, kdy skutečně pracoval pro tento stát to byla zcela legitimní náplň jeho práce. Starého psa novým kouskům nenaučíš. Což by nevadilo, pokud by stále pracoval pro tento stát a ne pro burzovního spekulanta, který má spasitelský syndrom a jak údajně přiznal, běžně u sebe nosí drogy a účastní se šamanských drogových rituálů v Jižní Americe...
0/0
31.10.2012 16:43
Foto

Urvisu

Ztrácíte nervy, pane kolego :)… proč?
0/0
31.10.2012 17:12
Foto

Martins

Mám už léta vyvinutou
Mám už léta vyvinutou obrovsky silnou alergickou reakci na falešné mesiáše - ať si říkají tak či onak, jsou zelení, červení nebo jiní. Prostě jak vidím dalšího takového spasitele, co nás jde všechy (samozřejmě zcela nezištně, jak jinak) zachránit před Zlem (ano to zlo je nutné psát s velkým písmenem na začátku), vyvolává to reakci...
0/0
31.10.2012 17:35
Foto

Judr. Marek Kalina

Na p. Schneidera snad už nemá
Na p. Schneidera snad už nemá smysl reagovat. Nejlepší je, že brojí proti domnělému urážení a přitom právě jeho příspěvky bývají esencí verbální agrese a urazil zde již mnoho lidí, a to násobně nevybíravěji.Jinak jste přesně vystihl., proč si je třeba vážit kvalitních zpravodajců a proč je společensky nebezpečný z řetězu urvaný Randák i jeho chlebodárce... 
0/0
31.10.2012 12:33
Foto

Urvisu

Verbální agrese je součástí internetové publicistiky, verbální agrese nahrazuje/doplňuje v "PSANÉ MLUVENÉ ŘEČI" funkci interpunkčních symbolů z psané řeči, která nemá apriori působit dojmem mluvené řeči (otazníky, vykřičníky, trojtečky, závorky, uvozovky). Verbální agrese (flamewar) se vyučuje na kreativních workshopech jako samostatný předmět. Jako právník tomu nebute rozumět, pane Kalino.
0/0
31.10.2012 17:11
Foto

Knight

Ze by ho osvitilo z tech
Ze by ho osvitilo z tech solarnich elektraren co prodal CEZu? :-)
0/0
31.10.2012 12:13
Foto

Martins

Je rozdíl mezi excesem a pravidlem
V každé státní složce nebo organizaci může dojít ke sklouznutí jednotlivců na šikmou plochu. To ale nic nemění na tom, že obecně a systémově tyto složky pracují pro stát. Zatímco soukromá firma (včetně soukromé zpravodajské agentury) obecně a systémově pracuje pro majitele. Pokud víte o nějakém konkrétním selhání/selhávání státních zpravodajských služeb, nic Vám nebrání informovat dozorčí orgán, eventuálně pokud se nejedná o utajované skutečnosti to zveřejnit.
0/0
31.10.2012 11:31
Foto

S. Marková

Mohl byste mi vysvětlit,kdo je stát?
Jsou to kmotři,kteří tento stát řídí přes figurky,které si říkají vláda?Nebo to jsou hordy úředníků,kteří ztrpčují život lidem,kteří by i rádi pracovali a něco tvořili,ale tyto pijavice jim to svou otravnou činností denodenně zhnusují?Nebo kdo,či co je to vlastně???
0/0
31.10.2012 16:51