Čtvrtek 8. prosince 2022, svátek má Květoslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuse k článku

Miloš Zeman o cestě na Hrad: 8,5 milionu voličů nepodplatíte

Expremiér nastínil v rozhovoru pro Právo některé rámcové body své případné kandidatury na úřad prezidenta.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
Foto

Rudolf Hurník

Nejen levicoví voliči
Souhlasím.Zeman je vzdělaný, v politice se vyzná, i s tou legrací souhlasím Jasně se postavil k Benešovým dekretům, i k otázce ataků našich jižních sousedů ohledně jaderné energetiky, používá na rozdíl od jiných i selský rozum. Dokáži si jej představit jako garanta práv našeho státu vůči zahraničí, není mu cizí vlastenectví. Mnozí občané zapomínají na to podstatné. Zasazoval se o přijetí zákona o prokázání majetku, čímž by se podstatně zjednodušil boj s korupcí a zřejmě by došlo k odhalení mnohých, kteří si nakradli. Žije skromně a nejde mu o peníze. A že má rád Becherovku??To někomu vadí??Horší přeci je, když má někdo rád peníze, naše peníze, cizí peníze. A pokud by došlo na televizní debaty s jeho soupeři, to by teprve něco bylo. Nevím, kdo by se bez obav a  rád proti němu posadil, tváří v tvář??Takže , přemýšlejme rozumně. Nenechme se oblbovat.Shrnu-li, Zeman na hrad, Babiš, Okamura a další čeští manažersky zdatní podnikatelé do vlády, aby si ohlídali své podřízené, stát řídit jako dobrý, úspěšný  podnik -to by byla krása. Proč?? K čemu jsou nám politici, politické strany. Pouze vytváří problémy v honbě za vlastním prospěchem a prospěchem svých chlebodárců.. Zbytečnost. Samozřejmě změna ústavy.A za pár let někdo z  výše uvedených  na post prezidenta. Lidé toho, kdo dobře řídil stát,  rádi zvolí za svého dalšího prezidenta.A na závěr. Pokud sledujeme , co se děje ve světě, tento stávající systém nutně skonší a nahradí jej jiný, lepší, a třeba takový, který jsem nastínil. Zkusme být první. 
0/0
1.1.2012 20:38
Foto

S55y10l44v24a 29V11a71n32ě93č12e24k 20Š65a65u19e49r49o37v42á 1930622469150

Je s podivem, že někdo - dokonce s titulem doktora práv -
užívá - a patrně s docela vážnou tváří - něčeho tak banálního a obehraného jako je "pravdoláska".P.S.: Miloše Zemana při veškeré úctě bychom ovšem volit neměli, to nejen s ohledem na společné výlety se Zbytkem a Filipem na Rhodos, na aktivity pana Šloufa a na čubovské reminiscence. Je třeba pokročit dál, poděkovat politikům 90. let a prostor dát novým, mladším a minulostí nezatíženým lidem. Už je na čase.
0/0
31.12.2011 10:28
Foto

Judr. Marek Kalina

RE:
Pokud by ti noví měli být bezpohlavní Švejnar nebo "hlavněsitosnikým nerozházet" Fischer, tak zaplať pánbu za Miloše, který je skutečnou osobností... Z nových bych volil jedině Okamuru...
0/0
31.12.2011 12:51
Foto

Judr. Marek Kalina

Nejen levicoví voliči
Polemizoval b ych velmi s tezí, že Zeman může přilákat jen široké spektrum levicově smýšlejících voličů a komunisty. Osobně jsem celoživotně pravicově volící člověk, ale za určitých okolností si umím představit, že Zemanovi svůj hlas také dám. Je to totiž jediný levicový politik, kterého si opravdu vážíma respektuji ho, i když s ním často nesouhlasím. Čím se mi zalíbil? Mj. např. velmi jasným a správným postojem za tzv. televizní krize. Kdy neskočil na odporné pokrytectví pracovníků kulturní fronty, kteří se snažili uhájit si vlastní lukrativní kšefty pod záminkou boje o svobodu slova. Zeman ihned poznal, která uhodila a přesto, že mu to neneslo kladné body, tak se jasně vyjádřil. Sepsul v PS i Havla, který vyzýval k porušování zákona, když blábolil cosi o jeho "duchu"... Dále se mi na Zemanovi jasně líbí tvrdý postoj vůči terorismu a jeho pospora vojenským zásahům např. v Afghánistánu. V neposlední řadě je velmi sečtělý, vzdělaný a byla by 5 let sranda... :-) Pokud by byl v rozstřelu s kýmkoli jako amébní bezpohlavní Fischer, Švejnar, nebo někdo jiný z pravdolásky (kromě knížete, to bych hodně váhal), tak bych mu jako pravicově uvažující člověk hlas rozhodně dal také. A takových lidí znám víc. 
0/0
31.12.2011 9:50