Středa 4. října 2023, svátek má František
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Klaus létá po světě. Jako akademik, nebo dělat politiku?

Za půldruhého měsíce, co opustil Pražský hrad, byl exprezident už dvakrát přednášet v USA, jednou v Rusku a Velké Británii.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Matyas

2. 5. 2013 7:37
Ignorace
Nemá cenu se zabývat někým, kdo je obyčejným provinčním zlodějíčkem. Tak k tomu přistupují ve světě a ignorují ho. Navrhuji totéž.Nemá cenu psát o tom, kam jezdí a co tam dělá. Nikoho soudného to nezajímá. Je to nula, která se svými kamarády beztrestně rozkrádá jednu malou zemi.  Ať si to užije. Ve skutečnosti je to ubožák, morální dno naší společnosti.
0 0
možnosti

Goeg

29. 4. 2013 14:53
Klaus a akademik? Nenechte se
Klaus a akademik? Nenechte se vysmat. Ten si na akademika jenom hraje. Jako akademik by musel delat nejaky slusny akademicky vyzkum a publikovat ho v kvalitnich zahranicnich casopisech. Na to ale nas deda vseveda nema a nikdy nemel. Zatim umi jenom jako namysleny kaspar objizdet nejake konference a ideologicke seminare a tam papouskovat neci myslenky jako Hayeka a spol. Zvou ho protoze byl prezidentem a asi i kvuli jeho ideologicke vyhranenosti. Rozhodne ne kvuli jeho akademickym vysledkum, protoze zadne nema a nikdy nemel. Staci si ho prokadrovat na Web of Science.
0 0
možnosti
Taktika
Je přece ideální pro Medveděva i pro tandem Zeman-Klaus, když Medveděv do Moskvy pozve přítele Klause na osobní přátelskou návštěvu, stráví s ním dvě hodiny za zavřenými dveřmi a spolehne se, že ten už potřebné vhodným způsobem přetlumočí příteli Zemanovi. Při obědě, při večeři,  za pomoci "několika návštěv paní Livie" u Zemana týdně,  jak je potvrdila Zemanova kancelář.  Je to po všech stránkách nesrovnatelně lepší než zvát na oficiální návštěvu přímo prezidenta. Do návštěvy by se vrtala vláda, ministerstvo zahraničí, ministerstvo průmyslu, ministerstvo obrany, diskutovalo by se o vhodnosti takové návštěvy pouhý měsíc po převzetí prezidentského úřadu (to by vyvolalo spoustu pozornosti), při schůzce by státníci nebyli mezi čtyřma očima,  natož pak 2 hodiny, média by setkání převracela ze všech stran, zatímco Klausovu návštěvu, překvapivě, nechávají česká média úplně stranou! Je to také po všech stránkách lepší a mnohokrát efektivnější, než nechat nějakého podřízeného čičmundu vyjednávat na pracovní úrovni s jiným podřízeným čičmundou, a je to vyšší stádium než nechat všechno dohodnout vlastními šloufy (Zemanovým Šloufem a nějakém Medveděvovým šloufem), k čemuž možná už dávno došlo, jen o tom nevíme. Dokonalost v jednoduchosti.
0 0
možnosti