Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Diskuze

Nad Evropou hřmí muslimská bouřka. Anders Breivik je „začátek odporu“.

Od 16. dubna se koná soud s norským atentátníkem. Je to vrah, ale výstřední lidé často vidí do budoucna. Až bude v Evropě ještě víc muslimů.

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

22. 5. 2012 17:16
Skvělý článek!
Jste statečný muž.Pokrytci, takzvaně politicky korektní, s Vámi ovšem nebudou souhlasit.Jejich škoda. Za pár let budou blekotat vyznání Alláhovi a dělat si obřízku. 
0 0
možnosti
A ještě,
jestli se vám zdá, že politická korektnost je "dobro", tak vás ujišťuji, že většina si to nemyslí. Je to odklon od přirozených procesů v lidském soužití.  A islámští imigranti v počtu, který už není naším obohacením, nýbrž potenciálním ohrožením, to dobrem není.  Nikdo neměl nic proti tomu, když zde hledali islámští emigranti jako jednotlivci, kteří byli svými vládami persekvováni. To bylo v pohodě a tito se v naprosté většině snažili o integraci do hostitelské země.  Ovšem to, co se poslední dobou děje, to už je víc podobné stěhování národů a vlády, které jednají příliš vstřícně tomuto trendu, jednají v neprospěch svých vlastních občanů!  A to je pak plodné prostředí pro vznik Breiviků.  Breivik JE DŮSLEDEK !  V Norsku jen za poslední rok přibylo 67 tis.  imigrantů !!! Je tohle snad nornální?  Docela objektivní informace jsou v článku - Nor žijící v Česku: Problémy s imigrací a zločinnost. Norsko není tak idylické - http://zpravy.ihned.cz/?p=013300_d&article[id]=55465750a také - Norsko, imigranti a sociální štědrost - http://pravyblog.blog.cz/1107/norsko-imigranti-a-socialni-stedrost
0 0
možnosti
Je to výsledek potlačování názorů, které jsou nepohodlné
hlasatelům politické korektnosti.  Ta se podílí na odklon od zdravého rozumu. Potlačování kritických hlasů přináší jediné  -  špatnou zpětnou vazbu.. Nesprávné vyhodnocení skutečných ohnisek nespokojenosti či přímo odporu. Zanedbání nápravných opatření, nesprávná nápravná opatření, pnutí ve společnosti.  Tak vznikají Breivikové... 
0 0
možnosti
Jaka
Výborný článek, pečlivě popsaný problém. Vidím v diskuzi, že se to tu hemží zastánci politické korektnosti a"cenzury", mlčení k tomuto tématu. Těmto pánům bych připomněla, že právě toto MLČENÍ je pravou podstatou Breivikova činu! Multikulturní ideologie JE ohrožením západní civilizace, která si už dávno zakázala vnímat pud sebezáchovy.  Předesílám - nezastávám se Breivika a jsem přesvědčená, že by měl dostat trest smrti. Ale....Vstřícnost k islámské imigraci je PŘÍČINA, Breivik je DŮSLEDEK !
0 0
možnosti

Pepan25

14. 5. 2012 22:19
Mlčení versus "činy"
Breivikův čin není výsledek mlčení většiny, ale naopak křiklounství menšiny  s jejich teoriemi o Eurabii aspol., které Breivik podle svého pamfletu dobře zná ... Tato ideologie jako všechny konspirativní teorie je pro teroristy velmi přitažlivá, bojují přece za dobou věc, proti politické korektnosti, proti hloupé neosvícené většině ...
0 0
možnosti

Pepan25

12. 5. 2012 18:40
Děkuji za příspěvky Montyho,
Děkuji za příspěvky Montyho, Jan Schneidera a dalších. Také jsem se překonal a článek dočetl a je mi jasné, že s obsahem nemá smysl diskutovat (ostatně jak vyvracet tvrzení typu norský socdemák = anitisionista, které autor prostě spolu s dalšími tvrzeními předkládá jako fakt). Také nejsem příznivec jakéhokoliv kádrování, proto říkám: zbývá nám jediné, odmítat to číst. Aby bylo vidět, že tyto názory jsou menšinové a uvědomil si to i vydavatel. Pak se snad pan Vlk vrátí na spřízněné weby typu EUportál ... Samozřejmě do té doby hrozí České pozici osud Neviditelného psa a to bych byl nerad ... Ale zatím tu je snad dost lidí s kritickým postojem, jak je vidět z obsáhlosti diskuse.
0 0
možnosti

