Sobota 2. prosince 2023, svátek má Blanka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Miloš Zeman versus Sobotkova vláda: Budou jejich vztahy korektní?

Protentokrát je dohráno. Premiérem se stane šéf ČSSD Bohuslav Sobotka a v koaličním kabinetu budou i ministři, k nimž měl prezident výhrady.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Terminator

27. 1. 2014 19:47
Kočka s myší může jít do finále-exitus
Není divu, že to co se odehrává v naši zemi po Mimořádných volbách vypadá jak to vapadá.Líti olovo do vody je vždy sázka na náhodu.Nikdy nevíte co z toho bude.Slučovat neslučitelné se zdánlivě může jevit, že se to podařilo. Zatím jak víme je známa jen ona "Koaliční dohoda" která sama o sobě má několik slabých míst. O těch se už dost napsalo.Počkejme si na vládní program se kterým pan Sobotka bude muset předstoupit před PS a najde-li odvahu i před národ.Osobně já bych nikdy nedal jakoukoliv šanci člověku, který už jednou zradil.Ve hře je jich jak víme několik. Jak se s tím pan prezident srovná je jen a jen na něm.Víme že on má "sloní " paměť a ta bude dozajista tím katalyzátorem ve vzájemných vztazích -Hrad- Vláda. Plíšek
0 0
možnosti

27. 1. 2014 8:49
Koalice
není koalicí, podle obyvklých zásad, to jest založená na shodě ve většině názorů na řízení našeho státu. Je vynucená hlavně Sobotkou a ČSSD, aby měla onu kýženou většinu a možnost prosazovat a prohlasovat vše co bude chtít. Možná to zpoždění ze strany prezidenta Zemana bylo úmyslné právě proto. Výsledek voleb jednoznačně nahrával menšinové vládě, se kterou nemáme žádné zkušenosti ani v parlamentu ani jako občané. Přinesla by ovšem řadu zkušeností jak řídit stát ve spolupráci s opozicí a hlavně schvalovat v parlamentu zákony, které vyhovují většině, ne jen 101 poslancům. Pokud by menšinová vláda selhala, vedlo by to jednoznačně k novým volbám a ty by pravděpodobně rozhodly přesvědčivěji o tom, kdo má skutečně právo sestavit většinovou vládu. Sobotka třesoucí se na post premiera jako malý kluk si zřejmě ve své touze ani neuvědomil, jaké problémy ho čekají v této kolalici. Docela mu je škodolibě přeji, i když na to doplatí zase jen občané a jestliže mají nyní představu jak volit, do dalších voleb ochladnou a ztratí zájem. Záleží na tom, jak se nová vláda dlouho udrží a díky splněnému snu Bohuslava Sobotky to bude asi hodně dlouho. Když ne, máme jistě v záloze mnoho variant pro vládu úřednickou, na což se jistě těší prezident Zeman. " Ještě že ho máme ".
0 0
možnosti

Radical-Change

27. 1. 2014 0:41
Liberálně-Komunistický hnus,jež nás zastupuje v EU,musí zmizet!
Nový předseda ODS Petr Fiala se prohlásil za Thatcheristu! Každý,kdo jen trochu ví,co byla Čarodějnice Thatcherová zač,dá od ODS ruce pryč! Těm co neví,rád připomenu. Thatcherová byla bývalou premiérkou Velké Británie,za její vlády přicházeli lidé hromadně o práci a umírali hlady!!! A takovými Gaunery jako je Zahradil,který sedí za 25000 Euro měsíčně v Bruselu,kde pro nás celých 5 let nehnul ani prstem,se nemá cenu ani zabývat! Proislámský Plevel,který ČR nyní zastupuje v Evropském Parlamentu,musí zmizet! A závěrem,proti Thatcheristům,Liberal-Fašounům a Komunistům,kteří nyní sedí v EU,je nutné rázně zvednout hlas a říci jim: VAŠEMU ODPORNÉMU ŘÁDĚNÍ BUDE UČINĚN ZASLOUŽENÝ KONEC!!!http://www.youtube.com/watch?v=g6FuiXoUQhI
0 0
možnosti

Vladimir1950

26. 1. 2014 19:54
Sobotka se sám shodil
To, jak vybral a sestavoval trojkoalici, to nebylo ke koukání..takovou připos.anost už jsem dlouho neviděl. Pořád mi připadá roztřesený z toho, jak se svinsky zachoval při první Zemanově volbě r.2003 a tak teď zkroušeně za ním chodí..To bude premiér, když už teď fixluje s cesťáky, už to jednou udělal a nepoučil se? Je opravdu k smíchu..Na jeho hlavu padá další , očekávané h.vno, komunální a euro volby..Myslím, že si zadělal a podělal,co se dalo, tak to asi podle toho dopadne..A buřiči ve straně čekají...Jako volič ČSSD budu hodně zvažovat , jakou stranu volit..Rád čtu články pana Nováčka, jsou velmi trefné....
0 0
možnosti

27. 1. 2014 13:46
Přesně !
Předem připosranej premier nemůže nic dokázat, jedině po.... Jenže si myslím, že mu to vůbec nevadí, dosáhl svého cíle, stát se premierem a co bude dál, když sám neví, je mu jedno. Chápu tě, jako příznivce ČSSD, že jseš na rozpacích koho volit, když velkohubý Sobotka bude zase předsedou. Myslim, že ti buřiči mají práve proto šanci, že toho Sobotka moc nedokáže.
0 0
možnosti

