Pondělí 2. října 2023, svátek má Olívie, Oliver
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Konečná zpráva o Fukušimě: Nehodu způsobil lidský faktor

Společnost TEPCO patrně opravdu v okamžicích vrcholící krize zvažovala elektrárnu kompletně evakuovat a reaktory nechat napospas osudu.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
Kladu si dve otazky
1) Do jake miry jsou clenove japonskeho parlamentu schopni posuzovat dosti komplikovane otazky jaderne bezpecnosti?2) Dosud jsem si myslel (zjevne mylne), ze pricinou havarie ve Fukusime bylo nedostatecne chlazeni aktivnich zon reaktoru (pripadne bazenu vyhoreleho paliva) nasledkem vypadku vnejsich zdoju energie kvuli zemetreseni a vypadku zaloznich dieselgeneratoru v dusledku jejich zaplaveni prilivovou vlnou tsunami. A ony byly ve skutecnosti pricinou "nadstandardní zákulisní úmluvy mezi provozovatelem elektrárny, vládou a regulátorem a nedostatečný výkon správních pravomocí výše uvedených subjektů". Co si pod tim predstavit? Pozadoval japonsky dozor nad jadernou bezpecnosti po provozovateli nejaka opatreni, ktera provozovatel nezavedl? Treba se souhlasem vlady?
0 0
možnosti

Pepan25

21. 8. 2012 9:01
Zdroj článku je pochybný
V otázce 2 máte pravdu, zpráva takový závěr vůbec nedává. V článku jsou problémové informace už od první věty (vyšetřovací komise nebyla parlamentní atd atd), ale na delší reakci teď emá čas. Možná jako první seriózní zdroj je dobré si přečíst :http://en.wikipedia.org/wiki/Investigation_Committee_on_the_Accident_at_the_Fukushima_Nuclear_Power_Stations_of_Tokyo_Electric_Power_Company
0 0
možnosti

Thomas Von Schulze

20. 8. 2012 10:06
Konečná zpráva: Elektrárnu způsobil lidský faktor
    Váš článek se čte velice dobře, opravdu člověku rozpumpuje krev. Nejsem bohužel japanolog, ale souhlasím vaším přispěnkem níže - s Japonskem může na mezinárodní úrovni někdy opravdu těžké pořízení...    Rád bych ovšem varoval všechny potenciální účastníky diskuze, kteří dostanou chuť vylévat si zde své "čecháčkovské" komplexy logikou: Jádro bum - my tady taky mít jádro - v čechách všechno na prd - naše jádro určitě taky bum!!!...    1) Temelím patří ke světové špičce, co se bezpečnosti a procesního controlingu týče, a i s přihlédnutím k lidskému faktoru "šlape jako švýcarský"    2) Jak se již podobně vyjádřil pan Hýbl: nad námi visí ruka našich sousedů, připravená nám uštědřit políček v případě rozsvícení červené kontrolky    3) Domívám se, že, s přihlédnutím k českým nerostným rezervám, je rozšiřování technologie výroby elektřiny pomocí jádra nanejvýš v českém zájmu.
0 0
možnosti

Marek Kyncl

19. 8. 2012 10:33
Z Vašeho článku naskakuje
Z Vašeho článku naskakuje husí kůže. Jak asi vypadá Temelín a evrospké jaderné elektrárny?
0 0
možnosti

J66i55b 34J70i33b

19. 8. 2012 19:31
Jak asi vypadá Temelín a evrospké jaderné elektrárny?
No v Belgii aktuálně řeší objevivší velké množství trhlin v reaktorové nádobě (!) u elektrárny, která přitom před nedávnem úspěšně absolvovala bezpečnostní prověrku…A jaká situace je u nás, konkrétně v Temelíně? Doporučuji přečíst si následující text a názor si jistě uděláte sám …http://blog.aktualne.centrum.cz/blogy/jiri-tutter.php?itemid=15226
0 0
možnosti