22. 5. 2012 17:22
Vy zkrátka nejste
dost inteligentní na to, abyste tento skvělý článek pochopil.
0 0
možnosti

Undisputed Truth

4. 5. 2012 15:14
Ano vskutku mluvím o
Ano vskutku mluvím o seriózním pojetí vědy, neboť žádná věda nemá smysl zpochybňujete-li samotné základy, na kterých staví - což Vy očividně děláte (ve snaze zdiskreditovat vypovídající hodnotu statistických ukazatelů).Co se týče dokumentů od BBC, možná máte pravdu, že jsem dané dokumenty neviděl, ovšem to mi nijak nebrání zpochybňovat jejich kvalitu na základě dokumentů od stejnojmeného média, které jsem shlédl dříve. Tímto dělám tečku v této diskusi - mé smýšlení se nijak nezměnilo ani po debatě s Vámi, ani po debatě s řadou dalších lidí, kteří jsou v této problematice zběhlí (ne proto, že jsem neochoten vyslyšet jejich a Vaše argumenty a názory, nýbrž proto, že jejich a Vaše argumentace je vždy nepřesvědčivá - jediný klad - islámské bankovnictví, které jste zmínil a který nám tato civilizace může nabídnout, je dalece zastíněno kriminalitou, nezaměstnaností a neochotou těchto - někdě menšin - někdě již většin - se asimilovat a vzdělávat). Oponenti téměř vždy odkazují na solidaritu a lidskou toleranci, jež nemají místo tam, kde protistrana neoplácí stejnou mincí. Tuším, že my všichni budeme brzy svědky toho, jak se daná situace vyvine (během následujících pár let či dekád). Budete-li mít pravdu Vy, pak budu moci konstatovat - ano, zmýlil jsem se. Budu-li však mít pravdu já, bude ve Vašem případě málo sypat si popel na hlavu, neboť následky této skutečnosti by byly katastrofální. Jak jsem předeslal, považuji toto za konec mého přispívání pod tímto článkem. Snad za vaše tendenční názory, články a příspěvky sklidíte úspěch jinde.
0 0
možnosti
Tak se na ně nejdřív podívejte,
na ty dokumenty, než začnete urážet jejich tvůrce. Kdyby byly blbé a manipulativní, nezmiňoval bych je. Tyto jsou vzácně objektivní. Proto jsem psal, že odpovídají odborným poznatkům. Pro své nejapné tvrzení nemáte žádný podklad, vždyť zřejmě ani nevíte, o které dokumenty jde ... a pak ještě mluvíte o nějakém "seriózním" pojetí vědy ... člověče, srovnejte si noty!
0 0
možnosti
Podíl za zisku je živí,
ty banky. Efektivně to omezuje praxi jasně nesplatných úvěrů, kdy úředník dostane část úvěru jako úplatek: v islámských bankách když není zisk, nejsou love. A potom - mají krásné rčení, že úrok znamená nárůst dluhu v čase, ale čas je boží atribut, takže ho není možno používat pro tento účel. Takže mají stanovený pevný podíl na zisku, a tudíž mají zájem, aby byl. A neinvestují do hazardu apod., těch zajímavých omezení tam je taky dost. Čili ten rozdíl je zásadní. Počítáno podle zásad islámského bankovnictví, Řecko by na tom nebylo tak špatně. Hůř by na tom byli ti, co mu půjčovali na zbrojení, a pak ty zbrojní zakázky doma realizovali, a Řecku ten dluh připsali na futra (Řecko má z Evropy -podle údajů NATO- stabilně nejvyšší podíl HDP na zbrojení!!!)Co se pak dokumentů BBC týče, zmiňuji je proto, že odpovídají tomu, co píše odborná literatura odjakživa, co se nedá -s dovolením- oddisputovat.
0 0
možnosti