Jaroslav Klenot

25. 1. 2014 19:11
Jdeo o člověka, rodiny, vlast
Bude-li vláda vládnout ku prospěchu a ušlechtile, je jedno, za jak dlouho byla ustavena.Nebude-li je to ještě lhostejněší.
0 0
možnosti

25. 1. 2014 10:52
Zeman zatím splnil vše
co slíbil. Sobotka se nesl na min. 30% ve volbách, po tom výsledku měl odstoupit ( jak sliboval), takže se nemůžeme divit, jak si to/je Zeman vychutnává. Nic jiného si Sobotka ani nezaslouží ( zvlášť při jeho blbých žvástech ) !
0 0
možnosti

Jaroslav Klenot

25. 1. 2014 4:50
Předjímat špatné?
Proč předjímat špatné. Oba pánové se chopili svých úkolů způsobem dospělých jedinců. Na výsledku se budeme podílet my všichni. Pokud jim budeme vše mařit, tak jako kdysi žurnalisté mařili zákaz kouření na zastávkách hromadné dopravy, vyjde jejich snažení stejně žalostně, jako ten zákaz. Potom se nad sebou zamysleme.
0 0
možnosti

Ctenarcp

25. 1. 2014 4:42
Petr Nováček je reliktem období kolaborace médií se zločinnými
vládami. Sobotku budou obcházet mrákoty, až se Roman přizná ke svým rozsáhlým soukromým aktivitámhttp://http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Sefredaktor-MF-Dnes-strasi-Bohuslava-Sobotku-Az-Roman-prizna-sve-aktivity-291068 Radek Pokorný: poradce Bohuslava Sobotky, právník Martina Romana Advokát Pokorný se nazýván neformálním vládcem Lidového domu se podílel a stále podílí na velmi důležitých zakázkách, a to jak na straně státu, tak i na straně druhé. Zastupuje společnost Eurovia v miliardových arbitrážích se ŘSD, má na starosti výběrová řízení při dostavbě Temelína a v minulosti zastupoval třeba i Andreje Babiše ve sporu s PKN Orlen.http://vitbarta.cz/denik-vita-barty/1983-pecina-si-kopnul-do-sobotky-handloval-s-pokornym-cenu-za-okd.htm#.UuNACrRNxaQ Avšak málokterá se může pochlubit takovými kontakty, jako má Radek Pokorný. Dokladem jeho postavení byla právě jeho nedávná narozeninová oslava, kterou zúčastnění popisují slovy: byl tam každý, kdo v českém byznysu něco znamená, a tři nejvlivnější členové kabinetu: premiér Stanislav Gross, ministr financí Bohuslav Sobotka a vicepremiér Martin Jahn.Zdroj: http://ekonomika.idnes.cz/pokorny-do-sedmnacti-jsem-se-staral-o-ovce-fif-/ekonomika.aspx?c=2004M235H01G Radek Pokorný, vlivný a úspěšný advokát, na něhož poukázal i Michal Hašek ve „slavném“ Interview Daniely Drtinové, kde popíral setkání v Lánech. Poukázal tehdy na neautentičnost řízení ČSSD od Bohuslava Sobotky. Právě Pokorný je podle ČT člověk, který možná hýbe příštím premiérem. V jeho seznamu klientů je například ČSOB v sérii sporů ohledně bývalé IPB. „Zkušenosti s tím, jak se pohybovat mezi vlivnými byznysmeny, získal Pokorný také prací pro ČEZ. S bývalým dlouholetým šéfem ČEZu Martinem Romanem jej pojí opět studium ve společném ročníku – tentokrát na pražské právnické fakultě. Dodnes Pokorného firma dohlíží po právní stránce na tendr dostavby Temelína za 200–300 miliard korun,“ dodává ČT.http://www.parlamentnilisty.cz/arena/monitor/Pritel-mnoha-a-Sobotkuv-spojenec-CT-se-podivala-na-historii-advokata-Pokorneho-292064
0 0
možnosti

Český Názor

25. 1. 2014 22:39
tý jo
to si nám tedy objevil Ameriku čtenáři!!! Ty jsi ale Sherlock!!
0 0
možnosti

Kiebitz

24. 1. 2014 23:42
Soudruh Zeman vidí Ukrajinu,
socialismus svého mládí, jeho identita, jeho domov. Umí ubrat, ač v Praze klid skoro nuda. Zatímco Ukrajina je rozdělena, má kompaktní silové jednotky, bystrý dozor Putina, v Praze jen Vltava, vše na vodě. Pyrotechnici nezvládli ani palestinskou ambasádu na první pokus, lépe to nešponovat. Konečně muže baví spíše aktivita sama, než výsledky. Montovat se bude do všeho nadále, ale vláda stojí za ním, není mu opoziční. Rozeštvávání také není k zahození, stát nesmí fungovat legitimně, trochu revolučnosti třeba přilít. Aby zachránci všeho typu našli uplatnění. Naděje v přírodě, muži slábnou rychleji, než se zdá, jejich stropy se snižují.
0 0
možnosti