Undisputed Truth

4. 5. 2012 11:43
Naopak, já tvrdím, že tyto
Naopak, já tvrdím, že tyto dokumenty jsou také na objednávku. Často se nedrží faktografie či ji záměrně zamlčují a podávají pouze jediný pohled na věc (vizte zasvěcené komentáře "odborníků" v daných dokumentech - opačná stanoviska jejich kolegů zpravidla nezaznívají).Ano vskutku vím, jaký výrok W. Churchilla jste měl na mysli:Don''t trust any statistics you didn''t manipulate at your own.Mohl bych Vám také uvést další, ještě peprnější:Statistika je děvka, nechá se od každého znásilňovat.Toto není seriozní pojetí vědy - z toho důvodu považuji Vaši poznámku za bezpředmětnou. Relativizováním všeho se nikam nedostaneme (můžeme připustit odchylky a v některých případech i zkreslenou vypovídající hodnotu - Vy ovšem chcete nemožné - zpochybnit všechny materiály a fakta hovořící proti imigrantům). Přistoupil-li bych na tuto Vaši hru, pak by mi nezbylo než v hospodě u piva přemítat o podstatě bytí - jako to dělají dnešní filosofové.
0 0
možnosti
Už jen douška.
S tím Španělskem, to si snad doženete sám, trochu jste se již odblokoval, takže byste studiem španělské historie mohl zjistit docela zajímavé věci. Úžasně zajímavé věci. Já nebudu mluvit o temných stránkách, připisovaných islámu, protože to se tu nenosí, zde se na islám nadává apriori. Ty "rušivé" (pozitivní) skutečnosti ale tady skoro nikdo neuvádí, takže to musím trochu vyrovnávat - aniž by ty poměry odpovídaly přesně tomu, co si myslím, to se z toho odvozovat nedá a vaše poznámka o Turcích u Vídně je zase dost pitomá (určitě budete mít pocit, že z ničeho nic začínám, že?).Medialiaci jména a tváře masového vraha se má zabránit: tyto skutečnosti jsou důležité pouze pro trestněprávní proces. Mediálně se jim nemá vycházet vstříc - čím víc lidí zabijou, tím větší mají prostor. Trh bez přívlastků je opravdu velká zhovadilost, jak se ukazuje na tomto případě. (A jde o jakékoliv vrahy, nejen pouze o tohoto Nora.)Nevím, proč jste tak fascinován statistikou - snad se vám podaří časem proniknout k reálnému životu. Je to jen a jenom pozadí nějakých popisů, nic víc. Už jste pochopil, jaký Churchillův výrok ohledně statistik mám na mysli?Pokud nevíte, zda má islám v současnosti co nabídnout, zeptejte se třeba ve Frankfurtu na islámské banky. Domnívám se, že úrok je asi větším tématem než tonoucí dolar. Islámské bankovnictví je velmi zajímavým fenoménem. Nedá se využít k vyssávání majetku, ale nevznikají v něm ani "bubliny". Opravdu moc a moc zajímavé téma!A co se týče zákonů státu, cizinci je vždy respektovali, dokud bylo co. V okamžiku, kdy cizinci zjistili, že zákony státu nedodržují ani domácí, zkoušejí roztáhnout lokty, co to dá. Docela logicky. Za to si může Evropa sama, bohužel. Orientální zásada po staletí zní, že "zákony státu jsou zákony (kterými se řídíme)". 
0 0
možnosti

Undisputed Truth

4. 5. 2012 8:23
Víceméně souhlas. Je tu ovšem
Víceméně souhlas. Je tu ovšem taková maličkost - banky nějakým způsobem vydělávat musejí a to, že půjčují na úrok je zcela pochopitelné. Zavrhuji sanace (bail outy) bank státem, které hospodařily tím způsobem, že investovaly do rizikových aktiv či poskytovaly úvěry nebonitním subjektům - jsem zásadně proti aby toto platil daňový poplatník. Váš příklad muslimského bankovniství má však také (z logiky věci) nedostatek. Dokonce i jejich banky musejí z něčeho "žít". A tak to, co nevydělají na úrocích, jejich zákazníci zaplatí na jiných poplatcích - takovéto zjednodušení je bláhové. Tedy v muslimském světě ani kuře nehrabe zadarmo (nejspíše máte pravdu, že jejich banky nejsou tak nenasytné jako ty, na které jsme si zvykli - v tomto tedy lze opravdu spatřovat přínos a byl jsem si toho vědomo ještě než jste to napsal - takto marktantních rozdílů je ovšem pramálo).Ještě poznámka k těm dokumentům (ať se již týkají židovské problematiky druhé světové války či muslimských přínosů pro západní civilizaci) - tyto dokumenty (a všechny jim podobné) jsou dotovány zájmovými skupinami - už z toho důvodu nepodávají zcela objektivní informace, které lze dohledat v literatuře (zejména té starší - kde prvotním cílem nebyla touha po zisku, nýbrž po uznání ve vědeckých kruzích). V dnešní době je telivize médium, ve kterém se dozvíte (snad vyjma internetu) nejvíce zkreslených či vyloženě lživých informací - viz reportáže známého zahraničního média z Blízkého východu natáčené na zakázku v Americe. Televize je geniální nástroj, jak manipulovat veřejným míněním a ovlivňovat názory nejširšího spektra televizních diváků - z toho důvodu ji nesleduji. Děkuji za zajímavou diskusi.
0 0
možnosti
Ach jo.
Moc vás toho ve škole nenaučili. Já nikoho nezačal urážet, a nikdy tak nedělám, a s mnohými si vyměňuji velmi odlišné názory v klidu, ale nejsem splachovací. Máte posunutá měřítka, myslíte si, že já jsem povinen cosi vydržet a že nemám právo se bránit, jak uznám za vhodné. (A srovnejte si noty, jsem ve stejném postavení, jako vy, jsem spolupracovník redakce, jímž můžete být z fleku taky, a v žádném případě nejsem editor. Máte v příliš mnoha věcech zmatek, a dovolujete si své omyly ještě prosazovat a cosi z nich nesmyslně vyvozovat. A ještě si žádáte být za to vše pojednáván v rukavičkách. Chucpe.) Opakuji: anonym musí být velmi slušný, nechce-li být zjevně zbabělý.Takže k těm statistikám - Churchillův výrok znáte? Zdá se, že vám nic neříká, když tu stále uvádíte statistiky. To opravdu není nic, než dobové pozadí, o podstatě problému to nic nevypovídá.Proto ani četnost výroků nic neznamená - je to pouze a jen práce redaktorů, jak konstruovali text. Důležité například je, že v SZ se uvádí mnohé krutosti, ba dokonce i dětské oběti  - v minulosti! A v tom je ta pointa: ano, i těchto věcí jsme se dopouštěli, ale opustili jsme je. Proto jsou v SZ uvedeny, ne pro následování, ale pro poučení!Jenomže to byste nesměl při výkladu fundamentalisticky spoléhat na "pouhé Písmo" (jako protestanti) a odmítat učitelskou tradici (katolíci to zase měli přesně naopak, a nevěděli skoro nic o Písmu). Pouze judaistická tradice udržuje znalost pramenů a učitelskou autoritu v pozoruhodné vyváženosti. A v tomto ohledu je na tom islám metodicky lépe, než křesťanství (ale i tam se dějí velké pokroky směrem k vybalancování obou přístupů, hlavně v Holandsku, pokud vím). Ale zpět k islámu, mluvím-li o něm, nemluvím o tom extrémním okraji, ale o té miliardě věřících, kteří jsou relativně v klidu.Diskutovat s vámi asi nemá moc cenu. Vůbec nereagujete na poznámku o průřezové situaci v 7.st., která vás měla navést ke srovnání, na co asi tak islám mohl z křesťanství navazovat. Vždyť to byla doba celoevropské temnoty, likvidace vzdělanosti, všeobecného úpadku. Dokument BBC o islámu (v nedávné době šel v čtv) krásně ukázal ty děsivé mýty, které šíří nedovzdělanci. V Andalusii byly odkryty první maurské stavby z počátku 8.století - a pod nimi byla vrstva o dvě století starší. Což znamená, že muslimové toho ve Španělsku moc nedobývali, mnohde tam nic nebylo, než dvě století staré ruiny! No, a pak nastalo období, které se také nazývá "zlatým věkem sefardského judaismu". Ano, pod Maury. Křesťané jezdili z celé Evropy opisovat do španělských knihoven mimo jiné i antické filosofy, kteří se zachovali někdy jen přes arabské překlady. Takže si doplňte své názory o toto. Nepřepisujte je, doplňte - a zkuste si je pak pořádně a poctivě uspořádat, aby měly nějakou logiku (ne takovou, která by se vám hodila, ale takovou, která by nikoho intelektuálně neurážela, až o tom opět budete mluvit).Takže berte tuto lekci zadarmo, je stejně už jenom asi pro vás, to máte pravdu, jako odměnu za ty vaše věčně urážlivé řeči.
0 0
možnosti

Undisputed Truth

3. 5. 2012 21:40
Uvážím-li fakt, že jste sám
Uvážím-li fakt, že jste sám napsal, že se medializaci tohoto případu má věnovat co nejmenší prostor z důvodů šíření Breivikovo názorů, můžu dospět k závěru, že tak (zničení diskuse) bylo učiněno záměrně. To bych ale mnohé předpojímal a nebylo by to fér, neboť nemám žádné důkazy.K vašim faktům - ano, tohoto jsem si vědom, ovšem Vy zase opomíjíte skutečnost, že Španělsko bylo nejdříve podrobeno a poislamizováno (nebo máte za to, že tam byl islám odjakživa)? Jste-li dějin tak znalý, jak se tváříte, pak víte, že je z praxe známo několik variant, jak taková islamizace probíhala. První (tou lepší) variantou je, že si původní obyvatelstvo ponechalo svoji víru a platilo za to určitou formou jakési výkupné, druhou (tou horší) bylo násilné přinucení ke konvergenci, třetí (tou nejhořší) bylo vybití obyvatelstva. Uvádíte-li klady jejich prezence na evropském území, dovolte mi uvádět zápory - sám říkáte, že je lepší na problematiku pohlížet z více úhlů pohledu a odmítáte to, co zde uvádím. Já jsem si vědom kladů, jež jste napsal, ovšem jsem toho názoru, že zápory jednoznačně převažují. Zajímalo by mne, jestli Vás nemrzí, že Turci byli u Vídně odraženi? Ale to je trochu mimo - vraťmě se zpět k tématu. Změnil-li bych názor a uznal - ano, přínosy muslimů v Evropě ve středověku jsou nezpochybnitelné a převažují nad zápory, pak je bych si nutně musel položit otázku, zda je tomu tak i dnes. Zda i nyní má tato kultura cosi nabídnout - zde v tomto bodě nepřipouštím žádnou relativizaci. Jsem toho názoru, že nikoli - převládá-li snaha změnit naše hodnoty a zákony v jejich prospěch na našem vlastním území, pak jsem zásadně proti. Chtěl-li bych poznat novou kulturu (islám) a "obohatit" se novým poznatky jiné kultury, pak bych se jel podívat například do Afghánistánu. Měl-li tedy islám kdysi v období temna cosi nabídnout, dnes to nemá.Vaši uštěpačnou poznámku, že mne toho ve škole moc nenaučili, bych okomentoval asi tak, že člověk se učí celý život (mimo to, doposud studuji, takže je šance, že se moje obzory ještě rozšíří;)Jinak poslední návrat k těm statistikám - právě z těchto podkladů lze predikovat určitý vývoj - tyto charakteristiky zachycují vývoj v mnoha letech a právě porovnáváním daných veličin v jednom roce s jiným vykrystalizují relevantní informace. Váš přístup odmítám. Lze z nich totiž vyčíst trend a se špetkou zdravého rozumu si domyslit, že se jen tak sám od sebe asi nezmění.Jinak právě takto jsem si představoval diskusi (výměnu názorů, kdy je často lepší, když lidé zastávají opačná stanoviska).
0 0
možnosti